Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:01 25.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Крем Panna Cotta с кафенови  
Автор veceлyшka ()
Публикувано03.10.10 11:52



Предлагам ви една много лесна и приятна рецепта за крем панакота, който, както се знае се прави с желатин.

За 6 крема:

400 гр течна сметана
200 гр прясно мляко
180 грама силно кафе еспресо
3 суп. лъжици нескафе
90 грама захар
4,5 листа желатин (9 гр)

- Слагат се в купичка със студена вода 3 листа желатин, а в друга купичка - 1 лист и половина.
- Поставя се еспресото в тенджерка и се стопля леко. Отстранява се от огъня и се слага омекналия лист и половина желатин. Течността се разпределя в 6 подходящи съда и се оставя двайсетина минути във фризера да се стегне.
- Също в тенджерка се слагат сметаната, млякото, захарта и нескафето - да се загрее, но без да ври, след което се отстранява от котлона и се прибавя останалия омекнал желатин.
Оставя се да изстине почти напълно и се разпределя в купичките с втвърденото еспресо. Да се стегне в хладилник 4-5 часа.
Аз направих половин доза, разделих всичко на две. Много приятен десерт







Тема Re:нови [re: veceлyшka]  
Автор Luchezara ()
Публикувано03.10.10 20:03



Откъде намираш течна сметана направена от мляко? Защо никъде в България не виждам по магазините.






Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Фиш (Емарципанена)
Публикувано03.10.10 21:42



И аз не съм виждала от векове течна сметана в зелени бутилчици и затова ползвам Хопла.



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор veceлyшka ()
Публикувано03.10.10 21:49



Не знаех, че няма в България. Ами аз ползвам олекотена течна сметана, значи пълномаслено прясно мляко ще свърши работа.



Тема Re:нови [re: Фиш]  
Автор Luchezara ()
Публикувано03.10.10 21:52



Доколкото знам растителната сметана е хидрогенизиран продукт и те са вредни.






Тема Re:нови [re: veceлyшka]  
Автор Luchezara ()
Публикувано03.10.10 21:54



Благодаря, ще пробвам различни варианти.


Грехота е това - страна, която се гордее с млякото си няма течна сметана, но дотам са ни докарали.






Тема Re: Крем Panna Cotta с кафенови [re: veceлyшka]  
Автор Фиш (Емарципанена)
Публикувано03.10.10 22:02



И аз харесвам този десерт, но някакси го въприемам бял. Иначе наистина е ефирен на вкус.



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор bobiO8 (член)
Публикувано03.10.10 22:08



Потърси в "Кауфланд" или "Била" тази

. Трудно, но ако има добър късмет можеш да намериш.Малко цената е висока, но си заслужава.

Да станеш човек е изкуство.

Тема Re: [re: bobiO8]  
Автор Фиш (Емарципанена)
Публикувано03.10.10 22:19



И в Била я има понякога.



Тема Re: Крем Panna Cotta с кафенови [re: Фиш]  
Автор veceлyшka ()
Публикувано03.10.10 22:33



Четох и такава рецепта, за бял - с прясно мляко и пръчка ванилия, гарнирано с конфитюр от малини. Има много версии. Аз винаги съм имала слабост към кафените десерти.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.