Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:37 28.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Пак за киселото мляко.нови [re: Roxana]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано02.02.09 22:53



Мляко си квасим вкъщи, хляб си печем вкъщи, безалкохолни газирани напитки си правим вкъщи и още куп други неща правим вкъщи защото живеем в 21-ви век.
Български масла, сирене и кашкавали не купуваме вече 2 години.
Купуваме гръцко саламурено сирене, датско - тип фета, жълтите сирена са холандски, немски и напоследък има и унгарско много добро и мирише на мляко като го консумираш.

Колбасите са немски или испански, понякога италиански.
Разлика в цените няма - особено за сирената и кашкавалите.
Даже някои от кашкавалите са по-евтини от нашите.

НО... всеки път консумираш едно и също на вкус и качество сирене, масло или кашкавал, както го наричаме ние и колбас.

Пък нека мандраджиите в Бг искат да се забрани вноса на млечни продукти.

Да, но ние сме Европейска общност и има квоти и свободно движение на стоки.

Нека да започнат да произвеждат млечни и месни продукти с качеството на така наречените вносни - ще си пазарувам от тях с най-голямо удоволствие.

Има две фирми за месни произведения в Бг - едната е немска, а другата испанска, които произвеждат малотрайни колбаси от МЕСО - да не са по 3,80, но са с качеството, което е в Европа.

Произвеждайте скъпи сънародници колбаси и млечни произведения винаги с един и същи качествен вкус и няма да си купя вече нищо "вносно"

Едно време имаше БДС - премахнаха го с настъпване на демокрацията.
Сега има ИСО, но колко от мандрите са си защитили ИСО-то.
Що не вземат да "изнасят" за европейските магазини, като са толкова качествени, а?

За това, аз модерната жена, се връщам в 19-ти век. За да се храним с нещо що годе качествено си губя един вагон време, но поне зная, че е що годе здравословно.



Тема едната от бабите ми навреметонови [re: bravoGogo]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано03.02.09 10:13



правеше разновидност на киселото мляко с участието И на мая за сирене. Това го казвам само информативно, тъй като няма как да се възстанови рецептата без дълга практика: Номерът е след като сложиш закваската от старото кисело мляко, да топнеш лъжицата в мая за сирене, но така, че да останат няколко съвсем ситни, като роса , капки мая по нея. Остане ли и средноголяма капчица, пишете го бегАло киселото мляко- залита мощно по посока на сиренето:-)
Обаче вкусът му бе несравним, когато(а при нея винаги) се получаваше...



Тема A-a-a-a....Успокой сенови [re: Roxana]  
Автор bravoGogo (Професионалистъ)
Публикувано03.02.09 10:22



...Виждам, че проблема е повече психологически отколкото въпрос как се прави кисело мляко. Ами аз поне съм на принципа каквото мога да си го правя... а каквото не мога да си го купувам... А в случая...сега, аз като си правя млякото не значи, че не съм купувал тия 8 години...Но последния път когато си купих беше пролетта на 2008 та тогава си купих едно мляко, което беше доста добро.....какво да ти кажа... Аз имам една дефиниция за това когато някой човек земе да гледа какво яде... дали е полезно, да се интересува от състава му....и т.н. а именно че му е изтекъл гаранционния срок...на човека...Успокой се преди всичко.
А и надали си идиот

....най-малкото защото обиждаш хората близки на тебе...и хората които си купуват кисело мляко от магазина не са идиоти.... Както вече ти казах особенно на Острова, Холандия, САЩ много си купуват от тия машинки за кисело мляко. По интернет... Някои производители на млечни продукти правят всичко възможно да не се появяват на пазара такива машинки, може би поради това ги няма в доста страни...ето ти тук няколко:, .... Намери си и действай. Познавам 3-ма близки мой хора дето си ги ползват всички са доволни...

А колкото до това за подквасването....Аз съм заквасвал извън България но по начина описан по горе в по предния ми постинг.
А баба ми, ми е казвала следното. На въпроса как са правили киселото мляко едно време. Тя ми отговори че го доят, прецеждат и слагат в гърне. Нищо повече...покриват го с една кърпа все пак....да не дойдат котките да го ядат и до вечерта е готово, просто не трябвало да е студено времето..... Няма кипене, няма температури няма нищо! А специфичното е че в голяма част от годината има условия за естествено протичане на процеса наречен млечно кисела ферментация
Айде жива и здрава.

Aquila non capit muscas

Редактирано от bravoGogo на 03.02.09 10:23.



Тема Re: Пак за киселото мляко.нови [re: Mим]  
Автор MoPcKu (известен)
Публикувано03.02.09 10:50



ние ако вярвахме ана всичко вече да сме се гътнали...





Тема Re: A-a-a-a....Успокой сенови [re: bravoGogo]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано03.02.09 12:00








Сирене под 7 лв. е тотално съмнително, коментира пред Би Ти Ви министърът на земеделието и храните Валери Цветанов. Този проблем е изключително сериозен за българското общество и по отношение на развитието на животновъдството в страната, отчете той.

"Сирене, цената на което е в рамките на 3,80-4 лв., всъщност е много далеч от параметрите на бялото саламурено сирене. Това са млекоподобни продукти - соеви брашна, лактати, дехидрогенати, малко сухо мляко оттук-оттам", обясни технологията Цветанов.

Съществува подобен проблем и "с месоподобните" продукти.

