Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:15 09.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Скаранови  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано21.08.09 11:07



Няма как да не се похваля и реших да го сторя тук!


Вчера се сдобих от едни мангали със скара. Кратко описание: 1.20 висока, на стабилни колела, поставени на два от 4-те крака, последните от дебелостенна едноцолова тръба. Самата скара е с олимпийски размери: метър на метър и 50, от дебела на око мми половина ламарина оребрена с винкели и две парчета за самите плоскости горе с 5 височини за поставяне на шишове.
Всичко това- на цената на две кила свинско примерно.
Смятам да я сефтосам и осветя тая събота на село, като единственият проблем ще ми бъде да заредя още едно огнище акациеви дървени въглища, щото, ако трябва да купувам от бензинджийските въглища, ще ми трябват десетина пакета
Сапиенс, ще се възползвам от твоята марината за свинските мръвки, че ми е домиляло нещо за тях, карам на пишешко цяло лято, подчертавам, по вкусови, не здравословни подбуди. Но такава скара трябва да се освети със свинско, от пилешкото ще ръждяса!



Тема Re: Скаранови [re: Kиpo]  
Автор AGLER ()
Публикувано21.08.09 11:20





Вземи я снимай и ни я покажи!



Ама с мръвките!!!!!




Аз сега търся някой майстор да ми иззида на село външна пещ,



Тема външната пещ и на мен ми е мечта от няколко годиннови [re: AGLER]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано21.08.09 11:32



и обаче засега не съм стигнал до нея:-)
Относно снимките- вероятно след около месец за гроздобера, като туря на нея материал за дузина гроздоберачи, инак да я зареждам само за снимка ЦЯЛАТА...





Тема Re: външната пещ и на мен ми е мечта от няколко годиннови [re: Kиpo]  
Автор AGLER ()
Публикувано21.08.09 11:52



Аз намерих един 80 годишен дядо от едно село до Девин
който зида такива пещи и сигурно във вторник ще се разходя до там.

А в селото ми преди десетина години са рушнали селската фурна и
миналата година аз изрових огнеопорните тухли от сметището на селото
където бяха изхвърлили материалите от бутнатата фурна. Добре, че сградата е
била кирпичена, та извадих лесно тухлите из под кирпича, само го разбутахме с фадромата.



Тема малоумието в нациятанови [re: AGLER]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано21.08.09 12:09



е повсеместно)
Добре, че го взех от мангалите това, щяха да го дадат за старо желязо. А по нея дори почти няма ръжда. Произведение на изкуството, с пържолите на нея ще стъане истинска "инсталация", за разлика от пишманкултуртрегерските глупости в "арт"-средите!





Тема Re: Скаранови [re: Kиpo]  
Автор !!Фakличka!! (огън)
Публикувано21.08.09 12:31



ето ти една марината....олио, соев сос, чесън ситно нарязан, бира, къри, пипер, по възможност бял, черен и червен ( има ги в солнички трите в едно ), малко вегета и това е, евентуално може и малко магданоз, но това чак един час преди да вадиш мръвката....месото може и цяло, може и нарязано, най хубаво става като преседи цяла нощ или поне 10-12 часа....после ще печеш месото по отвисоко на жарта, става супер крефко и вкусно..
приятен апетит


чек че се сетих за още една, олио, пак соев сос, къри ( слагам на всичко къри ) горчица и прясно мляко, пак преседяване около 10-12 часа...



Тема окнови [re: !!Фakличka!!]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано21.08.09 12:42



дамите с предимство)





Тема Re: Агнешко(свинско) печено на барбекюнови [re: Kиpo]  
Автор мишoka (минаващ)
Публикувано21.08.09 14:30



Продукти:
2 кг. агнешка рибица с ребрата (и със свинско става)
1 кафена чаша зехтин
1 кафена чаша балсамов оцет
2 стръка салвия (градински чай)
2 стръка розмарин
1 глава червен лук
3-4 скилидки нарязан чесън
1 щипка черен пипер
2 ч.л. сос „Уорчестър„


Приготвяне:
Пригответе марината от захтина, оцета, лука, чесъна, соса "Уорчестър" и пресните подправки (градинският чай и салвията).
Оставете месото да кисне в маринатата в продължение на една нощ или на поне на 6 часа.
Изцедете месото от маринатата, подсушете го и го изпечете на барбекю до златисто.
Сервирайте с гарнитура от прясна салата.


Тази рецепта е от предаването fiestatv
Там той ги намаза обилно отгоре с домашен кетчуп и ги сложи да се пекат, като ги обърна пак пероидично ги мажеше


Домашен кетчуп

Продукти:
2 кг домати
20 мл бял винен оцет
1/2 к.чаша захар
червен лук
чесън
сол
карамфил
джинджифил
лют червен пипер

Приготвяне:
Нарязваме доматите на четвъртини и ги слагаме в тенджера. Заедно с тях добавяме нарязаните на ситно останали продукти с изключение на захарта.
Усилваме огъня и покриваме с намазнена готварска хартия, за да се сготви всичко равномерно и парата да остане вътре.
Държим на огъня около 20 минути.
Получената каша прецеждаме през тънко сито.
Връщаме сгъстената каша на котлона и сипваме захарта.
Редуцираме, докато заприлича на истински кетчуп.


ето го сайта с рецептите:



Редактирано от мишoka на 21.08.09 14:40.



Тема Re: Скаранови [re: Kиpo]  
Автор Mitre (шоп [О.З.])
Публикувано22.08.09 00:56



Сапиенс, ще се възползвам от твоята марината за свинските мръвки, че ми е домиляло нещо за тях, карам на пишешко цяло лято, подчертавам, по вкусови, не здравословни подбуди. Но такава скара трябва да се освети със свинско, от пилешкото ще ръждяса!


Свинските мръФки, доколкото знам, не е задължително да се мариноват, а се мажат с чимичури на самата скара. Щото те по принцип са свежи/свежозамразени и си имат дпстатъчно свои естествени сокове ун'Ьетре...Ама тъй като не съм от скараджийския отбор а от консуматорския може и да греша. В, да попрестоят в червено вино час-два си е естествено състояние на всички червени мръФки. Пилешкото - в бяло вино, жако за червеното.

Виж, телешките се мариноват във вино със ситно накълцан чесън, лимонов сок и всички ти любими подправки/добавки - магданоз, копър, джоджум/мента и...к'во душа сака (и има под ръка, това за хъшовете с неуредено домакинство).

Frankly, my dear, I don't give a damn!!!



Тема Точно навременови [re: Kиpo]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано22.08.09 06:11



Днес хапнах скариди, които ще ме принудят да запаля барбекюто този уикенд. Лично го паля го само в изключително извънредни ситуаци. Днешната е точно такава.

Скаридите бяха мариновани в зехтин, доматен сос, 3 скилидки смлян чесън, 2 с.л. червено вино, ситно нарязан босилек, 1/2ч.л. лют червен пипер и сол на вкус за около 1-1.5 часа. Нанизват се на две шишчета - едното към главата, а другото към опашката. След това се запичат на скарата.

Редактирано от Dolce De Leche на 22.08.09 06:12.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.