Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:26 26.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Тема Re: единственият хляб, който НЕ СЕ получинови [re: Kиpo]  
Автор MoPcKu (известен)
Публикувано13.02.09 14:26



Киро ти ме утрепа с кривата лопата...


Следващия път глей да не забравиш да лсожиш материал...



Тема Re: единственият хляб, който НЕ СЕ получинови [re: Kиpo]  
Автор House m.d. ( Sapiens)
Публикувано13.02.09 18:16



То това не се брои... техническа грешка, не фактическа...

"Неназованите неща не променят смисъла си..."

Тема Re: всеки ден или през деннови [re: lospepina]  
Автор House m.d. ( Sapiens)
Публикувано13.02.09 18:19



подкрепям! Определено е така.
Но ще го осъзнаят едва като дадат 150-200 лв. грешни пари и се порадват 1 месец. След това ще трябва да му се търси място и на това устройство при другите, неизползвани от години...
Лично мнение, подкрепено от опит.

"Неназованите неща не променят смисъла си..."

Тема материала си го сложих акуратнонови [re: MoPcKu]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано14.02.09 10:27



и грижливо, но какъв е проблемът, се сетих, наблюдавайки около 10 секунди с интензивно работещ мозък,търсещ причините за непромененото брашно в контейнерчето)





Тема Re: материала си го сложих акуратнонови [re: Kиpo]  
Автор MoPcKu (известен)
Публикувано14.02.09 13:53



е спираш процеса, слагаш бъркалката и пускаш програмата отначало, на моята пекарна не и се маха бъркалката просто си седи там постоянно и не вярвам да се случи нещо подобно. Освен ако не се счупи...





Тема Re: материала си го сложих акуратнонови [re: MoPcKu]  
Автор Sapiens (той, същият...)
Публикувано15.02.09 23:43



А как се почиства, като не се маха бъркалката? И как махаш хляба, след като бъркалката е врастнала в него?
Не съм виждал пекарна с неподвижна бъркалка, моля те, обясни малко.

"Неназованите неща не променят смисъла си..."

Тема Re: материала си го сложих акуратнонови [re: Sapiens]  
Автор MoPcKu (известен)
Публикувано15.02.09 23:44



както се казва "изръсвам" го днес направих за гостите стана чидесен и тоя път се опита да отвори капака направо съм изумен, ставам все по-добър и хляба ми също!
Миенето е лесно накисвам и всичко само пада...





Тема Re: материала си го сложих акуратнонови [re: MoPcKu]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано16.02.09 20:04



Може без перка, но може и без мая.
Става едно прекрасно лепкаво тесто с препечена коричка.

Пробвайте, ще сбъркате!!!



Иначе печем хляб всеки божи ден и си става перфектен - е като му се сложи и мая.
Който е решил да си прави хляб в домашни условия, да не се връзва на думите на Сапи и компания, че след един месец ще си прибере уреда в долапа и ще го има само като престижна вещ.

Рецептите за хляб от книжката стават всичките великолепно - даже и козунака.



Тема Re: материала си го сложих акуратнонови [re: ket1234]  
Автор Sapiens (той, същият...)
Публикувано16.02.09 21:41



Дано всички, които са си "капиталовложили" известни средства в такава покупка да си я ползват и й се радват дълги години...
Обаче аз сравнително бързо се отказах единствено по една причина - не обичам пухкав и мек хляб, надут от набухватели и мек като памук. Обичам плътен и стегнат хляб, който като изстине и изсъхне, не става на трохи като го режеш.
Освен това, не обичам бял хляб (диабетик съм), а много по-вкусен ми е черният хляб, като под черен разбирам спектъра от типов, до ръжен.
Те не могат да станат без присъствието на доста голям процент бяло брашно, което за мене компрометира идеята да си направя максимално черен хляб.
Ако някой има сигурен опит, много моля да го сподели, за да се влюбя отново в хлебопекарничката си, която купих за...20 лв.
Обаче няма да кажа откъде.

"Неназованите неща не променят смисъла си..."

Тема Re: материала си го сложих акуратнонови [re: Sapiens]  
Автор MoPcKu (известен)
Публикувано16.02.09 21:56



от някой склад или ТСМ-а там имаше такива...хляба не е толкова пухкав след като престои малко и е плътен както ти говориш, но няма нищо общо с магазинските изпълнения...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.