Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:48 28.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Риба готвена или на фурнанови  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано08.11.10 20:31



Не обичам риба на скара.


Дайте идеи, моля.
Това е най бързата рецепта, която знам:


Пангасиус в микровълнова печка
Необходими продукти:
• 2 филета риба пангасиус
• 2-3 бр. домати ( в този сезон от фризера или консерва)
• 2 глави лук
• 1 бр. чушка зелена
• подправка за риба (босилек и риган) или смес от подправки по избор
• бял пипер, сол
• масло

Начин на приготвяне:

Филето се нарязва на кибритени кутийки и се подправя с подправката за риба и бял пипер. Съд за микровълнова се намазва с масло, реди ред лук (нарязан на шайби и смачкан с малко сол), домат на едри кубчета, чушка на квадратчета, рибата и пак редове от лук, домати и чушка. Слага се още малко масло и малко вода, пече се в микровълнова печка за 15 минути под капак на максимална мощност (1000 вата). Разбърквам два пъти да се опече равномерно.

Редактирано от Гинec на 08.11.10 22:29.



Тема Re: Риба готвена или на фурнанови [re: Гинec]  
Автор expert /ne vinagi / (непознат )
Публикувано08.11.10 21:01



Пангасиусът е тлъста речна риба, виетнамците я въдят промишлено в р. Меконг, филетират и изнасят. Аз лично я избягвам, не знам още колко дефолианти са останали от американците.


Спасявам полжението така - филета скумрия овъргаляни в брашно и обилно намазани със зехтин в дълбока тефлонова тепсия във фурна. Рибата се овкусява предварително. Става и с др. риби - напр. лефер.
Айде, стига, че стана досадно дълга рецептата.



Тема Re: Риба готвена или на фурнанови [re: expert /ne vinagi /]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано08.11.10 21:21



досадно дълга рецептата

Бря! Ти пък? Що не ти се приказва? Това е най, най късата рецепта, която съм чел

а.



Тема Гинес,ако става....нови [re: Гинec]  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано09.11.10 08:21



въпрос за бързи рецепти,ето ти три.Те са идентични,но двете са с пържене,едната -диетична.Не че не може да ги модифицираш по свой вкус.За да съм честен,трябва да призная,че ако купувам риба от магазин,то това е или пастърва или сьомга.Причините са много и не ми се обяснява-дълго е.А най-добре е като си хвана пастърва от реката,ма не винаги се получава

.
1.Сьомга на оребрен тиган.Вземаш едно филе сьомга,режеш го на 3 или 4 парчета,зависи от дебелината му,хубаво е да е с кожата.Ако ти се играе-чистиш и люспите,ако ли не-не е фатално.Поръсваш с лимонов сок,много малко зехтин,малко морска сол и бял пипер.Оставяш за около час и хвърляш на предварително загрят оребрен тиган без допълнителна мазнина.Задължително от страната на кожата и захлупваш с капак.Периодично проверяваш месото-от парата под капака се стяга и става готово за не повече от 8-10мин.Все пак зависи от дебелината.Вадиш в чиния,като кожата остава в тигана-като бутнеш със шпатулата,месото се отделя и мазнотиите(макар че са много вкусни,но сьомгата пуска доста)остават в тигана.
Вариант-ако ти се играе(ма ти каза че не обичаш на скара,но все пак),може да не захлупваш,а периодично да ги обръщаш.Тогава обаче,месото"попива"от мазнината и става малко по-тежко.А и вероятността да се разпадне е реална.
2.Пастърва с масло-две пастърви,измити,изчистени,без глави и опашки се избърсват с домакинска хартия-маха се слузта и част от люспите.От вън и вътре-зехтинче,солчица,лимонов сок.В коремчето-няколко резанчета лайм+стръкче прясна мащерка.В брашно,отупваш хубаво и пържиш в загрято масло+малко зехтин.Обръщаш внимателно,докато стане кафеникава кожичката.Хубаво е мазнината да е малко повечко,за да може ,като накланяш тигана,да вкарваш и вътре в рибите.
3.Пастърва във фолио-всъщност,става всяка,само трябва да си уцелиш подправките и времето за готвене.Пастърва(около 5-600гр.)се прави като горната рецепта,само че се завива в предварително намазано със зехтин фолио.Пече се 10-15 мин.на 200градуса(предварителни).Месото стои,все едно че е приготвяно на пара,без да е като варено.Все пак и лимоновия сок го държи,де!
А от тук натам-варианти много.
Чао и лек ден!

Безплатният секс развращава,платения-озлобява!

Тема Re: Риба готвена или на фурнанови [re: Гинec]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано09.11.10 14:30



Ето ти една адски елемнтарна и бърза рецепта за скумрия- магданозлия

на фурна.

Метваш почистената и осолена рибка в тавичка, намазана с масло. Отгоре изсипваш порядъчно количество настъргани пресни домати, може и смлени от консерва (цяла консерва, от по- големите) или пък нарязани на кубчета от консерва, наръсваш обилно черен пипер и накълцваш на дребно поне една връзка магданоз. Покриваш във фолио и печеш. След около 20 мин. отваряш фолиото и доизпичаш. Сосът към рибата става много вкусен, освен самата риба.




Тема Re: Риба готвена или на фурнанови [re: Гинec]  
Автор Cин Mapмoт (в целофан)
Публикувано09.11.10 14:54



Една рецепта, заимствана от Джейми Оливър:

Пастърви или квато и да е не много дебела риба.
Подсушава се, правят се 2-3 напречни плитки резки с нож.
Мажеш с зехтин, морска сол вътре и вън в цепките, вътре слагаш намачкани стръкове мащерка, риган, резени лимон. Отвън риган.
Слагаш в силно загрята фурна (250+), аз лично пека най долу на горен грил+въздух, не много старите печки го имат, примерно се пече 10-15 минути това нещо :)



Тема Re: Гинес,ако става....нови [re: Дokи]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано09.11.10 16:22



Благодаря. Хубави рецепти. Ще се пробват. Хубав ден





Тема Re: Риба готвена или на фурнанови [re: PipilotaV.]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано09.11.10 16:25



А така!

Обичам сосче да си топвам. Затова съм дебела. Благодаря, Пипи.



Тема Re: Риба готвена или на фурнанови [re: Cин Mapмoт]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано09.11.10 16:30



Хе!

Много добре. Старата ми печка има грил и въздух. Сега тя е на балкона. Ще видя дали и работи грила, че не съм го ползвала 20 години. Благодаря.

А кой е Джейми Оливър?



Тема Шаран натюр в микровълнова.нови [re: Гинec]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано09.11.10 16:41



Махам главата и опашката. Посолявам, натривам отвън и отвътре с босилек и риган и слагам в стъклена тавичка с капак. Не наливам вода. Мятам в микровълновата и пека на 1000 вата 16-18 минути. Не обръщам, че се разпилява. Да ви е сладко.

Тавичката побира точно един унгарец около 1.200-1.400




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.