Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:53 12.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Рецептата на Ханибал:  
Автор Фиш (Емарципанена)
Публикувано22.09.10 19:20



Понеже ми стана студено и се сетих за едно нещо деето баба ми го прави от едни чушки... Береш злогледни чушки върхарки, по възможност някои от тях люти като ада. Вадиш една буца овче сирене както си е барабар със саламурата. В много сгорещен тиган сипваш олио да запуши. В тоя момент хвърляш измитите нарязани пиперки и само разбъркваш бързо като рязко разкарваш от огъня. Целта е да се пръжнат бързо отвън и да са си хрупкави от вътре. Добавяш натрошеното овче сирене барабар със малко саламура (сол не слагаш на чушките защото сиренето е солено) и на бавен огън бъркаш да се стопи и да свикне с присъствието на чушките. Бъркаш докато се изпари де що има вода останала, добавяш мъничко червен пипер за цвят и аромет пребожествен. Консумира се горещо и колкото по-люто толкова по-добре. Като направиш това мезе сверкаш и аз идвам с едно кило ракия. Повярвай ми, сигурно ти звучи просто ама е вкусно.

Последните фрази ще ги приема за обща покана:)



Тема Моята рецепта за лютинови [re: Фиш]  
Автор Фиш (Емарципанена)
Публикувано22.09.10 19:32



и недотам люти чушки.
Тази рецепта я използвам вече 20 години, благодарение на майката на една приятелка от София. Да е жива и здрава!
Чушки ( люти, чорбаджийски, върхари от пипер)
Оцет
Олио
Сол
Суха чубрица
Магданоз (ама много

)
Приготвям по вкус сос винегрет като използвам оцет, в който са натопени разни зеленачета и зърна шарен пипер и прибавям 2 щипки чубрица.
Преди опуквах чушките на котлона, но сега ( ако изплющя чушките на керамичната плоча, мъжът ми ще изхълца:)))) загрявам силно олио в малка тенджерка със стъклен капак, за да следя степента на пържене ) Чушките слагам в маринатата и покривам с капак, за да се задушат.
Нарязвам магданоза и оставям 2-3 часа да престои.

Да ви е сладко!



Тема Re: Моята рецепта за лютинови [re: Фиш]  
Автор Sarate (член)
Публикувано23.09.10 10:18



Звучи вкусно ! Трябва да се пробва :) благодарско за рецептата!



Тема Re: Моята рецепта за лютинови [re: Sarate]  
Автор Фиш (Емарципанена)
Публикувано23.09.10 11:36



Ох, пропуснала съм и чесън, скалидките нарязани на шайбички



Да ти е сладко!



Тема Re: Рецептата на Ханибал:нови [re: Фиш]  
Автор PipilotaViktualija (не онази)
Публикувано23.09.10 13:26



Ауууу, т'ва ще е трепач, пък и аз обичам люто!


Позволяваш ли да модифицирам, като прибавя и малко нарязани червени чушки вътре, особено ако другите са твърде лютички? Бих си прибавила и малко настърган чесън... М-ммммм...




Тема Re: Рецептата на Ханибал:нови [re: Фиш]  
Автор bobiO8 (член)
Публикувано23.09.10 13:35



Фиш, страхотна рецепта. Мммммм......... меко казано е, че се захласнах

по нея.

Да станеш човек е изкуство.

Тема Re: Рецептата на Ханибал:нови [re: Фиш]  
Автор PipilotaViktualija (не онази)
Публикувано23.09.10 14:37



Умувам дали на този Ханибал, аджеба, да не му ръсна и малко копърец на финала или пък магданоз?






Тема Re: Рецептата на Ханибал:нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор Фиш (Емарципанена)
Публикувано23.09.10 16:20



Смачкан чесън е по-мързеливо от това да обелиш 2 глави чесън и да го наслайдиш, но вкусът му си заслужава труда!

Разбира се, че оригиналът е лют!По шопскиНо у дома отглеждам население с умерен вкус към лютото.

Модифицирай и споделяй, моля те



Тема Re: Рецептата на Ханибал:нови [re: bobiO8]  
Автор Фиш (Емарципанена)
Публикувано23.09.10 16:25



Благодаря, Боби


Съжалявам, че не съм изрядна като теб - да приложа снимка



Тема Re: Рецептата на Ханибал:нови [re: Фиш]  
Автор hannibal (Jedi)
Публикувано24.09.10 09:46



Поканата си е напълно обще държа да кажа. Чесън - да, но мисля че ако се добавят още подправки ще стане претрупано.

Try not. Do or do not. There is no try.



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.