Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:59 08.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Диетичен крем с рикота  
Автор ECLlPSE ()
Публикувано11.09.09 15:01



Нали съм фен на здравословното хранене и не си позволявам да прекалявам със сладкото(а как ми се отдава самооо

),често се опитвам да превъплатя разни традиционни сладки неща в (малко по) диетични.
Stracciatella-та ми е един от любимите кремове/сладоледи,та реших да си направя нещо подобно и се получи много вкусен,пухкав и удовлетворяващ естетично-консуматорските ми желания крем.
Споделям :
(за импровизираната stracciatella)
250гр. рикота
1 малка кофичка квасена сметана на Данон
20-30гр.черен шоколад(аз използвах 85% на Линд)
1/2 чаена чаша фруктоза/кафява захар(или подлсадител,но никак не е здравословно последното,да знаете) )
1п.желатин на Йоткер
след това към получената смес прибавих тези неща,за да се получи друга разновидност на крема....
1п. ванилия
кокосови стърготини
плодове по желание

Разтопява се желатина на водня баня по инструкциите на пакетчето и се оставя да поизстине.Разбиват се рикотата със сметаната и захарта,след което се добавя желатина.Оставя се малко желатин за украсата с плодове.
Сместа се разделя на две,като в едната се настъргва на ситно черния шоколад,а в другата се добавят кокосовите стърготини и ванилията.
Плодовете се нарязват на ситно и се оставят да престоят известно време в Марсала(аз ползвах това,но може и ром или някакъв коняк).
На дъното на висока чаша се начупват малко бисквити(или не се,кой както иска),слага се от "stracciatella"-кремът,ред плодове и най-отгоре-пласт от кокосовия крем.Аз украсих с потопени в желатина тънки резенчета праскова и ябълка и кръгчета банан.
Стана много вкусен,не много сладък и изключително лек десерт

Много съм доволна,дано и на вас ви хареса!Сигурна съм,че ще се получи много добре и като пълнеж на торти....

Free your mind and the rest will follow.


Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.