Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:49 29.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Шоколадова торта с бадеми и лешницинови  
Автор Mим (Aquarius)
Публикувано16.02.09 17:12



Предлагам ви и една божествена торта!

Комбинацията от шоколад и ядки е невероятна! Поне за моя вкус тортата е изключителна!






Рецептата пак е от Гответе с мен:



Само не знам защо са я дали като шоколадово-орехова, след като в нея орехи няма...
А някой може ли да ме осветли по въпроса кой е този Д. Оливер?


Мисля си и друго - тортата е чудесна в този си вид и с този си вкус, но какво ли ще се получи без масло? Струва ми се, че е доста, още повече че и шоколадът, и ядките са доста мазни... Иначе много ме кефи това, че е без брашно!

Ако видиш човек без усмивка, подари му своята!

Редактирано от Mим на 16.02.09 22:47.



Тема Re: Шоколадова торта с бадеми и лешницинови [re: Mим]  
Автор Stefanie (непозната)
Публикувано16.02.09 20:07



Мим, тортата е станала чудесна, но не е ли малко суха, като няма никакъв крем? И дали може да се направи без блендер, щото само това чудо липсва вкъщи


Ето ти малко инфо за Джейми Оливер



Тема още една без брашнонови [re: Mим]  
Автор Meй ()
Публикувано16.02.09 20:40



и без ядки

Сладкиш „Падналият ангел”

Понякога наричат този сладкиш „Ден и нощ”,което много подхожда
на външния му вид.Този черен сладкиш бухва бързо,после спада,което
прави вкуса му неповторим.

350г шоколад,натрошен на парчета
половин чаена чаша масло
2 суп.лъжици пълномаслена сметана
7 яйца,разделени на белтъци и жълтъци
3 кафеени чаши пудра захар
2 суп.лъжици кафеен или портокалов ликьор,ром
или качествено бренди

Глазура
185 мл пълномаслена сметана,леко разбита
30г разтопен шоколад

Загряваме фурната до 190 градуса.Намазваме с масло,поръсваме с брашно
и покриваме с хартия дъното на кръгла форма с диаметър 20 -22 см.
В дълбок съд разтопяваме натрошения шоколад,маслото и сметаната на водна баня.
Оставяме сместа за изстине.
Разбиваме жълтъците с 2 кафеени чашки от захарта на гъста пяна.
Сипваме шоколадовата смес и половината от алкохола.Разбиваме белтъците на мек сняг и постепенно прибавяме останалата захар,докато снегът се втвърди.
Съединяваме с останалите съставки и изсипваме получената смес в приготвената форма.Печем докато бухне и се пукне,около половин час, и след това намаляваме на 120 градуса и печем още около 30 мин.Сладкишът спада.
Изключваме фурната и го оставяме вътре при затворена врата около 30 мин.
След като изстине го изваждаме от формата в тортена чиния с капак.Намазваме сладкиша с разбитата сметана и го оставяме да
престои една нощ в хладилника.
Украсяваме с разтопения шоколад.

Не е лесна.






Тема Re: Шоколадова торта с бадеми и лешницинови [re: Stefanie]  
Автор Mим (Aquarius)
Публикувано16.02.09 22:44



Стефани, благодаря ти за инфото за Джейми Оливър!

Че той бил голям сладур! Имам предвид разбиранията му и начина му на готвене. Ще поразгледам сайта му за нещо интересно...

А тортата не е суха в смисъл на несиропирана или без крем - може би заради маслото и мазнината от шоколада и ядките. Все пак в нея няма брашно, т.е. няма тесто, което да остане сухо поради липсата на крем. Иначе определено не е мека или креместа. Стои леко твърдичка - нали е комбинация от ядки и шоколад! То затова е страшно вкусна!

Що се отнася до блендера - според мен ще свърши работа всяка машинка за мелене на ядки. Но с шоколадите беше по-трудно - оказа се, че са доста твърди, въпреки че преди меленето ги начупих на квадратчета... Аз лично ползвах каната с ножчето на новия си миксер Браун.

Забравих в първия постинг да пиша за печенето - според мен 1 час е прекалено много. Аз я пекох на 160-170 градуса на вентилатор не повече от 30-35 минути, защото започна да мирише на препечени ядки. Не знам какво ще се случи след 1 час печене... Дали няма всичко да изгори...

Ако видиш човек без усмивка, подари му своята!

Тема Re: още една без брашнонови [re: Meй]  
Автор Mим (Aquarius)
Публикувано16.02.09 22:58



Ох, и твоят "Паднал ангел" звучи страхотно!

