Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:44 30.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема За любителите на кучетанови  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано14.10.10 14:54



И кучето е човек...


И то има право на добра храна.

ДОБРЕ БАЛАНСИРАНА ХРАНА ЗА КУЧЕТА

ПРОДУКТИ:
за 1 доза

1 л. прясно мляко
3 с.л. кисело мляко
4 пълни с.л. овесени ядки = 45 г.
2,5 с.л. булгур = 50 г.
2 с.л. ориз = 30 г.
1/4 ч.л. сол


ПРИГОТОВЛЕНИЕ:
Прясното мляко завира и се пресича с добавянето и разбъркването на киселото мляко и солта. Изплувалата отгоре извара се обира с решетъчна лъжица и се отделя.
В суроватката, която е около 680 г., се долива 1,5 л. гореща вода и се оставя да заври отново.
Добавят се останалите продукти, връща се обратно и добре намачканата извара.
Ври на 4-та степен на котлона 10 мин и още 20 мин на 3-та степен, при отворен капак, защото има противния навик да се опитва да кипи.




Тема Re: За любителите на кучетанови [re: Sapiens]  
Автор ECLlPSE (Nutella Mentor)
Публикувано14.10.10 16:20



Ей тази тема ме разби - много весел замисъл...съчетаване на две от любимите ми теми в едно


Обаче...
Не се обиждай, наистина, но аз не бих си хранила кучето с тази смес. Това е като за кучета вегетарианци Ясно е, че протеин има, но мисля, че трябва да бъде повече, и то от месни източници - особено, ако кучето е ловно/едро/активно.
Ако е чихуахуа - то това ще е достатъчно за цяла седмица .
Как прецени количествата, от къде произтича заключението, че това е храна, която е ОК за кучета и им дава всичко необходимо?
Моето мнение е, че по-високият клас кучешки храни си остават най-добрият и пълноценен начин да си храниш питомника. Разбира се, зависи колко можеш и искаш да вложиш в неговото добруване....
Много интересна тема

Free your mind and the rest will follow.

Тема Re: За любителите на кучетанови [re: Sapiens]  
Автор MitreШoпa (OнзиСъщия123итн)
Публикувано14.10.10 16:28



"И кучето е човек..."

Абе баш човек не е ама често е "по човек" от доста хора.

Иначе съм съгласен с втория пост в темата. И колкото и "нечовешки" да звучи, май в крайна сметка оптималните храни за кучетата са готовите, от качествените. С тук таме някоя мръФка като бонус.


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема Тази ти рецепта...нови [re: Sapiens]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано14.10.10 17:18



... ме провокира да драсна нещо, въпреки че се бях едва ли не зарекла да не пиша повече тук.
Похвално намерение, защото кучето не само е човек: то твърде често е голям човек

!
Та..., хубаво, че си го уважил с рецепта, но те уверявам искрено и съвсем добронамерено, че моето песче ще се отнесе с уважение към благородните ти намерения, но, въпреки доброто си сърце и сравнително добро възпитание, няма и да се докосне до това, иначе питателно и здравословно, ястие. Няма ли мръвка, и то без примеси, се оттегля обидено в кошчето си.

П.П. В писанието ми няма ирония към желанието ти да измислиш нещо оригинално за четирикраките ни любимци, държа да уточня- да няма после това- онова...


Редактирано от PipilotaV. на 14.10.10 17:19.



Тема Re: За любителите на кучетанови [re: ECLlPSE]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано14.10.10 17:20



Рецептата е изпробвана цели десет години върху злоядо куче, каквото беше моето коли.
Хранеше се цели десет години абсолютно безотказно и с удоволствие с тази храна.
Само не разбрах как точно реши, че на кучетата е нужен протеин, специално от месо?

