Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:05 16.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Петиция за веге храна в общественитe заведениянови  
Автор Moд (вere) (член)
Публикувано18.07.10 00:36





Моля подкрепете тази благородна инициатива на "Българско Вегетарианско Общество" .



Тема Re: Петиция за веге храна в общественитe заведениянови [re: Moд (вere)]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано18.07.10 17:21



Сторено е и съветвам всички клубари да подпишат петицията, дори и пълните месоядци...


Не може която и да е част от обществото безпричинно да бъде дискриминирана.
Мое мнение, не задължавам никого да се съгласява с него.
Толерантността е едно от най-висшите човешки качества, дори само заради това, че за да го култивираш у себе си е нужно да вложиш много и много труд иинтелигентност. Понякого "много и много" години...
А най-лесното е да си останеш първозданно първосигнален и да си слушаш чалгата на воля...

"Волята може да бъде единствено свободна.“

Тема Re: Петиция за веге храна в общественитe заведениянови [re: Sapiens]  
Автор PipilotaViktualija (не онази)
Публикувано18.07.10 17:26



Абсолютно съгласна. Мисля, че е съвсем естествено да се зачита един такъв избор на начин на живот и хранене и даже е странно, че не се прави повсеместно.




Тема Re: Петиция за веге храна в общественитe заведения [re: PipilotaViktualija]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано18.07.10 21:24



Подкрепям петицията , но е неправилно от медицинска гледна точка вегетарианското хранене на учениците. Възрастните хора имат законово право да избират съзнателно начина си на живот. При децата е неправилно съобразяването с прищевки и приумици на родителите. Начинът на живот, храненето, религиозните възгледи и идеите на един индивид трябва да се определят СЪЗНАТЕЛНО, тогава, когато това е негово лично убеждение, а не на мама, тати, провокирано от мода, съжаление и всякакви други външни фактори.
Затова вземането на сериозни решения в нормалните държави става след навършване на пълнолетие.


МОЛЯ подкрепете читанка.инфо
http://bgpetition.com/chitanka_info/index.html



Тема Re: Петиция за веге храна в общественитe заведениянови [re: papyy]  
Автор PipilotaViktualija (не онази)
Публикувано19.07.10 12:11



Едва ли този въпрос е актуален в случая, Папи. Иде реч за свободния избор и възможност, след като си възприел принципите на вегетарианското хранене, да имаш възможност да се храниш навсякъде, както останалите.
А това, за което говориш, е друго, и то не може да се регулира посредством правилници и наредби.




Редактирано от PipilotaViktualija на 19.07.10 12:11.



Тема Re: Петиция за веге храна в общественитe заведениянови [re: papyy]  
Автор Moд (вere) (член)
Публикувано19.07.10 12:23



В отговор на:

Подкрепям петицията , но е неправилно от медицинска гледна точка вегетарианското хранене на учениците.




Моля Ви слушайте световните авторитети и организации а не българските лекари, които са често с 10г. изостанали данни и становища. Уви, Световната Здравна Организация както и най-голямата диетоложка организация на планетата - Американската - препоръчват добре планираното вегетарианство за всички фази на живота, вкл. детската.

Благодаря ви за подкрепата, в този клуб сте най-активни в това и дори единствените както изглежда !



Тема Re: Петиция за веге храна в общественитe заведениянови [re: Moд (вere)]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано19.07.10 15:51



Естествено!
Очевидно, защото сме и най-интелигентните в ДИР-а.
То не си ли личи от раз?...

"Волята може да бъде единствено свободна.“

Тема Re: Петиция за веге храна в общественитe заведениянови [re: Moд (вere)]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано19.07.10 16:00



Апропо, а защо трябва изобщо "да слушаме" някого, било то и световен авторитет?
Ние имаме мозъци и интелект и не ни трябват "духовни, дущевни, психологически и всякакви други патерици".

(...може да е малко неудобно, но цитирам себе си...)
Виж, за сверяване на часовника и за консултация - може...


"Волята може да бъде единствено свободна.“

Тема Re: Петиция за веге храна в общественитe заведениянови [re: Moд (вere)]  
Автор abettor (да бе, аз съм)
Публикувано19.07.10 21:40



Абе само аз ли чета, ама става въпрос за заведения на общинска и държавна издръжка, не за частни. От училища и детски градини съм леко далеч, но от цитираните "затвори, студентски столове и болници" имам наблюдения.
Абе, хора, ми там храната е основно вегетариантска.

Та си мисля, дали петицията не е нещо сбъркана.





Тема Re: Петиция за веге храна в общественитe заведениянови [re: abettor]  
Автор Moд (вere) (член)
Публикувано21.07.10 00:11



По-точно храната в такива заведения е junk food, а ако махнеш месото остава почти само junk food

.

Всъщност най-много може да ни подкрепите ако разпространите тази петиция.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.