Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:33 27.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Re: да повдигна темата, а и да се оплачанови [re: Kиpo]  
Автор MoPcKuМодератор (звяр)
Публикувано28.04.11 11:29



А колко време остава загратя обърнал ли си внимание?



Тема Re: Скаранови [re: Kиpo]  
Автор bobiO8 (ентусиаст)
Публикувано28.04.11 14:57



Остана ми 10 литра червено вино. Ако правиш нова подобна снимка на скарата

,мога да донеса виното.

Да станеш човек е изкуство.

Тема Боби, винаги съм петименнови [re: bobiO8]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано28.04.11 20:27



за компания на село, особено лятото. Като стане време, ще свирна, нищо че имам достатъчно свое вино

, не съм местен виношовинист в никой случай!!

Насилници грабят царството небесно. Насилници към своите греховни пожелания.

Тема Re: да повдигна темата, а и да се оплачанови [re: MoPcKu]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано28.04.11 20:29



Последния път след като опекох свинско, кюфтета, зеленчуци и филийки се наложи да изчакам около 2 часа комшията с едни ярешки ребърца. Изхаби около 1/3 от въглищата за това време, демек можеше при нон-стоп режим да захраня един мотострелкови батальон барабар с танковата рота и офицерите.



Насилници грабят царството небесно. Насилници към своите греховни пожелания.

Тема Re: да повдигна темата, а и да се оплачанови [re: Kиpo]  
Автор MoPcKuМодератор (звяр)
Публикувано29.04.11 13:22



Чудесна е за ресторант, спокойно може да отваряш...





Тема Честитонови [re: Kиpo]  
Автор Deern (ღ)
Публикувано30.04.11 18:39



Това е тема в точния сезон



През последните 2 седмици бях в Гърция. Там празнуват Великден много интересно, имаше цяло печено агне на самоделно чеверме

Изглеждаше като огромен грил за пиле, от онези, които се слагат в печката. Но техния имаше малък мотор и агнето се въртеше, докато няколко мъже се суетяха наоколо.

Аз видях само една част от "приготвянето на вечерята за цялата фамилия", даже ни почерпиха, но честно да призная съм повече фенка на зрелището, отколкото на яденето на грилено агне.

Там имаше и самоделна скара, даже й бяха направили някаква вратичка отдолу, дръжка и колелца и от едната страна имаше по-висока част да пази завет.
Имаха огромни кюфтета- зелени и розови- според подправките, но и аз не знам какво точно има в тях. Докато се реша, мъжете ги изядоха. Казаха че са били вкусни. Имаше и кебапчици в було и патладжани, тиквички и 2 вида гъби на скарата.

Както и това: Накрая се режат пипалата на октопода. Цял е по-лесен за грилене, особено ако е малък, но не се пече равномерно.







Тема Снимката е...нови [re: Deern]  
Автор MoPcKuМодератор (звяр)
Публикувано30.04.11 19:21



уникална!!!
Само октопод не съм пробвал на скарата само че не става ли труден за дъвкане?



Тема Re: Снимката е...нови [re: MoPcKu]  
Автор Deern (ღ)
Публикувано30.04.11 19:28



Преди да се готви октопода- на тиган или на скара, се хваща за главата и се удря 50 пъти в нещо бетонено



Така обясни местния грък-македонец ( на ококоло 70 години е, но това го правят до ден днешен)

Между нас да остане, но гърците готвят определени неща, както са го правили преди да открият чука за пържоли.

Според мен е доста по-добре да се сложи октопода на дървена дъска, да го покрият с найлоново-фриш-задържащо фолио и да се чука с дървен или метален неостър чук за пържоли. Може и с чук за плочки, знам ли, но е по-добре от удрянето в каменната маса.

Май тук бях чела че някои по-модерни го пускат на центрофуга в пералнята, но аз лично не бих Освен ако наистина има специална центрофуга за октоподи.



Тема Re: Снимката е...нови [re: Deern]  
Автор MoPcKuМодератор (звяр)
Публикувано02.05.11 14:34



Да ясно и аз за това си мислех, че ги удрят тук-таме за да омекне...
Благодаря за инфото





Тема Re: Снимката е...нови [re: MoPcKu]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано02.05.11 21:08



Абе-е-е, "тук-таме" е твърде меко казано... Бой до дупка...



"Добрите хора лесно се обичат, магията е да обичаш лошите..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.