Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:55 17.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема фурничка за хляб - помощнови  
Автор Snuffy (член)
Публикувано27.12.09 22:31



Здравейте, честито Рождество Христово на всички - пожелавам ви много здраве, радост и щастие!

Дядо Коледа ме изненада с практичен подарък - фурна за хляб!!!
Изчечотох разбира се старателно упътването и започвам експериментите - въпросът ми е какво представлява "Закваската", която се използва за ръжено брашно? Продава ли се по магазините и как е търговското й название?



Тема Re: фурничка за хляб - помощнови [re: Snuffy]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано28.12.09 01:53



Честита Коледа и честита нова придобивка!
У нас се продават само два вида мая (думата "закваска" означава "мая") - "жива" мая и суха, гранулирана, наричана още и "инстантна".
"Живата" мая е от живи дрожди, на правоъгълници и е с по-голяма жизненост от сухата мая.
Кубчетата натурална, "жива" мая са с някакво нестандартно тегло, мисля, че беше 28 г. или нещо подобно, не помня точно. Съхраняват се в хладилник.
Дотук са само данни.
По въпроса за ръжената закваска, ситуацията е по-сложна.
У нас не се произвежда нито "кисела ръжена закваска", известна като "ръжена мая", нито може да се купи в натурален или изсушен, гранулиран вид.
Но човек сам може да си направи "ръжена кисела закваска".
Най-напред погледни тук
Принципно, киселата ръжена закваска се прави като се закваси с обикновена натурална мая известно количество ръжено брашно, малко вода, малко захар и малко прясно мляко като опция.
Така втасалата след определено време кисела ръжена закваска може да се ползва като ръжена мая, като се взема част от нея за заквасване на този хляб, който ще правим за деня, а към останалата закваска отново се добавя захар, брашно и вода, за да шупне отново и вече се държи в хладилник, за да не се развиват дрождите прекалено бързо и, както се казва, "да не превтаса".
Това е цялата философия.



Тема Re: фурничка за хляб - помощнови [re: Sapiens]  
Автор Snuffy (член)
Публикувано28.12.09 10:16



много благодаря - значи няма нужда да обикалям и търся нещо, което го няма!
Трябва да се науча да правя диетичен хляб - предимно ръжен, защото мъжът ми е с новооткрит диабет и сме доста стресирани от това. Днес ще пробвам да направя ръжен хляб по рецептата за обикновен, но няма да сметвам бяло с ръжено брашно, както пише в инструкцията, пък ще видим какво ще стане. Може ли да не се слага захар??? какво ще стане-може би няма да бухне достатъчно. Още веднъж благодаря и ще ви пиша за опититите си.



Тема Re: фурничка за хляб - помощнови [re: Snuffy]  
Автор toje (непознат )
Публикувано28.12.09 13:47



Ползвай кафява захар.За ръжен хляб можеш да ползваш и обикновенна суха мая,но мисля,че само от ръжено брашно хлябът няма да стане както трябва.По принцип се правят смески.Ако някой знае нещо друго -нека да каже,но според мен хлябът трябва да има и съблазнителен вид.Фурничката е една разкошна придобивка-много неща могат да се првят с нея.А аз от 2 години не купувам хляб.



Тема Re: фурничка за хляб - помощнови [re: Snuffy]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано28.12.09 15:43



Уви, малко ще охладя ентусиазма ти, понеже имам отдавнашен опит в диабетните проблеми...
Първо - калоричността на ръжения и пшеничения хляб е почти еднаква.
Ръженият хляб просто се усвоява доста по-бавно. Съветът ми е изобщо да сведе консумацията на хляб до абсолютния минимум, ако може изобщо да мине без него - по-добре ще бъде.
Само ръжен хляб правят единствено в Украйна и отчасти в Русия. Причината е, че тестото от ръжено брашно е лепкаво, не се вдига и е кисело. Обикновено "ръжен" хляб казват на 80% пшеничен и 20% ръжен, и то при условие, че са коректни. Т.н. "ръжен" хляб в България е най-откровено менте. Освен това, ние традиционно не произвеждаме ръжено брашно, а го внасяме... По-нататък би трябвало да ти е ясна картинката.
Второ - тесто, тестени, паста, захар - първостепенни "супер врагове". Изобщо без тях.
Трето - оризът и картофите са едни от първите "врагове". И те - до минимум.
Четвърто - няма такова нещо, че се яде на воля месо. Месото също се консумира с мярка, основно пилешко бяло месо, без кожа, без тлъстини.
Телешко възможно най-постно. Останалите меса на втори план, естествено, без тлъстини. Понятието "добре прошарена свинска вратна пържола" се забравя окончателно и категорично.
Пето - никакво пържено, мазнини в готвенето - само зехтин и то в минимални количества.
Шесто - редовно следене на холестерола, най-вече на триглицеридите.
Седмо - основното спасение - зеленчуците. Почти без ограничение. разбира се, става въпрос за листните зеленчуци, зеле, карфиол, броколи и т.н., защото и картофите са също зеленчук, нали...
Осмо - бобовите растения ги броиш за въглехидрати, макар че са по-скоро белтъчини. Невероятно несмилаемата целулозна люспа пречи на усвояването на протеините, но не пречи на усвояването на въглехидратите, затова се броят за въглехидрати.
Девето - въпреки всичкото това изброяване, при което започваш да се чудиш, какво ти остава, все пак, да ядеш, лекарите имат наглостта да заявяват, че 2/3 от храната, която консумираш би трябвало да бъде въглехидратна! И това ако не е наглост - здраве му кажи!
Десето - ако спазвате (защото основно от тебе зависи как ще готвиш...) описаните от мене правила достатъчно стриктно, скоро ще свикнете с този начин на хранене и като нищо диабетът, ако е в съвсем начална фаза просто ще отзвучи и ще стане само спомен.


