Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:21 02.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Мекицинови  
Автор bobiO8 (член)
Публикувано11.10.10 08:39



Една тема за мои любими закуски.

Мекици

Около 500-550гр. брашно, 1 яйце, 1/2 ч.л. захар, 1/2 ч.л. сол, 1/2 ч.ч прясно мляко и вода, 200гр. кисело мляко, 1/2 ч.л. сода бикарбонат, 20гр.прясна мая , Всички продукти се омесва тесто. Содата се слага в киселото мляко да се угаси и след това в брашното. Омесеното тесто трябва да престои 10-12часа в хладилник. Най-добре е да се замеси вечерта и на сутринта е готово. Тестото издържа няколко дена в хладилник.

При пърженето е пубаво да си намазним ръцете, защото тестото е много меко и лепкаво. Но мекиците се получават страхотни на вкус.

Ето, как трябва да изглежда готовото тесто.



и мекиците





Да станеш човек е изкуство.

Тема Re: Мекицинови [re: bobiO8]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано11.10.10 19:18



Обичам мекички, но любимата ми закуска е голяма чаша кафе с мляко и цигара. Така и отвикнах да закусвам още в студентските години. Сега мога да метна някоя мекица към обед на работа вместо манджа.

Много ти е хубав тигана.





Тема Re: Мекицинови [re: bobiO8]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано11.10.10 20:00



Абе, Боби, съдейки по бухтите /след като мойте юнаци се озориха/, сега като гледам това количество тесто.. ти да не си готвач на рота??


Просто ми е любопитно кой успява да изяде всичките тия количества Ако не искаш, ич не ми отговаряй..



Тема Re: Мекицинови [re: chavdar4e]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано11.10.10 20:16



И аз това се питам. Моя приятелка купува готово тесто за мекици, абе около две шепи. Аз не съм пробвала, че моите домашни съкровища не обичат пържено. То и татко си отиде и останахме двете с мама. Съвсем ни се свиха възможностите са усвояване на количества.



Тема Re: Мекицинови [re: chavdar4e]  
Автор bobiO8 (член)
Публикувано11.10.10 20:29



Обичам да похапвам палачинки, бухти, катми, мекици, баници, а един тутманик така го правя,че цалото семейство го напада. Изяждам невероятни количества от горепосочените вкусотии- палачинки 8-10 броя за закуска с мед и прясно сирене или сладко от ягоди,вишни.
Готвя само в къщи

/хоби ми е - моята съпруга е ударила джакподът, едва успява да се включи в готвенето и се редуваме през ден.В скоро време ще ме банат от кухнята. Позакръглил съм им талиите нещо/.Не е проблем и на рота да сготвя.

Да станеш човек е изкуство.

Тема Re: Мекицинови [re: bobiO8]  
Автор bobiO8 (член)
Публикувано11.10.10 20:35



А, как ухаят само,меки пухкави...ммм





Да станеш човек е изкуство.

Тема Re: Мекицинови [re: bobiO8]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано11.10.10 20:38



палачинки 8-10 броя за закуска Бря! Аз повече от три не мога да изям.

Ама наистина съпругата ти е ударила джак пота.





Тема Re: Мекицинови [re: bobiO8]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано11.10.10 20:40



Ох, как ме разчувства само! Ще взема да каня гости за закуска.





Тема Re: Мекицинови [re: bobiO8]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано11.10.10 20:42



Дай рецептата на тутманика, моля. Това само да не е за цяла рота.

Мога да го нарежа и замразя във фризера и да си вадя по едно-две парчета.



Тема Re: Мекицинови [re: bobiO8]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано11.10.10 20:50



Само не казвай, че е всеки ден!! Щото едно, че ще трябва да ставам в 4 или хич да не лягам, ако искам и да поработя, второ не знам кой ще ми мие тенждерите и тиганите, но пък трето .. ще мога да тръгвам по-късно за работа, щото ще се търкалям


За такива врътканици имам сили само съботно-неделно




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.