Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:55 24.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Какво си сготвих днес?нови  
Автор MaмaMъpмopaнa (Разкошна)
Публикувано10.01.10 14:26



Няма начин да няма такава манджа, че и име си има сигурно.
Значи накратко, в малко олио запържих пилешко филе на хапки, после му добавих моркови на кръгчета и лук на полу-филийки. Попадна ми погледа на плика със сухите чушки, та накъсах и малко парченца чушка.
Не бях сигурна как съм го дакарала на сол, та сложих и малко подправка Маги.
Сипах малко водичка, че не знаех как ще се държи само на мазнина.
Значи, стана за отрицателно време и аз много си харесах и морковите и лука.
Синковеца, разбира се, избоде само мръвките.

Та сега въпросите:
- какви други зеленчуци могат да се добавят на тази манджа?
- ако намаля олиото до колкото да е изцапан тигана, ще стане ли само на соковете от месото и зеленчуците и добавената вода? Не виждам причина защо не.
- има ли име такова нещо, да знам поне кво готвя?

За много готварски години



Hello, is it me you're looking for?

Тема Re: Какво си сготвих днес?нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор Kиkc ()
Публикувано10.01.10 14:45



Можеш да сложиш тиквичка, праз, чесън, зеле.. правя подобно "китайско" пиле със зеленчуци. Тиквичката и моркова са нарязани на ленти, капвам и малко бира.



Тема Re: Какво си сготвих днес?нови [re: Kиkc]  
Автор MaмaMъpмopaнa (Разкошна)
Публикувано10.01.10 15:01



Да, звучи добре, хем ако го пробутам като китайско, повече има шанс онова диване да гризне и нещо друго освен мръвката.
А да питам, реда на слагане в тигана добре ли е така? Щото реших, че месото трябва повече от другото да се поготви. Да си призная, лука накрая беше почти на каша, та явно на него му трябва много по-малко време.

Чушки дали може?

Hello, is it me you're looking for?


Тема Re: Какво си сготвих днес?нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано10.01.10 15:17



Всичко изброено от Кикс плюс соеви кълнове, също така пресна краставица ( на жулиени ), и соев сос, аз поне така я готвя тази манджа.
Може и със свинско месо, и на вкус лют пипер.
И чушки може да



Любовта започва с усмивка, увеличава се с целувка и завършва със сълза.

Тема Re: Какво си сготвих днес?нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано10.01.10 15:18



само да допълня, първо приготвяш месото до почти готово и тогава слагаш лука, а малко след това всичко останало, така лука няма да е на каша

Любовта започва с усмивка, увеличава се с целувка и завършва със сълза.


Тема Re: Какво си сготвих днес?нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор Kиkc ()
Публикувано10.01.10 15:32



Ами реда ми е малко безреден, в смисъл, че първо запържвам месото (и то е на лентички) и го вадя, като в същата мазнина бухам луците и морковите, накрая тиквичките. Леко като поомекнат връщам пилето и слагам бирата/ вино, сосове и т.н. Идеята е зеленчуците да са като китайскоте, да хрупат.



Тема Re: MaмaMъpмopaнaнови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор AGLER ()
Публикувано10.01.10 18:45



Пробвай да добавиш повечко гъби към морковите и лука.
Вместо тази подправка маги сложи четвърт пакетче гъбена крем супа
разтворена в съответното количество вода според упътването на
пакетчето и в началото към олиото добави масло.

Комбинациите с тиквички, кълнове, патладжан и там кво още беше ми навява на тюрлюгювеч от продуктите за изхвърляне.



Тема Re: MaмaMъpмopaнaнови [re: AGLER]  
Автор bobiO8 (непознат )
Публикувано10.01.10 19:42



Пробвай тази рецепта за пилешко месо със сметана.

Продукти:
750гр. пилешки гърди, 4бр-пиперки- червени, 350гр.картофи,1 бр. пащърнак,1 малка глава лук, 150мл. течна сметана, 120мл. прясно мляко, 1с.л.-брашно,100мл. олио, 150гр. , кашкавал, сол,червен и черен пипер,риган.

Приготвяне: Месото се нарязва на по-големи парчета и изпържва от всички страни в олиото. Прехвърля в тавичка. Пиперът, лукът, картофите и пащърнакът се режат на ситно,като се запържват в същата мазнина и също се прехвърлят върху месото.В малка част от същата мазнина се запържва брашното, изсипват се сметаната и прясното мляко. Бърка се докато стане гъст сос.Слагат се подправките. Изсипва се в тавичката с месото и се слага във фурната на 180градуса да се запече за около 35мин. След като месото е готово се настъргва кашкавал отгоре и се запича още 7-8мин., докато се зачерви леко кашкавала.

можеш да видиш снимките.



Тема пък аз какво сготвих одевенови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано10.01.10 22:53



уж мислех да ядем остатъци от предни дни, ама децата капризни и рекох да им опека картофки, че близнаците обичат, пък и хем бързо и лесно.
Та наразях на тънки парченца почти 1 кг картофи и ги сложих в тава. Сипах малко вода, около 250 мл, около около 80лм олио и посолих. Разбърках и опекох на 250 градуса. Извадих тавата и поръсих отгоре с парченца шунка и запекох още 15-20 мин. Нищо особено, ама децата хапнаха с което целта е постигната





Тема Re: пък аз какво сготвих одевенови [re: NikiFin]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано11.01.10 20:58



Какво си хапнахме днес?
Само вкусотийки. Купих кашкавал около 300 г, настъргах го на едрото ренде на робота, добавих 4 яйца, 2 с. л. брашно, бял пипер и щипка сода и го обърках . В една тавичка подмазах с масълце обилно и изсипах сместа. Пече се на 200 градуса около 15 минути и е готово. За гарнитура салата от 1 връзка репички и 2 връзки магданоз. с биричка






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.