Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:38 29.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Какво ядем/пием.нови  
Автор Дekcтъp (батко-психопат)
Публикувано04.02.09 09:09



Необходимо уточнение: аз съм болен сиреноядец. Не, не си падам по изтънчени снобарски простотийки с италиански или френски произход. Харесвам си нашето сирене, ама да е от мляко.
Напоследък, много преди тая кампания с откриването на топлата вода, че в сиренето няма нищо истинско, рязко намалих и почти спрях консумацията на тоя продукт по простата причина, че това, което се продава, просто няма нищо общо с истинското сирене, Твърдите и докарани на вид калъпи приличат на ония кубове палмово масло за фритюрници, които се продават тук-там. За колбасите няма какво да говорим,


Тая тема няма някаква "цел" освен чисто информативна: Средностатистическия скот може да полу-осъзнава, че купувайки вино в пластмасова бутилка от два лева двата литра или кренвирши за 3 лв не консумира нещо истинско, но е хубаво колебаещите се да са наясно. Нещата няма да се променят по простата причина, че не "не всеки" а "много малко" могат да си купуват редовно салам по 10 и сирене по 9 лв. В тоя смисъл всички ще се повъртим, ще се повъртим и ще си седнем на задниците, колкото и да е тъжно това.

Комай единствените не-ментета, които консумираме, са водата и въздухът(с известни уговорки)



Тема Re: Какво ядем/пием.нови [re: Дekcтъp]  
Автор _Sheherezada_ (ухание)
Публикувано04.02.09 13:25



Вярно е, за съжаление. Лошото е, че високата цена сама по себе си също не е гаранция за качество. Пък и колко хора могат да си позволят ежедневно да купуват скъпа храна? На село се стараем да си произвеждаме поне някои продукти, аз купена кайма не съм ползвала най-малко от 10 години например. Обаче пък без амониева селитра в градината и смеска в "свинската манджа" рядко минава и какво? Пак същото ... И все пак малко по-добре. Поне докато от Европата се разпоредят да насеем райграс, за да може да купуваме техните стоки.



Тема Re: Какво ядем/пием.нови [re: _Sheherezada_]  
Автор MoPcKu (известен)
Публикувано04.02.09 16:09



Единствено качеството на храната може да ме накара да купувам европейските стоки, но иначе не могат да ни забранят да сеем, каквото искаме да консумираме...



Тема въпрос на компромиснови [re: _Sheherezada_]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано04.02.09 22:30



Може да не ползваш амониева селитра. Ползвай оборска тор или компост.
Да, 50 или 100 пъти по-трудоемко е, но е СЪВСЕМ възможно, уверявам те





Тема Дали обаче ...нови [re: Дekcтъp]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано05.02.09 13:30



купувайки скъпото сирене и кашкавал, наистина купуваме качествени продукти?
За салами и готова кайма изобщо не коментирам, защото това са продукти, от който много отдавна сме се отказали. Както и газирани напитки и сокове в кутии.



Тема Re: Какво ядем/пием.нови [re: MoPcKu]  
Автор _Sheherezada_ (ухание)
Публикувано05.02.09 15:56



Надявам се, че поне за плодовете и зеленчуците не могат, но аз имах предвид по-скоро животинските продукти.

Животът е това, което се случва, докато си зает да се оправдаваш.


Тема Re: въпрос на компромиснови [re: Kиpo]  
Автор _Sheherezada_ (ухание)
Публикувано05.02.09 15:59



Говорех по принцип, Кире, не конкретно за у дома. Но пък има и разлика в резултата.

Животът е това, което се случва, докато си зает да се оправдаваш.


Тема Re: Какво ядем/пием.нови [re: _Sheherezada_]  
Автор MoPcKu (известен)
Публикувано05.02.09 17:58



ясно!



Тема Re: Какво ядем/пием.нови [re: MoPcKu]  
Автор vankata_ot_bankata ()
Публикувано05.02.09 22:04



Какви европейски стоки? то всичко идва от Тук от Албания Сърбия. Нали ги даваха по Нова как месото минава през България препакетира се и отива за Германия. а идва от Албания и е на 20г. замразено.



Тема kakwo значи "по принцип"?нови [re: _Sheherezada_]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано05.02.09 22:06



Няма 'по принцип". Ако кажа, че предпочитам да си пия питието вечер в компанията на чист турчин, сърбин или абориген примерно, отколкото вмирисан и некъпан "българин-патриот" вероятно ще ме изкарат родоотстъпник, ама е точно така:предпочитам го!
Затова и ти казвам: какво ме интересува, че средностатистическият скот лочи отровен фалшификат на вино, соеви кренвирши или хляб с "подобрители"? Имам си знанията и уменията- решавам си проблема поединично. И споделям с други притежатели на воля и умения-ако мога да бъда полезен.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.