Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:37 29.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: материала си го сложих акуратнонови [re: MoPcKu]  
Автор Sapiens (той, същият...)
Публикувано16.02.09 22:13



И със сигурност не може да стане както обикновения заводски типов хляб отпреди 30 години...

"Неназованите неща не променят смисъла си..."

Тема Изпитан хляб в машинатанови [re: Sapiens]  
Автор Mим (Aquarius)
Публикувано17.02.09 00:14



Сега е моментът да ти върна жеста за рецептите и идеите, които даваш!

Чак сега разбирам защо не си доволен от машината за хляб и не я ползваш - просто не си намерил удачните рецепти!
Аз лично си купих машината за хляб, за да си правя точно такъв хляб - 100% пълнозърнест или 100% ръжен. (Е, не че не правя и бял де...) Абсолютно е вярно, че в купешкия пълнозърнест пълнозърнестото брашно е не повече от 40-45%, същото предполагам важи и за ръжения (на практика той е ръжено-пшеничен).
Така че ето ти моите изпитани рецепти за домашен пълнозърнест и ръжен хляб:


Пълнозърнест хляб

350 мл топла вода
2 1/2 ч.л. сол
1 с.л. кафява захар
3 с.л. зехтин
600 г пълнозърнесто брашно
1 пак. суха мая (7 г)

Продуктите се слагат в тази последователност, трябва да стане хубава гладка топка. (Ако се наложи, добавяш вода или брашно, за да стане хубава топка тесто. При мен не се налага - рецептата ми е изпитана многократно. Но имам някои съмнения, че кантарът ми не мери точно - брашното ми може да не е точно 600 г) На сигнала може да се добавят семена, подправки или каквото се сетиш. Пека на програма 1, силно зачервяване - моята е 3 ч. и 25 мин.
Ползвала съм брашно "Грахам" на "Техра" и пълнозърнесто брашно на различни производители - хлябът винаги става много хубав. Е, външният му вид е като на тухла и е достатъчно черен (за някои може би и отблъскващ), но за мен е невероятен! Такъв аромат белият хляб никога няма да има!!!


Ръжен хляб

425 мл топла вода
2 1/2 ч.л. сол
1 с.л. кафява захар
3 с.л. зехтин
600 г ръжено брашно
1 пак. (7 г) суха мая

Продуктите се слагат в тази последователност, но този път не става хубава гладка топка, а по-скоро много гъста каша. Пека на програма 1, силно зачервяване. На вкус е приятно накиселяващ, влажен е, както си му е редът за ръжен хляб. После може да се препече на тостера.


Много ми харесва хлябът от комбинация от ръжено и пълнозърнесто брашно:


Ръжено-пълнозърнест хляб

350 мл топла вода
2 1/2 ч.л. сол
1 с.л. кафява захар
3 с.л. зехтин
400 г грахам (пълнозърнесто брашно)
200 г ръжено брашно
1 пак. (7 г) суха мая

Продуктите се слагат в тази последователност, става хубава гладка топка. На сигнала добавям слънчоглед, сусам и ленено семе, може и друго, разбира се. Пека на програма 1, силно зачервяване. Става невероятно ароматен и вкусен хляб!

Дано съм ти помогнала поне малко да се влюбиш отново в хлебопекарничката си! Дано ти харесат моите хлябове!

Преди няколко години и аз гледах машинки за хляб в един ТСМ на смешно ниска цена, но тогава нямах представа какво включва това чудо, а всички кутии бяха разкъсани и ме достраша да не липсва някоя част... Сега вече знам, че няма нищо сложно - 1 контейнер и 1 или 2 бъркалки, но тогава не се престраших да си купя... Сега си имам Аляска за 70 лв. (преди 2 години беше толкова де) с 2 бъркалки. А гледам, че по-новият модел е с 1 бъркалка и контейнерът е по-малък и по-дълбок от моя. Демек моят модел си ми харесва повече - хлябът става продълговат и нормален на височина.

Ако видиш човек без усмивка, подари му своята!

Тема Re: Изпитан хляб в машинатанови [re: Mим]  
Автор Sapiens (той, същият...)
Публикувано17.02.09 00:29




Мило момиче! Дори не знаеш колко съм ти благодарен за тези рецепти!
Просто нямам думи да ти изкажа радостта и благодарността си!
Разбира се, най-вероятно ще се наложи малко да адаптирам рецептите към моята машинка за хляб и да поекспериментирам, но вече ясно видях светлинка в тунела и тя не е от идващия насреща влак...
Наистина съм ти много благодарен и обещавам след пробването и адаптирането на твоите рецепти, да напиша подробно за резултатите.

"Неназованите неща не променят смисъла си..."

Тема Всеки ден, данови [re: ket1234]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано17.02.09 08:58



И не, без бъркалка НЕ СТАВА.





Тема Re: Изпитан хляб в машинатанови [re: Sapiens]  
Автор MoPcKu (известен)
Публикувано17.02.09 09:10



Може и някоя снимка да поместиш...





Тема Re: Изпитан хляб в машинатанови [re: MoPcKu]  
Автор Mим (Aquarius)
Публикувано17.02.09 14:58



Уф, то тия хлябове не са много за снимка - както вече писах, приличат повече на тухла...

Особено пък ръжения - направо хлътва леко в средата... Ама така става със 100% пълнозърнесто или ръжено брашно! То не може хем здравословно, хем красиво!

Ако видиш човек без усмивка, подари му своята!

Тема Re: Изпитан хляб в машинатанови [re: Sapiens]  
Автор Mим (Aquarius)
Публикувано17.02.09 15:08



Не бързай толкова с благодарностите - първо пробвай, пък тогава...

Иначе изобщо не се съмнявам, че експериментите са твоята стихия! Така че - дерзай! И докладвай дали си останал доволен!

Ако видиш човек без усмивка, подари му своята!

Тема Re: Изпитан хляб в машинатанови [re: Mим]  
Автор MoPcKu (известен)
Публикувано17.02.09 16:03



e стига бе, ще нарежеш 2-3 филийки, ще сложиш кубче масълце, няколко маслинки, листо от магданоз и т.н. каквото ти роди главата и ще стане красиво...

Или както е тъмен сиренце с доматче, краставичка една обелена скилидка чесен...



Тема Re: Изпитан хляб в машинатанови [re: MoPcKu]  
Автор Sapiens (той, същият...)
Публикувано17.02.09 17:50



Много ме е срам да си призная, че се занимавам с компютри от почти 10 години, а не знам как става това. Още повече, че в различните клубове и сайтове имат съвсем различни правила и ограничения. Доколкото знам, снимките трябва да се качат на някакъв сайт с любителски снимки, и тук просто да се укаже адресът на този сайт и снимката, но не зная какви трябва да бъдат размерите на снимката, защото това май е най-важното...
Ако някой е достатъчно опитен, моля да ми опише процеса на лична, ще му бъда много благодарен...
Пък и тука да го опише, "лошо няма", сигурно твърде много хора ще са му благодарни, освем мене.

"Неназованите неща не променят смисъла си..."

Тема Re: Изпитан хляб в машинатанови [re: Mим]  
Автор Sapiens (той, същият...)
Публикувано17.02.09 19:05



Абе, аз да си благодаря, пък като има резултати, особено успешни, не се бой, ще се разбере и на Юпитер...

"Неназованите неща не променят смисъла си..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.