Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:16 26.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема целинанови  
Автор oliwia99 ()
Публикувано08.02.09 22:41



Имам тука една целина която се чудя как да сготвя. Става въпрос за корен на целина, който е голям колкото зелка.
Някой да знае рецепти.



Тема Re: целинанови [re: oliwia99]  
Автор !!Фakличka!! (огън)
Публикувано08.02.09 23:21



може да направиш пълнена целина,крем супа,обикновенна супа...

Усмихвай се дори когато ти е тъжно,някой може да се влюби в усмивката ти



Тема Re: целинанови [re: oliwia99]  
Автор House m.d. ( Sapiens)
Публикувано09.02.09 00:09



Свари я 40 мин на среден огън в подсолена вода. Като изстине я нарежи на филийки, ивички или кубчета и я поднеси , полята с препържено масло и отгоре залята със сос Бешамел.
Няма да съжаляваш...
Гарантирам...

"Неназованите неща не променят смисъла си..."

Тема Re: целинанови [re: oliwia99]  
Автор Meй ()
Публикувано09.02.09 20:26



Например целина с картофи.Целината се нарязва на кубчета и се задушава в мазнина с малко вода.Когато омекне се посолява,поръсва се с лъжица брашно,разбърква се и се залива с мляко,а като заври се прибавят картофите на колелца и се вари на тих огън.Поднася се поръсена със ситно нарязан магданоз и лимонов сок.
Или пък с маслини.Задушава се лук и се прибавят обелени домати на ситно.Прибавя се целината, нарязана на тънки филии и се залива с гореща вода,колкото да се покрие.Вари се на умерен огън,докато целината омекне,след което се прибавят маслинките,поръсва се с черен пипер и ситно нарязан магданоз.Оставя се ястието да клокне и се сваля от огъня.Друг вариант е,преди целината да сложиш и ориз.Става ориз с маслини и целина.А можеш да я панираш,като предварително я свариш,но да не е много мека.Сервираш със салатка.
Подкрепям и бешамела на Sapiens.





Тема Re: целинанови [re: !!Фakличka!!]  
Автор Meй ()
Публикувано09.02.09 20:28



Дай повече подробности за пълнената целина





Тема Re: целинанови [re: Meй]  
Автор !!Фakличka!! (огън)
Публикувано10.02.09 10:20



Значи зависи колко целина имаш,хубаво е да са средно големи глави.Правиш си смес като за кюфтета,кайма,хляб,яйце,малко сланина,подправки,червен пипер,черен,сол,малко гъби,всичко това се запържва леко.
Главите на целината ги обелваш,след което ги натриваш с малко ллимон и ги слагаш в подсолена вода да се варят,около 15 минути,после режеш на половинки и ги издълбаваш,вътрешността нарязваш на ситно и прибавяш към другата смес преди да я запържиш.
Стази смес пълниш издълбаната целина,слагаш в тавичка полята с малко мазнина,наръсваш кашкавал отгоре,малко вода,колкото да покрие един пръст примерно и слагаш да печеш.
после вадиш и хапваш с кеф,пробвай,наистина е вкусно



Усмихвай се дори когато ти е тъжно,някой може да се влюби в усмивката ти

Тема Re: В едно изискано заведениенови [re: oliwia99]  
Автор LeadShot (оловна сачма)
Публикувано11.02.09 16:29



в Прага са ми сервирали нещо вълшебно с целина.
Така ми хареса, че като се върнах, веднага си го направих у дома и стана твърде подобно.
За жалост помня само приблизително какво сложих тогава.
Във всеки случай - представляваше канапета от целина - елипси с дебелина
2-3 см, добре намазани с мазнина и запечени до хубаво омекване. Малко преди да омекнат съвсем, сложих върху тях и запекох синьо сирене.
Жалко, че не можех да открадна пълната рецепта. Беше невероятен вкус.



Тема Re: В едно изискано заведениенови [re: LeadShot]  
Автор MoPcKu (известен)
Публикувано11.02.09 18:13



намерих, но в суров вариант!



Тема Re: целинанови [re: !!Фakличka!!]  
Автор Meй ()
Публикувано11.02.09 22:33



Благодаря!Тази рецепта дава много възможности.





Тема Re: целинанови [re: Meй]  
Автор !!Фakличka!! (огън)
Публикувано12.02.09 00:15



интересна е,пробвай..аз я пробвах и ми хареса...
при мен гадното е че гаджето ми е готвач и много много не ми дава да седя до печката,а аз пък обичам и ела да видиш..)))но научавам много както и той от мен



Усмихвай се дори когато ти е тъжно,някой може да се влюби в усмивката ти


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.