Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:20 05.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Въпрос за зехтинанови  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано28.04.10 15:05



Винаги досега от поне 5-6 години си купувам гръцки зехтин Артемис суровопресуван. Вкусно, отвсякъде добро нещо. Купувала съм и Монини също отличен.
Тези дни сестра ми донесе една бутилка от 2 л

Ибарра. Много силен до натрапчивост аромат, вкусът е леко горчив, силно натрапчив също. Цветът е направо зелен. Страшно мазен.
Така, сега да се примиря ли и да се опитам да свикна или да го давам "на бедните" роднини?



Тема Re: Въпрос за зехтинанови [re: papyy]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано28.04.10 15:36



Питай някой гръг да те светне. Може се окаже че е развален или пък да си е 100% истински.



Дрън и бръм, всеки ден и нощ.

Тема Re: Въпрос за зехтинанови [re: Djasta-Prasta]  
Автор PipilotaViktualija ((+))
Публикувано28.04.10 15:39



А бе, Джаста, много си Праста. "Гръг" и посмъртно не може да я светне, ама някой посветен в тайнството на зехтина гръК, като едното нищо.



Да се усложнява е просто, да се опростява е сложно.

Тема Re: Въпрос за зехтинанови [re: PipilotaViktualija]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано28.04.10 15:44



Я че кво като съм написъл гръг. Ти сега ли разбра че съм Праста.



Дрън и бръм, всеки ден и нощ.

Тема Re: Въпрос за зехтинанови [re: Djasta-Prasta]  
Автор PipilotaViktualija ((+))
Публикувано28.04.10 15:46



Е, не, ти честичко даваш основание за подобни мисли, ама нека не бъдем дребнави сега.

Просто това гърчавото "гръг" ми стана смешно.

Да се усложнява е просто, да се опростява е сложно.

Тема Re: Въпрос за зехтина [re: papyy]  
Автор diana_b (непознат )
Публикувано28.04.10 15:49



Здравей Паппи, аз от известно време използвам зехтини на марката Ybarra, купувам си ги от Билла, там имат 3 различни вида extra virgin - селекции от различни сортове маслини, предпочитам т.н. Gran Seleccion Afrutado...според производителя с изявен плодов аромат, на цвят е също тъмно-зелен, вярно доста по-силен на вкус от Монини, но нали и зехтините са като вината, всеки с различен вкус в зависимост от сорта на маслините, начина на отглеждане и т.н....По моему не трябва да се смущаваш от твоя, а смело да го използваш и да му се радваш такъв, какъвто е...



Тема Re: Въпрос за зехтинанови [re: papyy]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано28.04.10 16:01



Горчив е щото са го смачкали заедно със костилките.



Дрън и бръм, всеки ден и нощ.

Тема Re: Въпрос за зехтинанови [re: papyy]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано28.04.10 16:08



Папи, има една огромна тема за зехтина в Архива, сигурно преди 3-4 години, в която сме разнищили всичко по темата...
Това, което мога да ти кажа е, че колкото е по-качествен един зехтин, толкова е по-гаден на вкус - нагарча сериозно, плътно мазен е и най-вече е направо зелен.
Друго, по което се съди за качеството му - ако го сложиш за една нощ в хладилника, на сутринта ще видиш една сериозна восъчнобяла утайка на дъното, която "отзвучава"едва, когато се затопли до стайна температура.
Най-вероятно този зехтин, който са ти подарили, е със супер качество.
Честито и със здраве да си го ползваш!

"Колкото по-умен е човек, толкова по-лесно се признава за глупак..."

Тема Re: Въпрос за зехтинанови [re: papyy]  
Автор diana_b (непознат )
Публикувано28.04.10 16:10



Хе, хе, а и ако обичаш да си приготвяш ястия от различни видове кухни, този тъкмо ще ти дойде добре, за да докараш "автентичен" испански вкус!



Тема Re: Въпрос за зехтинанови [re: diana_b]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано28.04.10 16:28



С една дума пак съм познал



Дрън и бръм, всеки ден и нощ.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.