Как точно го изчисли?
Между другото, изобщо не се обиждам, че не искаш да пробваш нещо ново за тебе и за кучето ти... Не си първият такъв случай...
Всеки носи персонална отговорност за кучето си и го храни с това, което счита за най-правилно...
Ако имаш съмнения, твое право е да лишиш животното си от една прекрасно балансирана храна.
Кучето ми беше 35 кг. и с тази доза се хранеше 1 седмица.
Ако твоето чихуахуа е във вид на 35-килограмово коли, със сигурност няма да му стига тази храна...
Страшно обичам да слушам произволни и неподкрепени с нишо логично разсъждения и "мъдри" мисли...
Нека "твоето мнение" си остане твое, докато не го подкрепиш с някакви факти, различни от "безотказната" логика в стил "Това е така, защото АЗ казвам, че е така..."
Интересно ще бъде за всички да обясниш какъв точно смисъл влагаш в понятието "по-висок клас кучешки храни", може би скъпи "купешки" кучешки храни с неопределим състав, написан единствено на етикета?
Ще се изясниш ли по някакъв по-информативен и доказуем начин, за радост на всички любители на кучета?




Тема Re: Тази ти рецепта... [re: PipilotaV.]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано14.10.10 17:30



О, не мисли, че не правя доста голям компромис със себе си, за да ти отговоря...
Но защитата на правата на животните е повече от някакви си принципи...
Най-добре би било да направиш рецептата, да поканиш кучето си да я опита, и след като възмутено врътне нослето си, едва тогава да пишеш подобно изявление.
Неподкрепеното с абсолютно нищо реално недоверие към дадена рецепта не показва нищо друго, освен прекаленото предоверяване на съкровената и неприкосновена любов към Егото си...
Ако тази храна не беше изхранила десет години едно капризно и злоядо куче, доста щях да се позамисля дали да я публикувам...


Редактирано от Sapiens на 14.10.10 17:34.



Тема Re: За любителите на кучетанови [re: MitreШoпa]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано14.10.10 17:40



Уви, май и ти, когото считам за мъдър човек, се опитваш да говориш от името на кучето си...
Хайде да оставите правото на животните си да се произнесат за това, дали нещо им харесва или не, а...
Интересно ми е, откога консумираш "храни за кучета, от качествените...", та си толкова убеден, та чак сигурен, в качествата и състава им?




Тема Re: За любителите на кучетанови [re: Sapiens]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано14.10.10 17:51



Нашата овчарка би го яла.

Не е придерчива, но май единственото, което не яде, е боб. Понякога сме й сипвали останал боб с кисело зеле, и след няколко минути зелето изчезва и остава само боб.




Тема Re: За любителите на кучетанови [re: Kaлoмaин]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано14.10.10 18:17



Макар, че от твоя гледна точка една такава рецепта не би ти била вкусна, кучетата изключително много я харесват, при това без да коментираме порода, възраст или пол.
Всички кучета, на които стопаните и до този момент са ми благодарни за рецептата, ядат с удоволстви е тази храна.
Вместо да коментирате безсмислено от името на кучетата си, защо просто не вземете и не сготвите тази храна и да оставите кучетата ви да определят харесва ли им или не.
Едно куче с нищо не можеш да го излъжеш, че нещо му е вкусно и приятно, уверявам те...
Виж, ако направиш рецептата и твоето куче откаже да яде тази храна, тогава вече с пълно право можеш да критикуваш рецептата, но не и преди това, защото изпадаш в смешната ситуация, когато никога не си яла пъпеш и казваш "Аз това не го ям"...
След което винаги следва съвършено закономерният въпрос "И как разбра?"




Тема Re: За любителите на кучета [re: Kaлoмaин]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано14.10.10 18:24



Ох, нашата овчарка трепереше буквално за .. обелки от краставица, луда работа, а сиамката умираше за картофен чипс, но пък не ядеше храна от тази за котки, че и на риба се мръщеше.
Та вече отдавна не вярвам на рекламите за храни на животни






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.