Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:40 16.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема каква е тази грьцка салата....  
Автор dolori (непознат )
Публикувано13.07.09 21:42



в Гьрция много се яде задушено зеленище с много зехтин и лимон.Вкусно е,полезно,но неможаха да ми обяснят какво всьщност е...





Тема Re: каква е тази грьцка салата....нови [re: dolori]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано15.07.09 15:54



Ами то не е ли съвсем ясно - задушено зеленище с много зехтин (екстра върджин, естествено...) и много пресен лимонов сок...

"Неназованите неща не променят смисъла си"

Тема Re: каква е тази грьцка салата....нови [re: dolori]  
Автор eilerris (непознат )
Публикувано15.07.09 18:11



Ако хората на място не са могли да ти обяснят, как очакваш това да стане в клуба при това описание, което даваш?





Тема Re: каква е тази грьцка салата....нови [re: Sapiens]  
Автор Luchezara ()
Публикувано15.07.09 21:05



Какво значи "зеленище" ?






Тема Re: каква е тази грьцка салата....нови [re: Luchezara]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано15.07.09 23:21



Хи-хи-хи, ами нещо такова, зелено, с листа, дето може от него да се прави "задушена салата с много зехтин и лимонов сок"...
При това описание, спокойно може да бъде и листа от тиква, примерно...
Надявам се, че не ме питаш сериозно, че ако е сериозно, мога да ти развия веднага една тема на две страници от раз...

"Неназованите неща не променят смисъла си"

Тема Re:нови [re: Sapiens]  
Автор Luchezara ()
Публикувано20.07.09 17:57



Мислях, че е някакъв конкретен зеленчук и може и така да е.






Тема Re: каква е тази грьцка салата....нови [re: dolori]  
Автор dolori (непознат )
Публикувано22.07.09 11:30



приготвят го заедно сьс стьблата,без да го режат.Има вид на коприва,но не е...



Тема Re: каква е тази грьцка салата....нови [re: dolori]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано22.07.09 16:42



Не внася повече яснота от преди...
Това "като коприва, но не е" отново не дава информация, за да се открие въпросното растение, макар че не са чак толкова много ядливите растения с вид на коприва...
Мога само да предположа, че е радика или рукола.
Но според указанията, че се задушава заедно със стъблата, може да де предположи, че в сурово състояние е неприятно за ядене, вероятно е жилаво, значи не е от типа на лапад, щир или радика, или рукола. Те могат спокойно да се ядат сурови.
Освен да е някакво специфично гръцко салатно растение, което да не вирее у нас, макар че това е много малко вероятно.
Според мене това е някакво напълно познато у нас растение, но от твоите оскъдни описания не можем да се сетим какво може да бъде.
Радиката (която гърците много ползват) всъщност са листата на глухарчето и нагарча много приятно и пикантно, тя също се попарва, ча да не горчи много.
Руколата пък има лек и приятен аромат на горчица, тя също може да се попарва.
Но за нещо, приличащо на коприва не се сещам.

"Неназованите неща не променят смисъла си"

Тема Сапчо,нови [re: Sapiens]  
Автор martyrМодератор (m3lk0r)
Публикувано23.07.09 01:02



гуглирах green greek salad. Излизат доста глупости и доста зелени и гръцки салати, но това, което ме впечатли е, че наистина този бурен го има. Поне на картинка. Разрови се, може и да го намериш. На мен повече ми прилича на права маруля отколкото на коприва, но може и да ми трябват нови очила...

за беда гръцки не говоря и грам.

Не, не ме интересува, че знаеш!


Тема Re: каква е тази грьцка салата....нови [re: dolori]  
Автор Гъpkинятa (спокойна)
Публикувано23.07.09 11:32



Да, в гърция се ковсумира много "хорта" - трева.
Единия вид е радиката. Обикновено тя е култивирана и се отглежда като останалите зеленчуци. Има и много голям внос на радика от Италия, но тя е по-безвкусна.
Ако не е култивирана трябва да се бере от чисти поляни, където няма животни.
Друга трева е планинската. Влита, Грувес и пр. (за съжаление на знам Бг. наименования)
Много добра салата става и от листата и стеблата на червеното цвекло - "патзаря".
Всички тези треви се варят поне 30-45 мин. Изцеждат се и се овкусяват - сол, зехтин или оцет или лимон (според предпочитанията). Салатата за педпочитане се поднася топла..

Ayth emai kai se opoion aresw!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.