Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:40 20.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Домашен петелнови  
Автор hannibal (Jedi)
Публикувано11.02.09 18:04



Моля ви да ми дадете рецепта за нещо вкусно-яхниесто като за зимна вечер от домашен петел. Не е дърт, обаче за сметка на това добре угоена гадина.



Try not. Do or do not. There is no try.

Тема супата от домашен петелнови [re: hannibal]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано12.02.09 11:50



е страхотна, не могат да с е сравняват с нея клетите бройлерчета.
По принцип, от главата, дреболиите, крачетата, врата(и крилцата-опшънъл), става супа, а с месцата отделно-страхотна яхния или с картофи или с гювеч.
Но като правило трябва да се вари повече. Лично аз, ако е стар петелът, го сварявам предварително.



Тема Re: Домашен петелнови [re: hannibal]  
Автор _Sheherezada_ (ухание)
Публикувано12.02.09 12:30



Колкото и да не е дърт, това е домашен петел, иска си да го посвариш поне частично. Иначе си се готви като всяко друго пиле, само че ползваш вече свареното месо и бульона от варенето. От същия бульон си остави и за супа, ако е само от дреболии не е толкова вкусна, трябва да врат вътре и дреболиите, и месото.
Рецепта, ако наистина нямаш никаква, ето: запържваш/задушаваш с малко олио огромно количество стар лук, поне към половин кило, нарязан на полумесеци (по желание може и 3-4 цели скилидки чесън). Добавяш червен пипер и домати. Очевидно сега доматите ще са от консерва, за цял петел мисля, че един буркан ще е добре. Подправяш с дафинов лист и чер пипер на зърна. Слагаш вътре месото, доливаш бульон да покрие и го задушаваш на бавен огън, докато ти стане готов лука. Към края му наливаш чаша червено вино, изчакваш да се изпари и сгъстяваш с 2-3 лъжици брашно, подбъркани с малко вода. Ако предпочиташ, може да си запържиш брашното още в началото. Ако ти киселее, слагаш и щипка захар, но с многото лук може и да не се наложи.
Няма по-селска и по-вкусна яхния от тая. А ако всичко описано се случи в една дълбока тава във фурната, вместо на котлона, съвсем ще е върха



Животът е това, което се случва, докато си зает да се оправдаваш.

Тема Re: Домашен петелнови [re: _Sheherezada_]  
Автор hannibal (Jedi)
Публикувано12.02.09 14:25



Безкрайно благодаря за съветите! Преди малко го сложих да общува в тенджерата под налягане да се посвари. Тази вечер част ще направя на яхния с лука и ще му резна и няколко гъби е така за келешлък

А супа задължително ще си направя!

Try not. Do or do not. There is no try.

Тема Re: Домашен петелнови [re: hannibal]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано12.02.09 14:50



Да ви е сладко!
Не знам, но темата ми напомни за







Тема Re: Домашен петелнови [re: hannibal]  
Автор House m.d. ( Sapiens)
Публикувано12.02.09 18:15



Виждам, че всички са ти дали много ценни и полезни съвети.
Но никой не ти е дал един особено важен - когато сложиш месото на порции да се посвари в тенджерата под налягане, освен всичко останало, сложи 2-3 с.л. водка. Неутрализира по-тежките аромати от месото и го прави по-бързо крехко.

"Неназованите неща не променят смисъла си..."

Тема Re: Домашен петелнови [re: House m.d.]  
Автор rade6ki (професионалист)
Публикувано12.02.09 19:47



Миналата седмица правих "Петелско задушено като диво".24 часа в марината от червено вино,лук,черен пипер,дафинов лист,вода и лъжица захар.Нарязан на едрички парчета.После в тенджерата под налягане с гъбки(цели),главички дребен лук,главички чесън,моркови на едри колелца,картофи на 2 или 4.Повечко масло,нова чаша вино,сол,черен и червен пипер и няколко лъжици лютеница,размита с вода,колкото да покрие всичко(не повече)След45 минути месото се беше размазало,без зеленчука да е станал на каша.Пробвай-ще ти хареса





Тема Re: Домашен петелнови [re: rade6ki]  
Автор House m.d. ( Sapiens)
Публикувано12.02.09 21:02



Ще ми хареса, ако някой ми подари петел...
Иначе - само в сънищата ми, щото по суперите не продават домашно петелско...

"Неназованите неща не променят смисъла си..."

Тема Re: Домашен петелнови [re: House m.d.]  
Автор rade6ki (професионалист)
Публикувано12.02.09 22:07



От време на време (веднъж годишно май)фермите за яйца си сменят носачките и петлите.Пробвай да си купиш.Вкуса е почти същия,но са доста едрички и цената е доста добра.При нас ги продават на бройка по 6лв.Този след изчистването тежеше над 4кг.Доста добра оферта!Взехме и няколко носачки,но те са си още живи на село.Ако не искат да снасят повече ще влязат и те в тенджерката

След малък престой в домашна обстановка придобиват истинския вкус на домашно отгледани.

Редактирано от rade6ki на 12.02.09 22:09.



Тема слънцето и треватанови [re: rade6ki]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано13.02.09 13:31



ги правят домашни за максимум 2 месеца, да. Вкусът е СЪВСЕМ различен, който не е опитвал, няма как да знае з акакво говоря.






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.