Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:08 27.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Пилешко???!!!нови  
Автор bagoasa (вироглавка)
Публикувано30.08.10 08:53



След поредния случай на пилешко филе, което, както и да се третира, все си стои като медуза, идвам да ви поплача на рамото!!!


А е купено от голяма верига магазини, с не ниска цена...
Умирам си за пилешко на конци, твърдо бяло месо, тъмно месо от бутчетата...
А вкусна супа, без миризлив бульон! Мечта!!!
Моля за помощ!
Как и познава ли се доброто пиле някак?
Как избирате пилешкото филе?
И разбира се конкретния ми въпрос е за марките. Но понеже не знам, дали е разрешено, искам да помоля поне на лични да ми пишете, ако сте постоянни в пилетата на някоя фирма!
Край нас има маркети и магазини от всякакъв род и вече съм решила, с два листа в ръка, да правя бял и черен списък на фирмите за пилешко месо!!!
Много се надявам на конкретни съвети и имена!

Не може ли все пак да обсъдим открито фирмите, м? Нали в други форуми се прави...



Тема Re: Пилешко???!!!нови [re: bagoasa]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано30.08.10 11:08



Аз от доста години основно консумирам пилешко филе, видно е и по рецептите ми, които предимно са с пилешко филе, но ще трябва силно да те разочаровам - винаги, когато купувам пилешко филе, гадая какво ли ще бъде...
Когато пилешкото филе е изложено на хладилен щанд, така, че да можеш добре да го огледаш, горе-долу можеш да се ориентираш - хубавото филе е със свеж светлорозоват цвят, леко лъскаво, не много големи парчета, примерно - 2 двойни филета - до килограм или всяко отделно филе (без кожа, бонфиле и хрущял) е желателно до тежи около 250 г.
Когато е много сухо, може би изглежда по-прилично, но това означава, че е стояло дълго време на витрината и се е изсушило от хладния въздух.
Понякога купувам и охладено или дълбокозамразено филе, в опаковки. Е, там вече просто няма начин - всичко си е на тото. Какво ще бъде филето като жилавост, колко вода ще има в опаковката, това се разбира едва след размразяването на опаковката.
Когато е само охладено, може да се опипа, често такова филе е изкуствено оводнено и стои в опаковката отпуснато и някак лигаво, има отделена доста течност около него и самото то не стои стегнато.
Хубавото филе и охладено трябва да стои стегнато и да няма много отделена течност около него.
Един съвет - когато искаш да нарежеш такова или дълбокозамразено филе, добре е дълбокозамразеното да започнеш да го режеш докато е полузамразено, тогава е най-удобно - не се изплъзва и лигави и можеш да определиш точно големината на парченцата.
А охладеното е добре да го сложиш за час във фризера, за да се стегне и тогава да го режеш.
Аз така процедирам, когато ми трябват хубави кубчета за шишчета.
Аз винаги постъпвам с по-голямо количество пилешко филе по един и същ начин - винаги го мариновам по различни начини (имам няколко любими начина за мариноване) и в голям съд с капак го оставям да отлежава на най-хладното място в хладилника и вземам от там по толкова, колкото ми е необходимо за деня. Същото правя и когато става въпрос за шишчета, но мариноването тогава е малко по-различно.
Всичко това (с мариноването) съм го описал в моите рецепти, както и съм дал рецепти за мариноването.
Но, винаги имай предвид, че неправилната технология на приготвянето е тази, която може да съсипе и най-доброто месо и да го направи негодно за ядене.
При пилешкото филе технологията на мариноването и печенето (или друга термична обработка) е от най-голямо значение, а съвсем не качеството на филето...
Но това съвсем не пречи да заковем една неподвижна тема "Черен и бял списък на фирми и магазини" и в нея да хвалим или се оплакваме.
Но това със сигурност ще бъде доста субективно.
Например - това, че някой не може да готви, не означава по никакъв начин, че месото, което е купил е лошо, нали? Правилните оценки със сигурност могат да бъдат давани единствено от специалисти в готвенето. Разбира се, това се отнася повече за месата.
За олио, зехтин, захар, брашно и т.н. всякакви други продукти и стоки, и най-големият неспециалист може да има определено положително или отрицателно мнение.
Но, опасност от неправилно оплюване или хвалене в такава тема, със сигурност съществува.

"Безкрайни са само Вселената и човешката глупост.“ Айнщайн

Редактирано от Sapiens на 30.08.10 11:10.



