Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:31 09.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Козуначени бухтинови  
Автор Mим (свободна)
Публикувано13.01.09 12:25



Ето с какво се занимавах снощи:









За повече информация:




Станаха фантастични!


Ако видиш човек без усмивка, подари му своята!

Тема Re: Козуначени бухтинови [re: Mим]  
Автор мeчe (непознат )
Публикувано13.01.09 14:32



Леле майко! Невероятни са на вид! Тъй като нямам такива формички, би ли споделила на колко топчета да разделя една доза от тестото! Дали няма да станат сплескани, като не се пекат във формички ?



Тема Re: Козуначени бухтинови [re: мeчe]  
Автор Mим (свободна)
Публикувано13.01.09 16:13



Аз го разделих на 12 топки - според броя дупки на тавичката. Предполагам, че бухтичките (те са си всъщност козуначета с плънка) няма да станат толкова високи в обикновена тава, но пак ще си бухнат. Просто формичките не им позволяват да се разливат настрани, а вървят нагоре. Пробвай и ще видиш какво ще излезе! Убедена съм, че заради вкуса им си струва! Невероятни са!

Друга възможност е да ги печеш в чашки за крем карамел, ако имаш такива. Или в някакви огнеупорни чашки... Ако пък ти се отваря по-голяма разправия, можеш да си направиш сама формички от алуминиево фолио. Нямам представа дали ще стане, просто ми хрумна в момента...

Аз дори намалих маята наполовина - сложих 1/4 пак. и пак станаха много пухкави! То и затова ги оставих да втасат малко преди печенето въпреки обясненията на авторката на рецептата. И първо разбих с миксер яйцата и захарта (сложих кафява), добавих шупналата мая, останалото мляко и мекото масло и накрая постепенно брашното. Сложих и 1 ванилия. Тестото стана чудно!
Поръсих бухтичките с кристална захар преди печенето, а после естествено не ги ръсих с пудра.


Сега пък аз да попитам нещо:
За съжаление повечето бухтички се пукнаха отстрани и малка част от конфитюра (моят беше от горски плодове) изтече. Но по-лошото е, че външният им вид не е така добър като на тези, които се пукнаха отгоре. Та въпросът ми е:
Какво да се направи, за да се пукнат бухтичките отгоре, е не отстрани? Мина ми през ума преди печенето да ги бодна отгоре с вилица, за да излиза въздухът, но не посмях, защото ме достраша, че може да не бухнат... Друг вариант, който ми хрумва, е да се нареждат в тавичката със загънатата част нагоре (аз ги нареждах с тази част отдолу), но пък тогава да не се разпукат прекалено много?
Някой има ли идея?


Ако видиш човек без усмивка, подари му своята!

Тема Re: Козуначени бухтинови [re: Mим]  
Автор мeчe (непознат )
Публикувано13.01.09 16:23



Мисля, че за да не се разпукат дтранично трябва да се пекат в по-висока /дълбока/ формичка, която да не се пълни много. Чашките за крем Карамел май ще бъдат удачен вариант.





Тема Re: Козуначени бухтинови [re: Mим]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано14.01.09 00:23



Много ми допадна рецептата Мим.Копнах си я и при първа възможност и аз ще си я направя.Моите хора си умират за подобни нещица.





Тема Ухаааа!нови [re: Mим]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано14.01.09 03:19



'Що не вземеш да ме осиновиш? Аз вече си избрах майка и татко тук. Ти да си ми майка, а Доки да ми е татко.?



Хич няма да ви ядосвам. Ще си изяждам и първото, и второто, и третото



Тема Re: Козуначени бухтинови [re: Mим]  
Автор Stefanie (непозната)
Публикувано14.01.09 08:42



Поздравления, Мим, справила си се страхотно!!!
Относно въпроса ти, защо следващия път вместо конфитюр не използваш за плънката мармалад? От моя опит с козунаците стигнах до извода, че най-добрата плънка е нещо гъсто, което не тече. В магазините имаше по едно време мармалад от шипки и ябълки, който беше на калъпи и се продаваше на килограм. Шипковият мармалад в бурканчета също става, ако не е рядък, че и на такъв съм попадала.
Идеята ти да обърнеш топките обратно не е лоша. Може би ще се получат интересни форми и плънката ще се разтече където трябва

. Можеш да пробваш с част от тестото и да видиш какво ще се получи.
Рецептата е хубава и дава възможности за експерименти, както използваш различни плънки - шоколад, ядки, сушени плодове или каквото ти хрумне.
А би могла и да направиш от топката мини рулце, да го вържеш на възел и да го сложиш в гнездото на формата - плънката ще се разпредели по-равномерно , вместо да стои само в средата, а бухтичката ще стане по-релефна.
Още веднъж - поздравления за хубавата рецепта, която сподели тук



Тема Re: Козуначени бухтинови [re: мeчe]  
Автор MoPcKu (известен)
Публикувано14.01.09 10:01



по-малко плънка трябва да се слага иначе се пукат и изтича материала!





Тема Re: Ухаааа!нови [re: mirror_]  
Автор MoPcKu (известен)
Публикувано14.01.09 10:02



колко време мислиш, че ще изкараш...





Тема Супер!нови [re: mirror_]  
Автор Mим (отчаяна съпруга)
Публикувано14.01.09 11:43



Страхотна идея! Приемам с удоволствие! Знаеш ли пък как добре ще ми дойде на мене още един такъв ящен член на семейството!

Щото моят мъж уж харесва всичко (или поне повечето), което готвя, ама все му била много голяма порцията, все бил преял... Може за моя десерт да няма място, обаче винаги има място за една Мура Сандвич, че и за повече! Ей това е, не мога да се конкурирам с тая Мура!!!


Така че предлагам следното: от Доки - първото и второто (понякога и аз ще се включвам ), от мене - десертите! Става ли?

Ако видиш човек без усмивка, подари му своята!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.