Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:47 09.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема кутия "Бенто"нови  
Автор _karamela_ (непознат )
Публикувано01.03.10 01:38



Здравейте и Честита Баба Марта на всички :))!
Много отдавна си търся японска кутия за храна "Бенто" - прилича на нашите пластмасови кутии за съхранение на продукти във фризер/хладилник, но е направена от твърда пластмаса и е разделена на няколко отделения ( отгоре с капак ). Много Ви моля, ако някой има представа къде мога да си намеря такова нещо, нека сподели. Важното е да е с прегради. За съжаление не съм виждала до сега такива в БГ. А знае ли някой дали у нас има магазин за японски подаръци? Благодаря и желая на всички здрава и весела Баба Марта :)!



Тема Re: кутия "Бенто"нови [re: _karamela_]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано01.03.10 16:48



Карамелка, ако ти кажа, че в първия момент си помислих, ама за нещо, което няма нищооо общо с хапване.Но пък немислимо е след като са дали на света икебаната, оригамито, да не са дали и бентото


Само няколко щриха:




Тема Re: кутия "Бенто"нови [re: _karamela_]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано01.03.10 16:49



Честита Баба Марта!
С какво е характерна тази кутия, освен с преградите? Може би се херметизира? Или е от някаква много специална пластмаса?
Имам предвид, че по магазините има много и най-различни кутии, с най-различно качество и функции, включително такива, които издържат на фризер и микровълнова.
Може би някоя ще ти свърши работа?

"Ако искаш любов, вземи си куче..."

Тема Re: кутия "Бенто"нови [re: Фиш]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано01.03.10 16:55



Честита Баба Марта и на тебе!
Благодаря ти за изчерпателното обяснение.
Но, от покозоните твърде много кутии, аз видях едва две, напълно еднакви при това, с по две отделения.
Останалите бяха просто обикновени кутии с капак.
Така, че, не разбирам защо, за да се спази този принцип, е необходимо кутията да бъде точно "Бенто"?
От това, което видях и разбрах досега, всяка достатъчна по обем кутия с капак и от пластмаса за хранителни цели би могла да свърши идеално тази работа...

"Ако искаш любов, вземи си куче..."

Тема Re: кутия "Бенто"нови [re: Sapiens]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано01.03.10 17:29



Да си здрав и весел и ти!

Формата на тенджерата май няма значение:)))Важно е как и какво ще направиш.Мисля, че това е смисъла на бенто.



Тема Re: кутия "Бенто" [re: Sapiens]  
Автор _karamela_ (непознат )
Публикувано01.03.10 18:03



Здравейте и благодаря за всички отговори!
Търся си точно такъв вид кутия именно заради преградите. Тези, които са показани от вас имат по 2, най-много 3, но аз съм виждала в нета и доста по големи, с по 5-6 прегради. Интересува ме да имат възможно най-много отделения. Но май няма да намеря такова нещо в БГ :(. Замислям се дали да не си поръчам онлайн, но кой знае колко ще струва :(! Ако някой види някъде из големите вериги магазини нека сподели, моля! Хубава вечер на всички :)!



Тема Re: кутия "Бенто" [re: Фиш]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано01.03.10 18:28



О-о-о, напълно съм съгласен с това.
Това е по-различен, по-философски поглед към "Бенто", напълно "японски", бих казал...

"Ако искаш любов, вземи си куче..."

Тема Re: кутия "Бенто" [re: _karamela_]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано01.03.10 18:33



С риск да ме помислиш за луд (е, няма да си първата, вероятно и последната..), ще ти дам един съвет - много голям брой различни по размер кутии, с различни отделения , от перфектна пластмаса, се намират единствено в ... ловно-рибарските магазини.
Казвам го от дългогодишен личен опит...

"Ако искаш любов, вземи си куче..."

Тема Re: кутия "Бенто" [re: Фиш]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано01.03.10 22:59



интересно
мерси





Тема Re: кутия "Бенто" [re: Фиш]  
Автор AGLER ()
Публикувано02.03.10 02:32



Но пък немислимо е след като са дали на света икебаната, оригамито, да не са дали и бентото



Не знам кога японците са "измислили" бентото, но знам, че На Балканският полуостров от пре0и средните векове хората са измислили не по малко практични, да не кажа дори по-практични кутии за носене на храна на полето.

Това са така наречените у нас "сефер тасове" прототипи на които се продаваха и по комунистическо и хората с тях си вземаха храна от столовете за в къщи.

По практични са от бентото, поне за нашата кулинарна култура, защото са с по три-четири и повече отделни самостоятелни съда

.







В Турция се произвеждат и днес и много хора си носят в офисите храна
с такива. Съск същите съдове ресторантите разнасят храна и в къщи и офиси.












Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.