Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:04 27.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Узонови  
Автор jamie (градинар)
Публикувано20.03.10 18:56



Събирам идейки за мезенца и блюдца, които да си подхождат с узо.
Обаче не трябва да има ЛУК! Рибата как да е ще се преглътне...надявам се



ПП: Мисля да опуша малко част от гръцките плажчета с една скара скоро. Много скоро. Имат разни риби там, октоподи, раци и лангусти. Имат миди. Имат и месце по магазините. Имат зеленчуци и плодове като нашите (че и май доста от тях са си наши). Имат сирене като бялото саламурено. Имат маслини. Имат цитруси (и по улиците).
Мисля всичко налично да го опитвам с Пломари и Метакса. По разбираеми причини обаче Метаксата ще отиде към фазата на десерта, но с мезетата за узото е въпроса ... как да съчетая всичко изброено? Знам че отсъствието на лук е основна пречка, но в случая се налага.




Тема Re: Узонови [re: jamie]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано20.03.10 19:19



Джейми,
Не разбрах ти ли трябва да се грижиш за мезетата?Трябва да приготвяш всичко?



Тема Re: Узонови [re: Фиш]  
Автор MoPcKuМодератор (звяр)
Публикувано20.03.10 20:28



щом ще опушва значи ще е и студена кухня...


С узото вървят краставици, домати, маруля...веяни и сушени риби, че и кисела чорба...аз е обичам със овчарска и сода...



Тема Re: Узонови [re: jamie]  
Автор bobiO8 (новак)
Публикувано20.03.10 22:28



С маслинки много върви! Таратор!
С узото вървят солени мезета- сирене, кашкавал, пушена риба, перла, хайвер, ролца от раци, също и пържените скариди. От салатите- шопска, снежанка.
Наздраве!



Да станеш човек е изкуство.

Тема Re: Кхм кхм...нови [re: jamie]  
Автор MитpeШoпa (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано20.03.10 23:07



К'во т'ва бе, жими?

ВиШтИ ми но'уите 'буйки (демек и тук да сЪ по'фалЪ че ще ходя в Гърция)? Или никога не си пил мастика та питаш как да замезваш?

Съвет няма да ти дам, ще ти цитирам Кингсли Еймис (On Drinks) - в чужбина подражавай на местните как те пият непознати за теб напитки, те рядко грешат.

THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.

Тема Местнитенови [re: MитpeШoпa]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано21.03.10 00:12



не мож ги видя когат' поркат.
Не, Митре. Аз лук обичам - и за мен е лесно да си направя сиренце с лук, маслини с лук, маринована риба с лук - и да не мисля за узото как да ми се услажда.
Ама няя обяснявам в детайли защо трябва да става всичко БЕЗ лук.
Хеле да обяснявам че грЪците са ми 100км по-близо от черноморието и разните други причини да отида именно там.

Мерси на всички.
Морски - ще опушвам със скара, приел си ми израза буквално :) Но ми даде добра идея!




Тема Искам,нови [re: Фиш]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано21.03.10 00:14



макар че не се налага


Няма лошо.




Тема Много е мило онова с луканови [re: jamie]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано21.03.10 00:36



Нямам идея как гърците пият узо, но аз го пия ледено студено, мога даже и без мезе, но ако пиенето съвпада с вечерята, мисля че тези неща ще паснат



А е вярно, че рибата не е за всеки, но раците са друга история, и мидите съвсем друга.

Аз например ям раци и бели риби, даже и октоподи, но не и миди

А лука винаги може да се отдели от скарата

А и понякога проблема с него не е в миризмата, а в веществата, които съдържа пресният лук, така че ако е поизпечен и морските дарове да са поели вкуса му, няма да е проблем


by himbeer

Редактирано от himbeer на 21.03.10 00:40.



Тема Re: Много е мило онова с луканови [re: himbeer]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано21.03.10 12:54



Явно, тамошните хора, които е тръгнал да завоюва Джейми, просто категорично не обичат лук в никаква форма, затова...
Човек трябва да се нагажда по вкусовете на клиентите си, това да не ти е България...

"Ако искаш любов, вземи си куче..."

Тема Da, наистина човеченови [re: Sapiens]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано21.03.10 13:11



Много на място го каза




by himbeer


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.