"Не може цената на кренвирша да бъде 3,60-3,80 лв., при положение че изкупната цена на сланината е от 2 до 4 лв. за килограм. Този кренвирш няма нищо общо с качествените продукти и не съдържа в себе си месо", пресметна земеделският министър.

Според него при изкупна цена на млякото от 50-60 стотинки за литър, себестойността на килограм сирене трябва да бъде около 6,80-7 лв, като тук не се включват разходите за преработката на продукта и 45-дневното зреене.

Според Цветанов за производителите е много по-изгодно да вкарат цитираните по-горе сурогати в сиренето за да се получи готов продукт на цена от 3,80-4 лв.

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re: Пак за киселото мляко.нови [re: bravoGogo]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано03.02.09 12:14



От известно време попадам на гастрономи, и ми правиш впечатление на такъв.


Адски се впечатлих от начина, по който се справяш с храната.


Да си призная, не съм виждала такива машинки при пътуванията си. Вероятно обяснението е, че няма как да влезеш във всички къщи и домове по пътя си. Домовете на хората, в които съм влизала, са имали други неща, но точно машинка за кисело мляко не.


В Холандия видях навсякъде масово да се ползва машина за варене на ориз. Струва около 25-30 евро, има я във всички магазини за обикновени и и евтини стоки за дома, нещо като нашите 1001 стоки, за всички, евтино и куче марка.


Слагаш доза ориз, доза вода и шипка сол, и машинката прави ориза бухнал и идеално запарен за 20 минути, без загаряне и без да се сгреши. Вадиш дозата ориз и ако искаш, до запържваш, ако искаш, до сервираш направо, без мазнина (бележка за несведущите "запържване" на ориз е да добавиш малко мазнина към още горещия сварен ориз, за да се раделяш зърната, и няма нищо общо с българското разбиране за запържване в големи количества мазнина на висока температура; предполагам, че така го превеждат, и е проблем на превода и значението на думите, използвани в различни езици)

Значи, със сигурност не съм виждала такива машинки в Технополис. Трябва да проверя изрично, дали мога да си поръчам. Остана ми да си оправя кухнята, засега задържам до пролетта, и ще видим как ще сме с кризата, за да си поръчам стъклена кухня и да си я оборудвам с всякакви машинки.


Ще пробвам тази технология веднага щом успея да купя по-голямо количестов хубаво и високомаслено прясно мляко. Първите ми дози от по 5 литра прясно мляко се изплюскаха за един ден всяка!




Бяха редички, и направо си го разбиха на айрян, и по никое време през зимата правих таратор като побъркана, но не добавях вода на таратора, млякото си беше редичко, макар че на вкус си беше абсолютно кисело мляко!

Беше свежо, всички видяха от какво е направено, и се одървиха да плюскат! Много се зарадвах, ако има кой да го яде, аз ще правя винаги така кисело мляко в къщи!

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re: Пак за киселото мляко.нови [re: Roxana]  
Автор Mим (отчаяна съпруга)
Публикувано03.02.09 16:20



Сега е моментът да се купува домакинска техника - миналата седмица стоките в Технополис масово бяха намалени с 10%, а в Зора - с 5%. Благодарение на кризата. Ама пак заради нея може би много хора няма да могат да си купят нищо...



Аз лично се обзаведох с нов миксер Браун 4 в 1 - 2 вида бъркалки + пасатор + купа за кълцане. Много ме кефи, страхотен е!

Ако видиш човек без усмивка, подари му своята!

Тема Как да съм спокойна?нови [re: Roxana]  
Автор Mим (отчаяна съпруга)
Публикувано03.02.09 16:30



Сирене под 7 лв. е тотално съмнително, коментира пред Би Ти Ви министърът на земеделието и храните Валери Цветанов.

Това ми е кристално ясно! Въпросът ми е кой ще гарантира, че сиренето над 7 лв. е от истинско мляко???

Щото ние си купуваме такова - я на "Лакрима", я на "Филипополис", я нещо с подобна цена...

А пък сега след онова интервю с Не-знам-си-кой Коен, направо ми призлява!!!

Ако видиш човек без усмивка, подари му своята!

Тема Re: Пак за киселото мляко.нови [re: MoPcKu]  
Автор Mим (отчаяна съпруга)
Публикувано03.02.09 16:42



Аз също не вярвам сляпо на всичко, което чуя или прочета, но това интервю от снощи не ми дава мира. Звучи ми прекалено логично и разумно, че не е редно човекът да се храни с млякото (т.е. кърмата - нали така излиза?) на друг животински вид! Само като си спомня определението, че млякото е гной от бременни крави, и всичко ми се обръща! Струва ми се, че не бих близнала прясно мляко до края на живота си, но това не ми попречи да излапам няколко лъжици кисело, докато одеве правех заливката на мусаката...



Ако видиш човек без усмивка, подари му своята!

Тема Re: Пак за киселото мляко.нови [re: Mим]  
Автор MoPcKu (известен)
Публикувано03.02.09 16:48



когато хапваме редовно гледаме телевизия, а там нали знаеш какви "весели" неща дават та сме им свикнали вече, че определенията не могат да ме накарат да спра да ям каквото и да било. И месото е супер вредно и пържените картофи са канцерогенни ми живота ни е такъв, колкото изкараме толкова и да искаме да живеем 1000 години няма да стане. Така, че по-добре яж каквото ти харесва щото тоя път дето сме го хванали води само към края...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.