Ако искаш други съвети - просто поискай.



Тема Re: фурничка за хляб - помощнови [re: Sapiens]  
Автор Snuffy (член)
Публикувано28.12.09 16:49



Отново благодаря, въпреки че наистина целия ентусиазъм ми си изпари!!! Опитвам се да готвя съвсем диетични храни, като избягвам изброените от теб, но наистина ще ми бъде много трудно да се пренастроя и да измислям или експериментирам с нови храни, но явно ще се наложи. Ако имам проблеми и въпроси обезателно ще те питам, най-вече за храната! Ако имаш някакви идеи, поне ми подскажи какво може да се готви - зеленчуците, освен задушени на пара, за сега не съм правила по друг начин.



Тема Re: фурничка за хляб - помощнови [re: Snuffy]  
Автор toje (непознат )
Публикувано28.12.09 17:27



Не се притеснявай-не е чак толкова страшно.Колко е захарта на мъжа ти?Взема ли някакви лекарства или е само на диета?Първоначално изхвърлете сладките работи.Може да яде и бял хляб,но без ориз и картофи.Ако яде картофи-няма да яде ориз и т.н.Зеленият боб е много полезен,всякакви зеленчуци,кисели плодове,месо-диетично-всички се стремим да ядем такова.



Тема Re: фурничка за хляб - помощнови [re: toje]  
Автор Snuffy (член)
Публикувано28.12.09 18:02



На 20.ХІ.09 когато откриха диабета беше 18,4 - две седмици по-късно беше 6,7, разбира се с хапчета 2 вида - 1/2 т. неоглим сутрин и 1 т. неоформин вечер и разбира се диета. След празниците ще прави нови изследвания и дано резултатите са добри. За сега е важно да осигуря правилната диета.



Тема Re: фурничка за хляб - помощнови [re: toje]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано28.12.09 18:28



Хм... "На чужд гръб и сто тояги са малко...".
Моля те, не давай "умни" съвети, особено що се отнася до БЯЛ хляб, картофи или ориз.
Явно си нямаш никаква представа за какво говориш.
Прочети, научи достатъчно и чак тогава давай "умни" съвети.
Какво значи - "не е чак толкова страшно"?
То, принципно, нищо на света не е "чак толкова страшно", дори и смъртта...
Диабетик с начален диабет 18,4 си е направо за инсулин!
Какво ти тук "не е чак толкова страшно"...
Вместо да подаваш на жената розови очила, постарай се да й помогнеш без да я заблуждаваш относно опасностите, така не и вършиш услуга, а напротив - абсолютна мечешка услуга!



Тема Re: фурничка за хляб - помощнови [re: Snuffy]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано28.12.09 18:47



Разчитай много на диетата, както виждам, че си тръгнала. И по-чест контрол на захарта, поне 1 път месечно четирикратен профил: сутрин преди закуска, два часа след закуска, на обяд и два часа след обяда.
Поне 1 път седмично когато и да е, но два часа след хранене.
Не е невъзможно да се снабдите евтино с апаратче за мерене на кръвна захар и само да си купувате лентички, които варират около 0,80 до 1 лв. лентичката. Лекарствата му не са силни, нито са върхови дози. След като се повлиява от тях, значи има добър резерв жизненост на панкреаса, това е важно и ценно.
С добрата диета чувствително ще помогнеш на панкреаса да си върши работата и ще го отбремениш твърде много.
Както вече ти казах, с правилна диета и много постоянство съвсем не е изключено много да намали лекарствата, дори е възможно да ги спре или да остане на минимална поддържаща доза.
Това се получи и с мене и мой много близък приятел след хранене в Зоната. ("Хранене в Зоната" на д-р Бари Сиърс, намери, купи, прочети. Няма да ти бъде излишно, особено в случая с начален диабет.)
И не слушай псевдооптимистични тъпотии - диабетът е тежко и жестоко заболяване, не всеки има щастието да го открие много рано и да вземе сериозни мерки, както е при вас и съвсем реално да се надява на максимален успех.
От мене - весели новогодишни празници и възможно най-голям успех в диетата!


Хайде, стига на тези теми, защото ще ни бият, че сме извън готварските теми.
Ако не ти е ясно нещо, пиши ми на лична бележка.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.