Тема Re: Пилешко???!!!нови [re: bagoasa]  
Автор Cтpeйнджъp (змийче усойче)
Публикувано01.09.10 02:27



Аз купувам това:



До сега е нямало грешки с него :)



Тема Re: Пилешко???!!!нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано01.09.10 12:20



Значи, на твоя отговорност го слагаме в "Белия списък", нали?

"Безкрайни са само Вселената и човешката глупост.“ Айнщайн

Тема Re: Пилешко???!!! [re: Sapiens]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано01.09.10 20:09



Фирма Джиев!
На първо място са нейните пилешки продукти. Тя е единствената фирма за пилешки продукти, търгувани в България със стандарт по ISO. И не са прекалено скъпи, на нормална цена са.
Пилетата Дюк са твърде мършави и не са екологично чисти, каквото и да разправят в рекламата. Те са отгледани свободно, т.е. в двор не в клетки, хранени са с храна за пилета, а не са на отглеждане със зелена храна - паша! Няма сертификат за стандарт ISO.
Други добри пилешки продукти са на фирма АВЕС Бургас.

МОЛЯ подкрепете читанка.инфо
http://bgpetition.com/chitanka_info/index.html



Тема Re: Пилешко???!!!нови [re: bagoasa]  
Автор Sarate (член)
Публикувано02.09.10 15:01



съгласен с доводите по горе !





Тема Re: Пилешко???!!!нови [re: papyy]  
Автор sylt (непознат)
Публикувано24.11.10 13:43



Не съм пробвал пилешкото на Джиев, но съм пробвал всички големи производители, чието пилешко се продава в Била, Пикадили, Елемаг, Карфур и сериозно мисля, че това месо не трябва да се яде. Аз лично не съм срещал качествено пиле по магазините. То такова трудно се намира в западна европа, какво остава за у нас... В нормалните страни се познава по цената. В Била в Австрия струва около 4 евро, а т.нар. био пиле струва 10 евро. Разликата във всяко едно отношение е чувствителна. Хората си мислят че като ядат пилешко се хранят здравословно, но пилешкото (и свинското) е пълно с анаболи и антибиотици. Познайте къде отиват те като ядете пилешко.
А и не е необходимо човек да знае до последната подробност с какво хранят животните гледани идустриално. Достатъчно е да не си затваряме очите за това:



Не е трудно да се сетим че така гледани животни няма как да са полезни за нашия организъм.



Тема Re: Пилешко???!!!нови [re: Sarate]  
Автор olelija (непознат )
Публикувано24.11.10 17:21



Чудя се на себе си как съм доживяля до 60 години и все още холестеролът и кръвното са ми нормални. Като се има предвид, че умирам да си хапна препечени птичи трътки, препържена овча тлъстинка, пръжчици, всякакви животински субпродукти или по-тлъстички пържолки. Да спомена и киселото зеле с по-тлъсто свинско месо. Явно нещо съм сбъркана щом не психясвам на тема "Здравословно хранене" или "Здравословен начин на живот". Винаги съм се чудела на разни маниаци които съм срещала високо в планината да си носят минерална вода / то не се знае и колко е минерална тази вода/ вместо да изпитат удоволствието да пият от чистите планински потоци.



Тема Re: Пилешко???!!!нови [re: olelija]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано24.11.10 19:11



За водата- окей, ала трудно можеш да ме убедиш, че редовното хапване на птичи трътки и пръжки не съдържа риск за здравето. Това, че на теб засега не ти се е отразило неблагоприятно на натрупването на лош холестерол, съвсем не значи, че на много други не би се отразило. Пък и всичко опира до мярка.




Тема Re: Пилешко???!!! [re: bagoasa]  
Автор bobiO8 (ентусиаст)
Публикувано24.11.10 19:25



............................................................................................................................Не може ли все пак да обсъдим открито фирмите, м? Нали в други форуми се прави...

Да,така е. Обсъждат се.
Избягвам да купувам каквото и да е прясно /замразено/ месо от магазини. Предпочитам фирмени на праизводители- мога да си позволя този лукс. Другият вариант е да ходя с автомобил до близките села и да си купувам жива стока. На място ми я заколват и обработват, после във фризера.
Има коренна разлика след термична обработка във вкусът на месото - купено от обикновен магазин /хипермаркет/ или купеното от някой дядо или баба от село.

Да станеш човек е изкуство.



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.