Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:06 28.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Червен пипернови  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано06.09.10 10:35



Да ви попитам как правите червен пипер? Миналата година сушихме и направихме, но той побеля. Същото стана и с пиперите на съседките. Има ли тук експерти по технологиите за домашен червен пипер?




Тема Re: Червен пипернови [re: Kaлoмaин]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано06.09.10 15:29



Аз не съм експерт, носъм чувал, че това сушене се прави на сенчесто и проветриво място, съвсем не на слънце.
Аз съм сушил само люти чушки и тези, които бяха на сянка останаха яркочервени, а тези, които бяха на слънце, избеляха, но това не се отрази на вкуса им...

"Безкрайни са само Вселената и човешката глупост.“ Айнщайн


Тема напоследък се снабдявам с едро смлян червен пипернови [re: Kaлoмaин]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано07.09.10 10:50



от бабичките на видинския пазар: хем е истински и го виждаш, хем го избираш на вкус(лютивина)
Имам много далечни смътни спомен като малък как го правеше прабаба ми, ала помня само че го стриваше в един голям съд, нарочен, за целтА.

знае ли някои защита на дама.и защита на хората споделете free И БОГ ще ви дари с здраве


Тема Re: Червен пипернови [re: Kaлoмaин]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано08.09.10 12:36



АЗ суша по унгарска рецепта чушките на парчета. Като слагам печени в хладилника и засушавам семенниците. Оттам има най-много сухо вещество.
На сянка както каза Сапи. След това го меля в кухненския робот и готово.
Колкото по малка и нежна е ципата на чушките толкова по-хубав става червения пипер. Не купувай капии.
Ако става въпрос за люти чушки, то избирай не най-душманските сортове, защото след това ще имаш проблеми със стомаха и още по-лошо на митницата.... :(((((( Лютите червени чушки по принцип суша на връзки около хладилника и фризера там е топло и сухо отзад до изпарителите

. Иначе цели сухи пиперки си купувам, мухлясват ми.

МОЛЯ подкрепете читанка.инфо
http://bgpetition.com/chitanka_info/index.html


Тема Re: Червен пипернови [re: papyy]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано08.09.10 18:42



papyy, вече съм убеден, че си гений...
Това, с изпарителите на фризера и хладилника просто е абсолютно гениално. Едновременно на сянка и едновременно на "кротка" топлина, а на всичкото отгоре и на възходящ въздушен поток, който винаги съществува на такова място...
Просто нямам думи от възхищение.
Обаче нещо не ми станаха много ясни две неща -
печени чушки в хладилника и семенниците, просто не бях чувал да се сушат (така е, хладилникът изсушава, въпреки твърденията на един "професионален готвач", че хладилникът и фризерът овлажнявали продуктите) печени чушки.
Виж, по отношение на тънките ципи, положението е много сложно - тъмночервените месести чушки, все пак са капиите, не съм се замислил за сортовете, които хем са силно червени, хем са с тънка ципа.
Според мене, най-тънкоципести са Сиврията, според дългогодишния ми опит, но те пък не са месести...
Доколкото знам, у нас се прави червен пипер от специален сорт чушки - Гороглед.
Не съм го виждал, както се казва, "на живо".
Виж, за лютите си абсолютно права.



Тема Re: Червен пипернови [re: Sapiens]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано08.09.10 20:23



Ами проблемът при нас е, че въздухът не позволява добро изсъхване. Всичко мухлясва. И ги сушихме и на отворена фурна. И сливи направихме така и станаха великолепни. А пиперът изсъхна, но скоро след като го смляхме се обезвети.




Тема Re: Червен пипернови [re: papyy]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано08.09.10 20:24



Не купувам - има в градината.

Доматите свършиха, но пипер ще има още доста.




Тема Re: Червен пипернови [re: Kaлoмaин]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано08.09.10 22:03



Суша от така наречените селски чушки. С много тънка ципа и леко лютивички, едни накъдрени и безформенички. В Радомирския край гледат предимно от тях в градините си и местните комшийки с удоволствие се надпреварват коя да ми даде разсад.
След това леко във фурната да се запекат, но съвсем лекичко и като изстинат и станат трошливи в една електрическа мелничка за кафе, която не използваме по предназначение.
А сладък червен пипер от 5-6 години си поръчвам от Сърбия


През три месеца ми носят по половин кило и ми е достатъчен. Великолепен е!



Тема без никаква връзка [re: ket1234]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано08.09.10 22:44



като се сетите, питайте, дали може да се намери инсектицидът РЕГЕНТ там: тук малоумните чиновници от Евросъюза забраниха този единствено ефективен и уникален инсектицид(изчиства за година и половина напред хлебарките). Питам сериозно - вариантът е от Сърбия или Турция.

знае ли някои защита на дама.и защита на хората споделете free И БОГ ще ви дари с здраве


Тема Re: без никаква връзканови [re: Kиpo]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано08.09.10 23:08



Относно питането ти за защита на дама и защита на хора, ако съм разбрала правилно виж това http://www.facebook.com/group.php?gid=132412820134963

А за Регентът ще питам като се върна на работа на 13,09. Брат ми се е справил с гадините с някаква паста, но ще го питам утре, че сега времето не е много подходящо да му се обаждам






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.