Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:50 26.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Тема Триците си ги ям сама...нови [re: Roxana]  
Автор Mим (отчаяна съпруга)
Публикувано09.02.09 17:46



Не ги слагам на общото ядене. То скоро за съжаление не ми се е случвало, но като ги хапвах по-често, или разбърквах 2-3 с.л. овесени трици в 1 кофичка кисело мляко с 1 ванилия и малко подсладител и ги оставях малко да набъбнат (става много приятен десерт), или си правех палачинки. За 1 палачинка - 1 яйце разбивам с малко сол, добавям 2-3 с.л. овесени трици и 1 с.л. извара, разбърквам добре и пека от двете страни на съвсем леко подмазан тиган. Разбира се, не става като нормалните палачинки с яйца и прясно мляко, но е страшно вкусно за закуска сутрин.



Ако видиш човек без усмивка, подари му своята!

Тема Re: и аз мислех, че само пече))нови [re: MoPcKu]  
Автор mimensita (беля на главата)
Публикувано09.02.09 20:31



В момента в Метро има пакет две машинки Аляска, с една бъркалка, до 1 кг хляб, на обща сума около 185 лв, ако има желаеш за втората си струва, защото иначе започват от около 100 лв и могат да стигнат до над 250 - 280 за Мулинекса с приставките за багети, но всичките вършат еднаква работа, зависи си от майстора





Тема Re: Триците си ги ям сама...нови [re: Mим]  
Автор House m.d. ( Sapiens)
Публикувано09.02.09 21:51



Така си е...
Ами то, на гладен човек всичко му е вкусно...
В същото това време англичаните си пръжват 6 резена бекон с 4 яйца полу-твърди, (рохки, демек), ведно с 3 филийки препечен бял (!) хляб, изцокват си един як чай с прясно мляко и захар, уригват се доволно и чак тогава отиват да се трудят...
А ние какво - ами...палачинка от трици с извара... И била мно-о-о-го вкусна...
Ами, приятелко Мим, не вярвам, бе, ама хич...
Още повече, че по продължителност на живота англичаните са на едно от първите места.
А жителите на нашата любима страна също са на едно от първите места, но по инсулти, инфаркти, всички видове сърдечно-съдови заболявания и...тютюнопушене.
Коментар?

"Неназованите неща не променят смисъла си..."

Тема Re: Триците си ги ям сама...нови [re: House m.d.]  
Автор Mим (отчаяна съпруга)
Публикувано09.02.09 23:44



Ето ти и коментар:

Първо, изобщо няма спор, че на гладен човек всичко му се услажда. Тук не виждам какво толкова да коментираме.

Второ, това, което изяжда един англичанин на закуска според теб, на мен ще ми стигне за цяла седмица.

А изобщо нямам представа на кое място са островитяните по продължителност на живота...

Трето, българите са на челните места по най-сериозните болести по различни причини, но една от основните е неправилно хранене! Със сигурност триците (и пълнозърнестите храни изобщо) допринасят за обратното. Що се отнася до тютюнопушенето - аз лично нямам принос, че България е на първите места и в това, напротив - тормозя познатите си пушачи да отказват цигарите.

И накрая, защо ти винаги ни уверяваш, че рецептите, които ни предлагаш, са страшно вкусни, а се съмняваш в моите овесени палачинки? А? Сега ти как ще коментираш?
Да цитирам ли? По повод на целината със сос бешамел пишеш: Няма да съжаляваш... Гарантирам...
А за манджата си с туршия: Ама се получава страшен деликатес, можеш да ми вярваш...
А ти защо не ми вярваш??? Че даже и ме иронизираш!

Ако видиш човек без усмивка, подари му своята!

Тема Re: и аз мислех, че само пече))нови [re: mimensita]  
Автор zarena_ (непознат)
Публикувано10.02.09 18:16



е честно...навих се...ще се поразходя тия дни да видя марки и цени и ще си закупя
ще ви пиша тук кво-що съм видяла из варненските магазини





Тема Re: и аз мислех, че само пече))нови [re: zarena_]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано10.02.09 21:57



Моята хлебопроизводителка, миличката, е Самсунг и струваше по Коледа 199 лв. Сега са малко намалени - може да се намерят и за около 150 лв.
До момента не сме купували хляб.

Заслужава си, защото знаеш какво слагаш в хляба - няма подобрители, няма ерзаци на брашна и млечни продукти, няма консерванти и разни Е-та.

Рецептите, ако ги изпълняваш както е написано в рецептурника към фурничката, стават перфекти.
До сега няма пробив.
Хлябът е много вкусен. Единственото, което може да притесни някои е формата на хляба - тухличка.

Стават едни огроооомни филии. Преимуществото е, че ако правиш сандвичи за обяд на мъжете - правиш само два, а не четири.



Тема Re: и аз мислех, че само пече))нови [re: ket1234]  
Автор MoPcKu (известен)
Публикувано11.02.09 10:42



E какво като е тухличка, а коричката твърда ли е?



Тема Re: и аз мислех, че само пече))нови [re: MoPcKu]  
Автор zarena_ (онази)
Публикувано11.02.09 17:05



Днес проверих в Технополис. На Молинекс имаше два вида - 650 и 800 вата - цени съответно: 154 и 199 лева. По-скъпички докъм 250 лв бяха на Тефал. Утре си закупувам на Молинекс.





Тема Re: и аз мислех, че само пече))нови [re: zarena_]  
Автор MoPcKu (известен)
Публикувано11.02.09 18:10



Да мулинекса са добри ще кажеш после резултат! А може и да покажеш...





Тема Re: и аз мислех, че само пече))нови [re: MoPcKu]  
Автор lospepina (momi4e)
Публикувано12.02.09 02:25



Според мен ( това си е лично мое мнение), Колко пъти в седмицата печете с тази Фурничка( аз не съм им фен, дето прави хляб , огромен, като само за строители или мазачи), та ви домързява да си забъркате собственоръчно една българска питка.
Това си е само мнение!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.