Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:58 30.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Жегинови  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано15.06.10 17:05



Хора, кво готвите / ядете в тия жеги? Че ние тия дни я караме само на таратор /големият му е майстор/, диня, зеленчуци без подправки, сирене, кашкавал... Печката ми е на балкон, който цял следобед е напечен, не си и помислям да се доближа до нея преди ... 22 часа

А като се има предвид, че мойте юнаци не ядат тиквички, патладжани, чушки и още куп неща, че и седим вечер до по-късно навън, почва да ми се изчерпва фантазията за бързи и лесни летни ястия
Сигурно сме го дъвкали и преди, но не пречи пак
Друго любимо е омлет или бъркани яйца /средният е страхотен и на двете /, всякакви картофи /само не и пържени, който иска - да си пържи, ама нещо не виждам кандидати/, домати с ориз, зелен фасул....
Давайте идеи!!



Тема Re: Жегинови [re: chavdar4e]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано15.06.10 17:53



Чаве, даваш твърде трудна задача при това условие "...мойте юнаци не ядат тиквички, патладжани, чушки и още куп неща...".
Ще помисля, но ще ти отговоря малко по-късно.

"Истината рядко е чиста и никога проста.“ - Оскар Уайлд

Тема Re: Жегинови [re: chavdar4e]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано15.06.10 19:20



Давам ти идеи, но при условието, че ще се справяш сама с намирането на рецептите... И готвенето, разбира се...

Летни постни ястия
==============
1. Прясно зеле
2. Крокети от патладжани
3. Кьопоолу
4. Лютика - печени зел.чушки, лук, домати
5. Печени панирани чушки
6. Постен паприкаш
7. Постни пълнени чушки на фурна (и лозови сарми)
8. Картофена яхния - чушки, лук, картофи, ориз, червен пипер
9. Огретен от картофи
10. Картофени кюфтета - настъргани отцедени картофи, яйца, брашно, магданоз, копър, черен пипер, сол.
11. Праз с ориз и маслини на фурна (става и с лук)
12. Омлет по испански (очаквай постване на рецепта скоро)
13. Тиквички с ориз (може и с кайма), в два варианта - в тенджера или запечени на фурна
14. Огретен от тиквички
15. Пържени (печени на фурна) тиквички с кисело мляко и чесън
16. Пържени (печени) чушки и патладжани с доматен сос

17. Пържени патладжани с орехово-чеснов сос
18. Доматена супа
19. Домати с ориз (търси моя рецепта...)
20. Картофено-тиквечкена (словотворец съм си, бе...) кремсупа с целина и топено сирене


Други
======
21. Паниран кашкавал
22. Кашкавал на фурна
23. Пържени кюфтета в доматен сос - по чирпански
24. Стек "Антоанета" - пържен шницел, запечен на фурна с парче пържена ябълка върху него и парче кашкавал, до разливане на кашкавала, сервиран върху канапе от панирано-пържена филийка. (без корите)
25. Зелен фасул - плакия

Действай!

"Истината рядко е чиста и никога проста.“ - Оскар Уайлд

Тема Re: Жегинови [re: chavdar4e]  
Автор Гълъб (Пернат и готин)
Публикувано15.06.10 19:40



Можете да заменяте таратора с гаспачо.



Повече готин отколкото пернат

Тема Re: Жегинови [re: Sapiens]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано15.06.10 20:09



Сап, повече от половината ти рецепти са с тиквички, патладжани и чушки

А и идеята е да е минимум пържено... Бе лиготия пълна е нашето

П.П. Сори, не видях, че си писал, ама това е действителността, мамка му и прасе

Редактирано от chavdar4e на 15.06.10 20:49.



Тема Re: Жегинови [re: chavdar4e]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано15.06.10 21:25



Добре, де, това пса само идеи, като ги четеш пък може да ти дойдат и други идеи с нещо, което хлапетата консумират.
Ти не съжалявай, че не ядат определени зеленчуци, това е един голям плюс.
Ще ти кажа защо.
Аз до 24-годишната си възраст не ядях спанак, коприва, лапад, зелен фасул, грах и риба - изобщо.
При условието, че и аз, и баща ми, ловяхме общо около 10-12 кг. риба на седмица...
При това, деликатесна риба - сом.
По-късно, обаче, въпросните зеленчуци ми станаха любими, а сега за риба умирам...
Така, че не съжалявай, така децата си резервират яденета, които по-късно ще им станат любими, след като други са им станали вече досадни.
Погледни рецептата ми за испанския омлет. На децата със сигурност много ще им хареса, подозирам, че ще им стане любимо ядене.
Рецептата наистина е уникална като вкус, не преувеличавам, както знаеш...

"Истината рядко е чиста и никога проста.“ - Оскар Уайлд

Тема Re: Жегинови [re: Гълъб]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано15.06.10 21:27



Е, в никакъв случай това не са взаимозаменяеми летни супи...
Това, че са студени и без варене не ги прави заменяеми - тараторът си е уникален като вкус, гаспачото - също.

"Истината рядко е чиста и никога проста.“ - Оскар Уайлд

Тема Re: Жегинови [re: Sapiens]  
Автор Гълъб (Пернат и готин)
Публикувано15.06.10 21:30



Не казах, че са взаимозаменяеми.
Ако нямаха различен вкус, то защо да ги сменяме.



Повече готин отколкото пернат

Тема Re: Жегинови [re: Sapiens]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано15.06.10 21:34



Те тиквички проядоха сравнително скоро, но само в един вид: режат се на дълги парчета и се киснат във вода, после се овалват в брашно, смесено с подправки /сух чесън, сол, черен пипер/ и се редят така, че да не се докосват /аз го правя на една голяма дървена дъска или директно на плота/. Пържат се. Стават като чипс.
И примерно аз обожавам лятото ориз с тиквички и маслини и много копър, обичам и пасирана супа от картофи и тиквички, ама на, не щат!! И сурова чушка, тъпкана със сирене и ехееее.. още колко. Пък риба не обичам, а те - да, както и мляко с ориз, сега се сетих. За сметка на това всякакви зеленилки са на почит!
Идеята ми всъщност беше за летни храни без много готвене, да не се потя като прасе и да се къпя по 5 пъти на ден





Тема Re: Жегинови [re: chavdar4e]  
Автор martyrМодератор (m3lk0r)
Публикувано16.06.10 11:06



Таратор с ледчета вътре, никакви въглехидрати различни от сурови плодове или зеленчуци и много течности. Не-мазно печено или пушено месо в умерени количества...

в общи линии е туй. Изстудено бяло вино или мастика също ми помагат да преглътна температурата навън.

Не, не ме интересува, че знаеш!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.