Ама нещо ме гризка съвестта - толкова много шоколад, масло, захар и сметана на едно място!... Не че моята торта е по-диетична, напротив - с тези 255 г масло! Ама 2 такива шоколадово-маслени бомби една след друга ще ми дойдат много! Но непременно ще си запиша рецептата ти в архива, за по-нататък...

Иначе сладкишът не ми изглежда чак толкова сложен... Макар че като взема да го правя, може да ми се стори друго. А 1 час печене + още 30 мин. във фурната не е ли прекалено много?

Тя и моята торта при печенето се наду - от разбитите белтъци, но не прекалено много заради ядките. После поспадна и стана равна.


П.П. Докато си записвах рецептата, изникнаха 2 въпроса:
1. сметаната е течна, нали?
2. към разбитите жълтъци се прибавя шоколадовата смес и половината алкохол. А останалата половина къде се слага?



Ако видиш човек без усмивка, подари му своята!

Редактирано от Mим на 16.02.09 23:17.



Тема Re:Френски шоколадов муснови [re: Mим]  
Автор vyprosche ()
Публикувано17.02.09 12:16



Заинтригува ме темата ти.



Преди време гледах едно френско телевизионно предаване за дегустация на вино и там представиха един шоколадов мус. Бях впечатлена от бързото и лесно приготвяне. За рождения ден на дъщеря ми го направих за първи път - рискувах, но вкуса наистина е невероятен.



Френски шоколадов мус:

В съд от иена 2 жълтъка и сока от 1 портокал се варят на водна баня до получаване на кремообразна смес. Прибавя се есенция ром /ванилия/ , разтворен желатин на водна баня /1пакетче на Д-р Откер в 100 мл вода,без да завира/ и 500 мл бита сладкарска сметана.
Два шоколада бял и кафяв /без ядки/ се разтапят в отделни съдове на водна баня.Сметановата смес се разделя на две части.Едната част се смесва с белия шоколад, а другата част с кафявия шоколад. Форма за малък кейк или форма за торта се облепва с найлоново фолио и се изсипва първо бялата шоколадова смес и върху нея кафявата смес.Не се разбърква.Пластовете остават кафяв и бял. Ако желаете може да раздвижите сместа с вилица или клечици за да постигнете фигурален ефект.
Стяга в хладилника няколко часа.С помощта на фолиото се изважда от формата безпрепятствено. Украсява се по желание. Сервира се с пресни ягодки, малинки и др.плодове.За украса насипах изсушени захаросани черешки, накиснати в малко вода и есенция.



Тема Re: още една без брашнонови [re: Mим]  
Автор Sapiens (той, същият...)
Публикувано17.02.09 17:55



Сърдит съм ви на всички и на цялата тема!
Само като чета постингите и рецептите, първо - има сериозна опасност да се задавя от прекалено слюноотделяне, и второ - качвам поне един килограм, че и повече, само от четенето на прекрасните описания и гледането на чудесните снимки...
Засрамете се, бе момичета (и момчета!), имайте милост към тези, които не бива даже да поглеждат такива красоти...

"Неназованите неща не променят смисъла си..."

Тема Re: още една без брашнонови [re: Sapiens]  
Автор Mим (Aquarius)
Публикувано17.02.09 18:02



Съжалявам, виновата!


То и аз гледам да не прекалявам с разни сладости, че всичко се лепи там, където не трябва, ама от време не време се изкушавам с някоя такава вкусотия...

Ако видиш човек без усмивка, подари му своята!

Тема Re:Френски шоколадов муснови [re: vyprosche]  
Автор Mим (Aquarius)
Публикувано17.02.09 18:06



Ох, и този мус си го записвам! Звучи страшно изкусително!



Само би ли уточнила ти в какъв съд си го правила? Можеш ли да дадеш що-годе точен размер? И после на какви парчета го сервираш? Триъгълни като тортени? Струва ми се, че би се получило добре и в купички или чашки... Ама ще е голяма врътня всяка чашка да се облепва с фолио...

А след като изсипеш бялата смес, чакаш ли да се втвърди леко и тогава да изсипеш отгоре тъмната? Втората не измества ли първата?

Ако видиш човек без усмивка, подари му своята!

Тема Re: още една без брашнонови [re: Mим]  
Автор Meй ()
Публикувано17.02.09 18:59



Времето за печене не е много.В рецептата не пишеше за сметаната и останалия алкохол.
Аз ползвах течна сметана,а с остатъка от алкохола напръсках тортата
като я извадих от фурната.А може да се добави към шоколада за глазурата.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.