Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:12 06.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Газов котлон и количканови [re: himbeer]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано04.11.10 20:07



Ми то, кво му плащаш, бе човече...
То си е направо без пари...
Има-няма, някаква си 40-месечна заплата от 300 лв/месец....
Между другото, никакъв електрически котлон не може да се сравни с газова горелка по калоричност на пламъка и по степен на плавно регулиране.
Затова - обречен си или да дадеш пари като за една много хубава кола на старо, или да се захващаш да адаптираш пиростия за нуждите на леко очукания ти оригинален уок...




Тема Re: Газов котлон и количканови [re: Sapiens]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано04.11.10 20:27



Това е за професионална кухня, а не за вкъщи


Но пък завележи цената със и без шкафчето на колелца при котлон с еднаква мощтност. Цената е с около 2.000,- евро разлика- за шкафчето

п.п. Аз даже нямам уок унас, защото котлона ми е гладък

И наистина не поддържа такъв пламък както газов котлон.

Когато махна тигана от котлона (или когато надничам под него ) се вижда как котлона се включва и изключва, т.е. не е постоянно включен.
( защото има регулатор за температурата)

Но пък тези може да се регулират по друг начин, знам ли.....


by himbeer

Тема Re: Газов котлон и количканови [re: Sapiens]  
Автор Cин Mapмoт (в целофан)
Публикувано04.11.10 21:13



Аз се престраших да си сложа индукционни котлони бтв и са наистина доста мощни, направо съм изненадан.
Литър студена вода от чешмата завира за две минути в обикновена тенджера.



Тема Re: Газов котлон и количканови [re: Cин Mapмoт]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано04.11.10 21:56



Не думай... Чак не е за вярване.
Между другото, стъклокерамичната плоча изобщо не предполага индукционно нагряване, това е само частен случай. В повечето случаи, това са обикновени реотани отдолу.




Тема Re: Газов котлон и количканови [re: himbeer]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано04.11.10 21:58



При индукционните нагреватели това е напълно нормално, така се поддържа определената от терморегулатора температура. Чрез периодично включване и изключване на пълната мощност на нагревателя.
На същия принцип работи и микровълновата печка - като се използва цялата мощност, но се прекъсва през рзлични периоди от време.




Тема Re: Газов котлон и количканови [re: Sapiens]  
Автор Cин Mapмoт (в целофан)
Публикувано05.11.10 00:36



Естествено, още повече щом вижда как светят, не са индукционни :)

Индукционните и те така, но доста по-начесто, примерно на 8 прекъсва примерно 5 пъти в секунда.



Тема Re: Газов котлон и количканови [re: Cин Mapмoт]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано05.11.10 09:59



Mного е възможно днес да правят почти всичките или всички гласкерамика индукционна.
Аз имам моята печка от повече от 10 години и до ден днешен котлоните при по-новите изглеждат така. Сега обаче правят копчетата да се прибират навътре. И може да има някои малки подобрения, и определено новите изглеждат по-шик



Имам предвид Сименс, но съм гледала че и Миле, Бош и други също са такива, без драстични промени.


by himbeer

Тема Re: Газов котлон и количканови [re: Cин Mapмoт]  
Автор MoPcKuМодератор (звяр)
Публикувано05.11.10 11:00



че какво пречи в средата на масата да има едно разпалено барбекю сядаш носят ти месата и сам си ги печеш...



Тема Re: Газов котлон и количка [re: Cин Mapмoт]  
Автор MoPcKuМодератор (звяр)
Публикувано05.11.10 11:05



Трябва ти само газовия котлон, количка от направи си сам и си готов за кулинарни изживявания...


Иначе бая пари се отделят за професионалните...може да разгледаш специализираните магазини за професионална техника.
Виж Викинга е само 2200 долара...






Тема Re: Газов котлон и количка [re: himbeer]  
Автор Cин Mapмoт (в целофан)
Публикувано05.11.10 11:52



"Mного е възможно днес да правят почти всичките или всички гласкерамика индукционна. "

Не, не и не :) Ето линк за четене

, само на външен вид изглеждат еднакво със стъклокерамичните.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.