Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:16 01.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Малко мерки без везнинови [re: Melany99]  
Автор forti (заслужена)
Публикувано28.10.10 16:01



Ето малко мерки на вниманието на клубарите без везни:

1 водна чаша (вис. 8,5 см, Ф 6,5 см) пълна до ръба
- 270 г сол
- 190 г ориз
- 135 г брашно
- 200 г захар на пясък
- 180 г пудра захар

1 чаена чаша (вис 7,5 см, Ф 5,5 см на отвора) пълна до ръба
- 90 г сол
- 60/70 г ориз
- 45 г брашно
- 70 г захар на пясък
- 60 г пудра захар

1 супена лъжица (с "гребло" 7,5 на 4 см) - 35 г сол



Тема Re: За дупченетонови [re: forti]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано28.10.10 17:58



Само така! Дръж на изпитаното.





Тема Re: Мерси!нови [re: forti]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано28.10.10 20:56



Ти, все пак, имай предвид и това, което Природата определя, не само желанието на човек...
Няма случай човек да се е опълчил на природата и тя да не е спечелила...




Тема Плах доклад за междинните резултати:нови [re: forti]  
Автор MitreШoпa (OнзиСъщия123итн)
Публикувано29.10.10 21:56



1. Комбинацията от твойта рецепта и тази на Боби8 (неговата с малко повече сол) май е най удачната. За мойте хъшовски условия де

Малце форсирана от мен (сложих голЕмия буркан на парното) и след...колко... 3 дена зелените доматчета (пол'винките) са почти кисели.След още ден два ще са супер! И твърдички! Тези зелените де, имаше 1-2 'дето не знам как порозовяха - те са малко мекички ама...и те паднаха жертви в неравната бурна борба с ракиите.

2. XlNG е прав, нЕкъде: "биологията не мой са ускорява гьотири!" Рецептата на Сапиенс е за МАРИНОВАНИ зелени домати. А се оказва че 'мен мариновани домати (и корнишони/гамби/'нам к'во още) не ми се 'аресват. Специално ако има замесена и захар. А и усещам твърдата им кожа. Която (за разлика от мариновани гамби) не ми се 'аресва толкоз.

Не че не ям маринати - аз съм всеяден! Ям и неща от които на другите им става лошо само от споменаването им! Запарени градински охлюви май беше последното което смути/възмути куп кулинари тукАма като съм с нагласа на кисели домати - маринованите...е....аве ям ги, ама без бурни аплодисменти.

П.С. МерсиМ на 'сички изказали се в темата за съветите, рецептите, и специално за калибрирането на "Х" грама нещо="У" обем премерен с наръчна кинкалерия.


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема Re: Плах доклад за междинните резултати:нови [re: MitreШoпa]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано29.10.10 22:28



Ееее. Значи поне при тебе се избистриха нещата. Да си замезваш сладко, сладко.





Тема Re: Плах доклад за междинните резултати:нови [re: MitreШoпa]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано29.10.10 23:33



Сега, да се разберем...
Идеята ти първоначално беше "Мъж го искам, сега го искам!"...
Искаше кисели домати немедленно, всички ти обясниха, че това не може да стане, защото няма някой, който да се направи на Бог и да промени законите на Природата.
Оттам -нататък, коя рецепта е най-бързо задоволила капризите ти, това е въпрос единствено на твоята преценка.




Тема Re: Мерси!нови [re: Sapiens]  
Автор forti (заслужена)
Публикувано30.10.10 11:31



Ти, все пак, имай предвид и това, което Природата определя, не само желанието на човек...
Няма случай човек да се е опълчил на природата и тя да не е спечелила...


Oh, boy

Приемам извинението ти за мазалото ти, което изпуснах и четейки Гинес как те е скомарцала разбрах, че е било по мой адрес



Тема Re: Плах доклад за междинните резултати:нови [re: MitreШoпa]  
Автор forti (заслужена)
Публикувано30.10.10 11:37



Браво, за няколко дни с подкрепата и на Топлофикация се сдоби с кисели , твърдички доматчета. А, че имало някое розово по-мекичко - няма да се глезиш, всичко под ножа към ракиената чаша да отскаква. Наздраве от мен и със здраве:)



Тема Re: Плах доклад за междинните резултати:нови [re: forti]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано30.10.10 16:04



Мама и тате обожават порозовели домати в туршия.
Лично аз ги недолюбвам защото са ми мековати, но те специално си слагат един трилитров буркан, който си го хапват с огромно удоволствие.
Тази година и благоверния ги опита първоначално с "отвращение", но след това каза, че са трепач

.



Тема Re: Плах доклад за междинните резултати:нови [re: ket1234]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано30.10.10 16:39



Абе, честно казано, стават "ни риба, ни рак", може би трябва да се правят самостоятелно и отделно, защото в обща туршия никога не са ми били вкусни, особено като са леко разгвацани...





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.