Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:47 22.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Пликовете за печененови  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано27.01.10 19:29



Споделете опит, моля! Какви пликове ползвате? Аз взех едни да правя дроб в тях. Първият се скъса, докато го разтръсквах, за да разбъркам дроба и лука. При втория много внимавах и само леко го наклоних на една страна, за да се разпростре равномерно манджата и той също се скъса. Много ме хвана яд!

Най обичам да чета, ама не мога.

Редактирано от ПOЛУидиoтчeтo на 27.01.10 20:49.



Тема Re: Пликовете за печененови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано27.01.10 23:07



Ами, аз не знам пликовете за печене да са различни видове. Пластмасата, от която ги правят е една и съща, доколкото знам и размерите са едни и същи и съобразени с размера на едно пиле.
В Русия продават такива "пликове" във вид на ролка, като ръкав, от която си режеш на дължина колкото ти е необходимо.
При печене, обаче, пликът се втвърдява и става чуплив, затова трябва да се внимава. Освен това, при печенето се отделя голямо количество пара, която трябва да излиза от плика, затова такива пликове задължително се надупчват, иначе се подуват много и могат да се спукат или да се залепят на горните нагреватели. Но това надупчване пък, води до невъзможността да обръщаш плика заедно със съдържанието му...
Изобщо, има си специфика на ползването им.



Тема Re: Пликовете за печененови [re: Sapiens]  
Автор бaбa 3aйka ((бившия Заек))
Публикувано28.01.10 09:14



Ползвам си пликовете като стой та гледай , до сега скъсан плик нямам, че даже след употреба си ги измивам с гъбата с веро , исъхват и си ги прибирам за следващо ползване . Просто не трябва да се тръскат енергично а да се обръщат / търкалят / внимателно върху някаква повръхност / например масата / . Пликовете които ползвам са на фирма пако - еп екстра пак - Велико Търново и са 10 плика с размери 25/38 см. и цена 1.40 лв. , закупени от кварталната бакалия . Някъде може да са и по - евтини . Много съм си доволна от тях . Дупча ги само от горе на 4 - 5 места и докато се готви яденето не отварям фурната . Забравих да спомена , че продуктите си ги обърквам в купа предварително заедно с подправките и водата или ако се наложи и вино и за това после само ги претъркалям / пликовете / веднъж, два пъти най- много за да се намести равномерно , връзвам , слагам в тавата , надупчвам и пъхам във фурната .



Тема Re: Пликовете за печененови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Kиkc ()
Публикувано28.01.10 14:17



Много са удобни пликовете (фино ползвам), ще свикнеш. Само недей да го разтръскваш както показват в рекламите, че наистина се пръска. Предварително овкусените продукти слагаш внимателно в плика, вързваш и пак внимателно наместваш. Дупчиш две дупчици и мяташ във фурната.



Тема Re: Пликовете за печененови [re: бaбa 3aйka]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано28.01.10 17:07



Ако случайно печеш на висока температура, примерно 200 - 220 С , с гаранция пликовете ще станат трошливи и в никакъв случай няма да можеш да ги ползваш втори път.
Още преди 20 години, когато в България изобщо не бяха известни, мои приятели от Австралия ми бяха изпратили един пакет и си позволих да направя доста експерименти с тях.
Ти най-вероятно не печеш на много силна температура или много близко до горните нагреватели.
Този тип пластмаса издържа спокойно температури до 180С, но за дота повече вече е проблемно, просто не остава гъвкава.



Тема Re: Пликовете за печененови [re: Kиkc]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано28.01.10 17:13



Макар, че хич не е полезно, може да се тръскат, за да се разпредели прахообразна подправка равномерно върху месото, примерно.
Но трябва да се има предвид по месото да няма остри ръбове или изпъкнали кокалчета, които могат да спукат плика.
Всъщност, тези пликове вече са много евтини и са предвидени за еднократна употреба, дори и заради това, че се налага да се надупчат, за да излиза горещата пара и след това стават на практика неупотребяеми.
Мисля, че няма смисъл да ги перем (както и аз се опитвах да правя преди 20 години, когато бяха "чудо невиждано"...) заради съвсем ниската им цена вече.



Тема Re: Пликовете за печененови [re: Sapiens]  
Автор Kиkc ()
Публикувано28.01.10 17:55



Именно..

Щото едни ребра ми спукАха торбичката, и после бях много внимателна. А иначе торбета ползвам отдавна, но не редовно - пък нека да не е полезно много



пп. Виж за прането мислех да питам, после се отказах и сега като гледам, че ми обясняваш се зачудвам как става това?



Тема Re: Пликовете за печененови [re: Sapiens]  
Автор бaбa 3aйka ((бившия Заек))
Публикувано29.01.10 09:55



Че аз винаги пека на 200С и нямам случай на трошливи пликове .



Тема Re: Пликовете за печене [re: бaбa 3aйka]  
Автор бaбa 3aйka ((бившия Заек))
Публикувано29.01.10 09:57



Не ти дочетох изказването . Не качвам на най - горна степен, а от долу на горе на втората решетка . Сори.



Тема Re: Пликовете за печененови [re: бaбa 3aйka]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано29.01.10 17:18



Значи или имаш късмет, или ползваш по-качествени пликове.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.