Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:44 22.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Пак за киселото мляко.нови  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано31.01.09 14:11



По случайност забравих кофичка "кисело мляко".


Два месеца е стояла така. "Млякото" се беше разсъхнало по ръбовете, и стоеше като кирпич твърдо, и упорито бяло и сухо.


Нямаше нищо кисело. Не беше се надуло. Нямаше признаци да има кьопава жива бактерикус булгарикус не, ами даже псевдо бактерии нямаше.


Побеснях, е слабо казано.


От едва-две седмици си купувам прясно мляко, и се пробвах да квася домашни кисело мляко. Става....но ако си взема закваска от една позната млекарка, която живее в Железница, и идва чат-пат да продава мляко, кашкавал и домашно сирене на пазара.


Нейната закваска е хубава...но ми идва скъпичка. Сигурно ми я дава с надценка. В действителност, от нея купувам и прясното мляко, и закваската. Дава ми ги, ако взема количества. Мисля си да почна и сирене да си подсирвам.


Купувах едно "Био-кисело мляко". Какво му е "био", че не се сещам, което го няма да е "био" в обикновеното кисело мляко, няма да задавам глупави въпроси.


От него ми се заквасва, но трябва да го чакам повече дни, поне 3-4 дни, понякога и пет, вярно, сега е студен сезон, все пак...


Хванах цаката на заквасването на кисело мляко, макар че още експериментирам. Но искам да се пробвам и на подсирване на сирене.


Казвайте, какво правите вие по въпроса, и какво ви помага. Писнало ми е да купувам пресовано сухо мляко от изпаднали некачествени пратки от белите страни. Искам да си правя сама в къщи домашно качествено сирене, кисело мляко и каквото ми се прище!


Всичко за млечни продукти, натурални и полезни, казвайте, всеки може да научи нещо полезно и здравословно!


А кашкавал как се прави, или в къщи не може?




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re: Пак за киселото мляко.нови [re: Roxana]  
Автор olelijd1 (непознат )
Публикувано01.02.09 00:00



Да не бъркаш нещо времето за заквасване на киселото мляко? То се подквасва за 5-6 часа, а не за дни. Каква закваска купуваш и за колко пари? Какви количества мляко подквасваш? Май въпросите ми станаха много.



Тема Re: Пак за киселото мляко.нови [re: olelijd1]  
Автор ivi66 (inkognito)
Публикувано01.02.09 02:00



на 1 литьр прясно мляко слагам 1 супена льжица кисело мляко .леко зaтоплям и зaвивам с кьрпа трябва да се поддьржа леко топло и не се бьрка.след около 5 до 6 4аса се сгьстява.и двете млека трябва да имат висока масленост ина4е не се полу4ава.сиренето по4ти по сь6тия на4ин но трябжа да си купи6 мая zа сирене.аz ли4но си купих машина zа правене на кис.мляко.млякото,кабела в контакта и след 8 4аса го имам домашното млекце.





Тема Re: Пак за киселото мляко.нови [re: olelijd1]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано01.02.09 10:53



Бъркам ли нещо?

Едва от две седмици правя опити, само два опита дотук. Мислех, че всичко е ок




Получава се нещо като кисело мляко, със същия вкус, но малко редичко. Не е гъсто, нито е така твърдо, ама си мислех, че може да е от млякото.

Все пак си има вкуса на кисело мляко, макар и леко редичко, но си има консистенция на ...нещо като кремче. Като го разклатя, си има ръбове и си държи формата, не се разлива.


Мислех си, че може би нещо не докарвам температурата, мина ми през ума.


Използвах това "Био" кисело мляко, дето го продават за 1,70 по магазините. И втория път взех кисело мляко от млекарката, с него стана същото. Може би не докарвам температурата?


Ще се поинтересувам за сирене и подсирване, искам да се науча как се прави домашно сирене. Писна ми от пресовано сухо мляко, кога улуча, кога не в магазина хубаво сирене! Лошото е, че в България няма стандартизация на продуктите, и е напълно възможно реномирана марка да ти продаде веднъж разкошно сирене, и веднъж същия вид сирене, но пълен боклук!

Сега чета и правя опити, искам да си правя сама млечни продукти в къщи. Каква е тази машинка за кисело мляко? Не съм чувала за такава, откъде я купи?

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re: Пак за киселото мляко.нови [re: Roxana]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано01.02.09 11:37



В Кауфланд продават едно кисело мляко "Старс"- истинско е засега. Преди взимах друго, което се вкисва, но рано или късно всички ги развалят. Данонизацията върви с пълна сила, за съжаление.

Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш.


Тема Re: Пак за киселото мляко.нови [re: Roxana]  
Автор Vorobjaninov (обучаващ се)
Публикувано01.02.09 18:55



http://dnes.dir.bg/2009/02/01/news3937327.html

Ха дано!

себе си не мога да разбера, та другите ли


Тема Re: Пак за киселото мляко.нови [re: Roxana]  
Автор nelka ()
Публикувано01.02.09 21:15



Малко встрани от въпроса, но на някого може да е интересно да погледне, ако, разбира се, вече не е било дискутирано в по- предна тема.



Пускам линка без да давам лично мнение по писаното в него.



Тема Re: Пак за киселото мляко.нови [re: Roxana]  
Автор Stefanie (непозната)
Публикувано01.02.09 22:16



Рокси, виж


От доста време купувам сирене, кашкавал и кисело мляко само на Ел Би и те като че ли най-много се доближават до вкуса на млечните продукти от едно време. А на тази закваска й се каня от доста време, но все не се намира кой да ме снабди с нея



Тема Re: Пак за киселото мляко.нови [re: Stefanie]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано01.02.09 23:09



Wow!


Ахнах!


И аз бях гледала сайта на ЕлБи, но явно съм пропуснала важни неща, искрено ти благодаря за предложението!




И аз ги знаех като производител с лиценз, но масовите им продукти не винаги са ми в ...обзора....купувам ги, и изобщо не съм недоволна, просто твърдя, че обикновеното и УЖ кисело мляко, отдавна не съдържа бактерии.


Знаеш ли, помня разликата с млякото от детските ми години. После някак не усещах това. После един ден ядох в Холандия, Германия и Белгия млека, много по-качествени, и с видим и ярко проявен резултат, там се предлагат за по няколко евро и специални про-биотични култури, поединично, с разни обогатители, но идват много, ама много по-скъпо от обикновеното "кисело мляко".


Това ме накара да се замисля, какво ядем. И когато видях забравеното "кисело мляко", просто обезумях!


Вярно е, евтино е, и кой знае какви боклуци съдържа.


Ще си направя труда да проверя, заклевам се! Не може родината на киселото мляко да яде боклуци! Ние имаме нещо изключително, защото само на тази територия може сами да си заквасваме кисело мляко от едното мляко и закваската! Това не се случва никъде другаде в света, а нас ни хранят с евтини отрови и боклуци!




Толкова съм бясна, че мога да убия някой! Имате ли идея какво се плаща по света за натурално "био" кисело мляко от България???????


А ние ядем евтини боклуци и сурогати!

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re: Пак за киселото мляко. [re: Roxana]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано02.02.09 10:35



Виж тук
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=doctor&Number=1949584167&page=5&view=collapsed&sb=5

Доста подробно съм го описала. Най-важното за да стане млякото е да нацелиш температурата на прясното мляко, преди да сложиш закваската.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.