Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:01 17.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Тема фурничките за хляб са супернови  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано03.02.09 10:17



Просто няма как човек да се върне на мизерните ментета по шир-магазините, след като опита веднъж подобно нещо!)
Прочее, като стана дума, мога да устоя на аромат на брюнетка или пържола на дървени въглища, но на тоя на горещ, разчупен току-що изпечен хляб- няма как!)
Препоръчвам ви това решение, макар, че ако нямате източник на евтино и истинско брашно в добри количества, решението не е оправдано, главно по икономически причини, тъй като времето, което отделяте за самото приготвяне на хляба , е не повече от минута.



Тема Re: фурничките за хляб са супернови [re: Kиpo]  
Автор MoPcKu (известен)
Публикувано03.02.09 10:19



ще се сетиш ти откъде изгрява слънцето...отдавна аз имам една такава благинка и редовно ме гощава с пресен хлебец, че даже и гостите ми го оценят с масълце и мирудийка...





Тема Re: фурничките за хляб са супернови [re: Kиpo]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано03.02.09 12:19



И аз мисля да си купя такова.

И мен ме спира липсата на качествено брашно.

Ако четеш внимателно етикетите, готовите брашна по магазините са пълни с консерванти, за да не ги ядат всякакви буболечки и да стоят по складове с месеци, докато го купят.

Баба ми държеше брашно в избата в брашнени платнени чували, и го загръщаше с дебели тъкани, за да не го нападат животинки. Цяла година там го държеше, а през лятото ядяхме често само варено жито или варен булгур, вместо хляб. Понякога нямаше време заради работата на полето да се готви стриктно, и тя вареше вечер булгур, особено около жътва, от събирани класове по нивите. Свари го вечер, сутрин му добави малко мед или рачел, и го даваше на паници на хората в къщи за закуска.

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re: фурничките за хляб са супернови [re: Kиpo]  
Автор BиK (BMBD)
Публикувано03.02.09 16:48



барем дай снимка на това устройство да видиме за какво става въпрос



Тема Re: фурничките за хляб са супернови [re: BиK]  
Автор mimensita (беля на главата)
Публикувано03.02.09 21:21



Марки,модели, фасони и размери каквито искаш:





но истината е една - вкуса на хляба няма нищо общо с купешкия. А и за брашното не е съвсем така, аз си купувам чували по 25 кг на Софиямел, изкарваме в къщи около 3-4 месеца с един чувал и с тази марка все още провали нямам, а правя и хляб, и питки, и козунак и каквото се сетя. От година и 2-3 месеца имам хлебопекарна и съм доволна не, ами супер доволна.



Тема не твърдя нищо такова за брашното, самонови [re: mimensita]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано04.02.09 08:51



екстраполирам ЗНАНИЕТО си какво представляват колбасите, млечните продукти и вината, които пием и върху брашното.
Затова аз товаря два чувала с пшеница, отиван на мелницата, мятам симпатичните 10-25 килограмови чувалчета бнрашно в багажника и знам какво ям. Прекраясно, ароматно, без никакви подобрители брашно, при това със средно пепелно съдържание(не е някаквяа гнусна чиста скорбяла).
Разбира се, предполагам, че тук натискът на икономическата необходимост е по-малък и по принцип при брашната ментетата са по-малко или, в зависимост от дефиницията, ги няма.





Тема аз дълго време не се снабдявахнови [re: BиK]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано04.02.09 08:56



от чист консерватизъм и умствена леност- признавам.


Понеже понякога си меся(месех) хляб и това ми бе от най-омразните занимания, макар, че се справям, а и крайния продукт винаги излиза добър, някак бях приел, че фурничките само пекат))
А те правят всичко)
Дори започнах да се замислям, от чисто любопитство, ако имах многобройна челяд като едно време, вероятно щях да пригодя една стара пералня от ония с неръждаемия корпус, да меси. С подходящата перка и редуктор, естествено!)
Просто изумях, като гледам колко гениално и елементарно просто е решен проблемът с месенето- всъщност основният: изпичането е най-лесната част от целия процес.




Тема Re: не твърдя нищо такова за брашното, самонови [re: Kиpo]  
Автор MoPcKu (известен)
Публикувано04.02.09 10:18



това, което занесеш ли ти мелят или ти дават готово брашно?



Тема е няма как ТОЧНО това да ми дадатнови [re: MoPcKu]  
Автор Дekcтъp (батко-психопат)
Публикувано04.02.09 10:28



всеки път. Но аз виждам как го мелят, последния път нямаха готово, та изчаках половин час да посмелят)



Редактирано от Дekcтъp на 04.02.09 10:31.



Тема защото съм чувал...нови [re: Дekcтъp]  
Автор MoPcKu (известен)
Публикувано04.02.09 10:32



че не винаги ти дават това, което си донесъл, а че мелничаря ти е дал някакво, което не винаги отговаря на зърното, което си занесъл, разбираш ме нали?
Качеството е различно...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.