Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:07 23.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Солена палачинкова тортанови  
Автор Cтpeйнджъp (змийче усойче)
Публикувано04.10.09 23:19



Това е наша "семейна" рецепта. Аз правя палачинките, а всичко останало съпругът ми.

рецепта за палачинките:
4 яйца
4 супени лъжици олио
около 350 мл. прясно мляко и 100 мл. вода
1 ч.л. сол
2 супени лъжици захар
брашно - на око, гъстотата на тестото да е като на боза.

Плънката (по рецепта на любимия):
настъргани кисели краставички, настърган шпеков салам и настърган кашкавал. Всичко се смесва и се добавя майонеза.

Редите палачинка, смес, палачинка и така докато свършат :) палачинките.
Готовата солена торта се намазва с фин слой майонеза и се ръси с настърган кашкавал.

Става страхотно вкусно, макар че мъжа ми искаше да развихри кулинарната си фантазия... аз си я исках така, както ми я прави друг път :)



Тема Re: Солена палачинкова тортанови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор BиK (BMBD)
Публикувано05.10.09 07:23



майка ми я прави по подобен начин само че продуктите не се настъргват, а се нарязват като за сандвич и се редят между палачинките, като всяка една се намазва с майонеза. Като продукти имам предвид кис. краставици, пушено синенье, кашкавал, пушена риба, луканка и т.н. Тортата наистина става перфектна и за наяждане и за мезе, но си е връткава работа. Гледайте тоя жак пепен ако не се лъжа се казваше по Фиеста ТВ изкарва страшни рецепти.





Тема Re: Солена палачинкова тортанови [re: BиK]  
Автор MoPcKuМодератор (звяр)
Публикувано05.10.09 10:33



моята рецепта за палачинките е подобна, но се правят в най-големия тиган и се нарежда 2 палачинки ред шунка и ред кашкавал, а понякога слагам и медец по малко. Харесва ми сладко-соления вкус...





Тема Re: Солена палачинкова тортанови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор Luchezara ()
Публикувано07.10.09 16:41



Понякога ми идва да мина гости през всички вас да хапна.


А друг път си мечтая да съм някакъв дегустатор на храни в заведенията. Има ли такива?


Всъщност исках да кажа, че обожавам солена палачинкова торта.




Тема Re: Солена палачинкова тортанови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано11.10.09 08:07



На мен майонезата ми е малко тежка. Предпочитам плънката да е с извара или сирене крема. Понякога слагам и наълцани на дребно гъби, и моркови, и какво ли не. Все става вкусно. Ама много време иска, пък се изяжда за нула време.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Солена палачинкова тортанови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано11.10.09 11:42



Сиренето Крема не е най-диетичния продукт, по параметри е много по-тежко от майонеза и се доближава до идиотското сирене Дунавия, което всички пенсионери така обичат...
И в което, още по рецепта му се слага 50% свинска мас...
Тъкмо за склеротици и исхемици...
Другите любими храни им са пресните салами и наденици по за 2,50-4 лв. килограма, в които има всичко друго, но не и месо.
Разбира се, сланината е със сигурност над 60%...
Така, че - отваряйте си очите с какво се хрните и не се доверявайте на цена и вкусови усещания (както при Кремата).

"Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят и хаоса..."


Тема Re: Солена палачинкова тортанови [re: Sapiens]  
Автор PipilotaViktualija (неоназиПипилота)
Публикувано11.10.09 19:19



Колко си прав... Е, не мога и не мога да отуча баща ми да престане да се храни с боклуци. А е с хронично заболяване на сърцето

. И въпреки това дай му да хапва сурови наденици, въпросното "сирене", бекон, шпекована сланина и тем подобни.



Тема Re: Солена палачинкова тортанови [re: PipilotaViktualija]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано11.10.09 19:30



За голямо съжаление, на фона на унизително нищожните доходи на пенсионерите, т.н. "държава" (слагам кавички, защото това е пародия на държава...) поне да си беше направила труда да направи една разяснителна и ограмотяваща кампания за цялото население, не само за възрастните хора.
Единици са хората, които са достатъчно интелигентни и образовани, за да търсят и намират правилната информация, която да им помогне да живеят някоя и друга годинка повече...
За още по-голямо съжаление, в този и други подобни клубове и форуми започне ли се подобна тема, обикновено реакцията почти винаги е една - "изгъзици"...
Докато има такова неинтелигентно и безхаберно отношение, България ще е на едно от първите места по инфаркти и инсулти в света.

"Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят и хаоса..."


Тема Re: Солена палачинкова тортанови [re: Sapiens]  
Автор PipilotaViktualija (неоназиПипилота)
Публикувано11.10.09 19:40



Глупавото е, че баща ми е и образован, и все пак интелигентен човек с бетонирани, уви, вредни навици на хранене.
А това, че повечето хора подценяват начина на хранене като важен фактор в човешкото здраве, е много странно за мен. Винаги ще се намерят хора, които да опитат от "100 кладенеца вода да донесат", само и само да изровят някой нелеп псевдо- аргумент под мотото "а бе то, виж какво дишаме ( примерно), пък ти за храненето си се загрижила". Да не говорим за пушачите...



Тема Re: Солена палачинкова тортанови [re: PipilotaViktualija]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано11.10.09 20:17



Уви, дори и представа си нямаш колко си права...
Лошото е, че неприкосновеността на личната свобода често пъти играе много, много, много лоша шега на твърдоглавите хора...
Пример от живота: Мой изключително добър приятел. Заклет пушач със всичките му салтанати - та специлни тютюни, та машинки за свиване на цигари, та супер запалки, та лули, та какви ли не гъдели...
Твърдо убеден, че е толкова заклет пушач, че просто няма никакъв смисъл да бъде убеждаван във вредата от това и ни най-малко не му е възможно да остави цигарите.
Инфаркт.
Разпънат и набоден по всички вени и отвърстия със системи...
На втория ден вече никой не можеше да го убеди да запали цигара...
Моята констатация (също на бивш пушач) - лиготия на лиготиите, егоистично и маниакално угаждане на кефа си...
Да не говорим повече, работата е ясна...

"Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят и хаоса..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.