Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:50 26.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Пак за туршиите...нови  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано13.10.07 15:33



Донесоха ми зелени домати за туршия,ама са доста големички.Въпроса ми е,ако ги разрежа на две дали няма да ги похабя?За съжаление нямам големи съдове в които да правя туршия.Ползвам няколко от тъй наречените плетени 4-ри и 6 литрови буркани.





Тема Re: Пак за туршиите...нови [re: .]  
Автор _Meдeя_ (тъмна)
Публикувано13.10.07 20:24



Нещо не разбрах, и в тези големи буркани ли не ти се побират доматите?
Според мен, ако са толкова огромни, нареди ги някъде върху хартия, нека са на хладно и да не се допират, има голям шанс постепенно да се зачервят и да си ги изядете като червени. Казвам ти го не защото имам нещо против да си направиш туршия

, а защото според мен не си струва толкова големи домати да се похабяват, освен това не съм сигурна и дали ще могат да ферментират добре, поради размера си.
Иначе има много туршии, в които зелените домати се слагат нарязани, но те са обикновено смесени с други зеленчуци, не съм срещала рецепта само от нарязани зелени домати.

Всички демони, всички дяволи скитат в моята кръв луда, хей, учителю ...

Тема Re: Пак за туршиите...нови [re: _Meдeя_]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано13.10.07 23:10



Става въпрос за обикновенна туршия с моркови,краставички,карфиол,кервиз(целина),пиперки и домати.За побиране,побират се в бурканите,но заемат много място.Нямам място пък къде да ги наредя за да станат червени,а аз да си потърся по-дребни и за това се интересувам,ако ги нарежа на половинки дали няма да ги изпортя?



Тема Re: Пак за туршиите...нови [re: .]  
АвторЛakoмниk (Нерегистриран)
Публикувано14.10.07 14:25



Нищо няма да им стане на доматите ако са нарязани,ама тази туршия за която пишеш аз бих я направил без тези домати.Зелените домати със зеле в саламура!
Пък се увеличава и асортимента от туршии

.



Тема Re: Пак за туршиите...нови [re: .]  
Автор Taня16O2 (хей ръчички, хе)
Публикувано15.10.07 13:26



Нищо няма да им стане и аз ги разполовявам, когато са по-големшки





Тема Re: Пак за туршиите...нови [re: .]  
Автор tuest (непознат)
Публикувано16.10.07 12:39



И аз да се включа и да попитам: някой може ли да ми каже точна пропорция на саламура за кисели зелени доматчета? Благодаря ви предварително!





Тема Re: Пак за туршиите...нови [re: tuest]  
АвторЛakoмниk (Нерегистриран)
Публикувано16.10.07 13:04



Като за киселото зеле-40гр сол на 1литър вода(става въпрос за едрата-морска сол).



Тема Re: Пак за туршиите...нови [re: Лakoмниk]  
Автор tuest (непознат)
Публикувано16.10.07 14:36



И само това ли, няма ли захар, оцет? И нещо друго за процедурата?





Тема Re: Пак за туршиите...нови [re: tuest]  
АвторДoбчe (Нерегистриран)
Публикувано26.10.07 11:10



Така наречената "проста " туршия, която на времето правеха нашите майки и баби се прави от сол и вода. Нареждаш зеленчуците в бурканите, бидонче и ли нещо друго и на 10 л.вода слагаш 300 гр. сол, след един два дни трябва да претакаш.Аз изсипвам водата от бурканите в една тенжера и така правя това претакане 5-6 дни след това чакам да втаса.



Тема Re: Пак за туршиите... [re: Дoбчe]  
Автор boltik (нашенец)
Публикувано27.05.09 21:24



И аз да попитам.Това е ябълковия оцет,който направих от загнилите ябълки.


До тук я докарахме,но сега нов проблем как да пресечем оцета,че да се избистри?

КЪДЕТО И ДА СИ СВИРКАЙ СИ


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.