Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:31 09.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема цитронаданови  
Автор peterky2OO8 (новак)
Публикувано25.05.09 09:17



В литрово шише с широко гърло се изцежда и нарязва с кората 1 лимон,слагат се 3 лъжици захар,залива се с вода,оставя се на слънце за 1-2 седмици,прецежда се,охлажда и....наздраве.



Тема Re: цитронаданови [re: peterky2OO8]  
Автор MoPcKuМодератор (известен)
Публикувано25.05.09 09:26



Аз пък си го правя от стандартната рецепта

40гр. прясно изцеден лимонов сок
20гр. захараен сироп (захар разтворена във вода)
200 мил газирана вода, разбърквам и си наливам един джин...





Тема Re: цитронаданови [re: peterky2OO8]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано25.05.09 16:30



От години съм спряла да използвам лимоновата кора-страхувам се, че се обработват цитрусите с консерванти.Дано ми е излишен страх.



Тема Re: цитронаданови [re: peterky2OO8]  
Автор peterky2OO8 (новак)
Публикувано26.05.09 16:36



Сложничко , но натурално,баз корсерванти ,въгледвуокис и т.н. а с малко грейпфрут и леко горчивичко.



Тема Re: цитронаданови [re: peterky2OO8]  
Автор MoPcKuМодератор (известен)
Публикувано26.05.09 18:13



с това съм съгласен...





Тема Re: цитронаданови [re: peterky2OO8]  
Автор Sapiens (Шефа на Папата)
Публикувано26.05.09 20:15




А не е ли по-добре същото да го направиш в 10-литрова пластмасова бутилка от минерална вода и после да си го съхраняваш в хладилника.
Че ако направиш само литър, в тези жеги, докато го опиташ и ще свърши...

"Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост"...

Тема Re: цитронаданови [re: Фиш]  
Автор Sapiens (Шефа на Папата)
Публикувано26.05.09 20:22



Може би имаш известно основание, но ако измиеш добре цитрусовия плод със сапун или веро, няма от какво да се безпокоиш.
Съвсем друг въпрос е, че много отдавна е доказано, че яденето на цирусови плодове с корите (то кой ли пък е луд да ги рупа с корите, ама...) може да бъде канцерогенно точно от силното дразнене на стомаха от цитрусовото масло.
В кулинарията се ползва ситно настърганата цитрусова част на плодовете за подправка (т.н "цедра"), но обикновено тя минава някаква термична обработка и не се приема директно.

"Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост"...


Тема Re: цитронаданови [re: Sapiens]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано26.05.09 21:22



Аз..съм от тез лудите.


Хрупам лимоните като нарязани ябълки, особено, ако са пресни, свежи и мекички.
Не знаех, че е толкова вредно..особено с печено месо или въобще месо някакво - много ми харесва (нищо, че декораците не се били хапвали)



Тема Re: цитронаданови [re: Sapiens]  
Автор peterky2OO8 (новак)
Публикувано27.05.09 07:50



това е идея,а и 200 литровата бъчва от виното е празна,мога и в нея да пробвам:)Сори не ти се подигравам,разбирасе че всичко е въпрос на желание и спазване на някакви пропорции



Тема Re: цитронаданови [re: Sapiens]  
Автор hannibal (Jedi)
Публикувано27.05.09 08:15



Никога не мий плод или каквото и да е което ще хапваш с веро или подобните нему. Повърхностно активните вещества в тези препарати (ПАВ) проникват за секунда в порите и няма отърване после от тях. Начин на деинтоксикация от тях после - алкохол (сериозен съм като инфарт не се майтапя).

Try not. Do or do not. There is no try.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.