Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:18 18.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Малки питкинови  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано13.12.08 11:56



Имаме Коледен купон, на който трябва да направя питка за около 30 души. Като така ми се ще питката да е разделена на малки питки, но досега баш така не съм пробвала да ги правя. Мисля да направя тестото като за пита-слънчоглед (със сирене) но да го разделя така, че като завия рулото, дето се реже на питки, то да е по-тънко, че да станат по-малки, респективно повече на брой питките. Притеснявам се обаче да не вземат да станат много сухи така.
Някой пробвал ли е нещо подобно и какви са резултатите? Приемам и всякакви други идеи за малки питки, но да са с мая, че нямам опит със содени и не ми се ще баш сега да експериментирам.

Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш.


Тема Re: Малки питкинови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор flida (член)
Публикувано13.12.08 12:08



Содените питки са много лесни,но аз прибавям и малко суха мая.
За килограм брашно:
яйце -1бр.,кофичка кисело мляко,1/2 ч.л. сол и същото количество захар,кафеена чашка олио,малка лъжичка сода и и също толкова суха мая плюс брашното и вода естествено.Меся,оставям половин час да се отпусне и слагам във фурничката.Става пухкава и вкусна.
Защо не разделиш тестото на малки питки ,които да подредиш една до друга във някаква форма,нещо по-интересно,зависи от въображението.Може форма на цвете,може и коледна звезда и т.н.



Тема Re: Малки питкинови [re: flida]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано13.12.08 12:16



Ами, тридесет питки за една тава хич не са малко и като така, подреждането във форма ще е малко трудно, но аз така и така не държа толкова на формата, а по-скоро на вкуса. Затова мисля да ги наслагам в квадратната тава на печката, че да се съберат и да се изпекат по-добре. Викаш да рискувам със содата, нищо че не съм пробвала? Хм-м-м-м, не знам защо, ама ме е шубе. Сигурно се дължи на неуспешни содени питки в ранната ми младост.



Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш.

Тема Re: Малки питкинови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор flida (член)
Публикувано13.12.08 13:11



Не се страхувай,това е най-лесната питка.Опитай с една малка -за съботната вечер ще изненадаш трапезата и ще провериш как става.
За квадратната тава е добра идея-действително 30 питки.....
А защо не поръчаш във фурна?

Редактирано от flida на 13.12.08 13:12.



Тема Re: Малки питки [re: flida]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано13.12.08 13:33



Е-е-е, не ща във фурна. Емоцията не е същата.

Нямам време за проба. Днес трябва да я направя, пък не ми се меси цял ден.

Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш.

Тема Re: Малки питкинови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор flida (член)
Публикувано13.12.08 15:31



Сподели резултата!
Успех!


Весело изкарване!



Тема Re: Малки питки- слънценови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор KAKAMARA (непознат )
Публикувано13.12.08 18:23



разстилаш тестото с размера на тавата, с чаша изрязваш центъра а останалото тесто го нарязваш радиално на приблизително равни части ( около 16-18бр ) всяко парче усукваш 2 пъти . нареждаш ги в тавата , а по средата слагаш отрязаното кръгло парче . намазва се с яйце и се поръсва със сусам по желание . а за питка с много парчета баба ми правеше цялата питка на равни малки топчета според необходимия брой парчета

и това е какиното , да ти спори



Тема Re: Малки питки- слънценови [re: KAKAMARA]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано13.12.08 21:47



По трагичен случай съм правила питка слънце и ги докарах до 35 парчета.
С тази разлика, че всяко парче беше с размер около един пръст дължина.
Правиш това в средата и около него почваш да редиш кифлички, като си разстилаш тесто колкото една голяма чиния, мажеш с масълце и я режеш на 8 по диагонала. Завиваш ги от към външния диаметър кам центъра.
Така нареждаш един диаметър и след това почваш втория. Получаваш питка Слънце с два реда лъчи.
Не става суха, много си е хубава.
Е, Не са онези големи и дебели кифли, а малко по-тъничка, но става.
А Кака Мара ати е дала много добро предложение - малки питчици - подредени като милинки.
Просто навий по-тъно и нарежи на височина колкото ти трябва.



Тема Направихнови [re: ket1234]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано14.12.08 09:55



това, което си мислех първоначално. Не изсъхнаха питките, а само станаха малко като баница- на кори. Не я направих на малки топчета, защото нали на питата-слънце, поне по моята рецепта, отделните платки се мажат с масло, а за да я направя на топчета, трябваше да хакна маслото вътре в тестото и не знаех дали няма да попречи на втасването. Някой път ще опитам и така. Е, понеже бързах, малко препекох долната коричка, но хората я харесаха. Аз мисля, че можеше и по-добре, ама... За Коледа ще пробвам питката със содата на Филда и то точно на малки питки.

Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш.


Тема Re: Направихнови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор flida (член)
Публикувано14.12.08 15:08



Нали са я харесали,а и купона сигурно е минал добре!


Опитай моята рецепта,в нея също може да се сложи сирене.
Да ти е сладко.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.