Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:15 05.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Фюжън-рецепта за любителите на червено цвеклонови [re: MoPcKu]  
Автор Sapiens (той, същият...)
Публикувано03.03.09 21:55




"Странният" леко землист аромат го имат всички видове цвекла, а също и спаначените коренчета. Особено варени, защото тогава се подчертава точно този нюанс.
Някои хора обичат точно този, леко перверзен от гастрономска гледна точка, аромат.
В крайна сметка, вече милиони хора обичат синьо сирене, макар че много повече от тях изпитват отчетливо отвращение.
Въпрос на разкрепостеност на психиката и наличие или отсъствие на конформизъм.
Аз съм изключително перверзен гастроном и невероятно любопитен и любознателен по отношение на вкусовите усещания, но въпреки това, признавам си, прехваленият и безумно скъп бял трюфел ми мирише откровено на току-що излязал от пресата гумен цървул...
Колкото до червеното цвекло, и друг път сме писали надълго и нашироко по темата и винаги се стига до факта, че суровото червено цвекло е по-вкусно, но изключително трудно за храносмилане, затова хората с по-деликатни стомаси определено имат оплаквания.
Вареното, естествено, е доста по-поносимо.

"Неназованите неща не променят смисъла си..."

Тема Re: Фюжън-рецепта за любителите на червено цвеклонови [re: Sapiens]  
Автор MoPcKu (известен)
Публикувано03.03.09 23:26



Знам това, което написа по-горе е точно така, но за сметка на това майка ми има еднакво мнение с теб не само по говенето и обработването на цвеклото, но и по вкусови качества рецептата ти и е като благодат, за което и ти благодари!





Тема Re: Фюжън-рецепта за любителите на червено цвеклонови [re: Sapiens]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано04.03.09 18:55



Може ли да ми станеш татко? Аз много ще слушкам и още повече ще папкам.


А тази рецепта ще я превърна в салата. Не мога да си играя толкова, а обожавам червено цвекло.

Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш.

Тема Re: Фюжън-рецепта за любителите на червено цвеклонови [re: MoPcKu]  
Автор Sapiens (той, същият...)
Публикувано06.03.09 16:06



Поздрави майка си и ти.
А двете заедно приемете поздрави за осми март, че не се знае дали ще бъда пред компютъра на осми...

"Неназованите неща не променят смисъла си..."

Тема Re: Фюжън-рецепта за любителите на червено цвеклонови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Sapiens (той, същият...)
Публикувано06.03.09 16:07



Всичко може...
Ама ще папкаш, че при мене злояди деца не виреят...

"Неназованите неща не променят смисъла си..."

Тема Re: Фюжън-рецепта за любителите на червено цвеклонови [re: Dolce De Leche]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано06.03.09 16:24



Аз я правя само от цвекло, обаче си играя със заливката - счукани орехи, счукан чесън, босилек, сол, олио и лимон. Разбира се търпи вариации.



Тема Re: Фюжън-рецепта за любителите на червено цвеклонови [re: Sapiens]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано06.03.09 16:27



Много интересно. Звучи вкусно.

Ами дали няма да стане добре и ако пъхнем цяло сварено яйце в измазаната дупка на цвеклото? Да се покрие пак с капачето и да се оваля в нещо.

Редактирано от Kaлoмaин на 06.03.09 16:29.



Тема Re: Фюжън-рецепта за любителите на червено цвеклонови [re: Kaлoмaин]  
Автор Sapiens (той, същият...)
Публикувано06.03.09 23:23



Струва ми се, че няма да е по-вкусно с белтъка вътре, защото твърдосвареният белтък си е жилавичък, а жълтъчната смес е мекичка и вкусничка...
Но нищо не пречи да опиташ...

"Неназованите неща не променят смисъла си..."

Тема Re: Фюжън-рецепта за любителите на червено цвеклонови [re: Sapiens]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано09.03.09 21:17



Извинете за въпроса - кетъринг правите ли?
Обожавам червено цвекло /то аз какво ли не обожавам/, но по този начин .....мммммм, пък и синьо сиренце, и стрити жълтъци.
Не, не, не, ти си ужасен! Не може по този начин да издевателстваш на четящите тук.



Тема Re: Фюжън-рецепта за любителите на червено цвеклонови [re: ket1234]  
Автор Sapiens (той, същият...)
Публикувано09.03.09 21:33



Ами-и-и, не сме мислили за кетъринг, но за близки и познати любители на вкусничкото може и да се позамислим по-дълбоко...
Е, някои хора пък не го харесаха и им се струва по-интересно да се сложи цяло яйце в цвеклото...

"Неназованите неща не променят смисъла си..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.