Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:13 21.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Нека се отнесем към КОЛЕДАнови  
Автор e тe тaka (и защо)
Публикувано09.12.08 09:39



Дайте сега предложения за вкусни и лесни и бързи за приготвяне ястия за коледа..Ще ми се да изненадам тази година близките си ,с нещо по различно което никога не съм приготвяла.



Тема Re: Нека се отнесем към КОЛЕДАнови [re: e тe тaka]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано10.12.08 00:26



И какво по точно нещо различно?
То Коледата си е Коледа, с традиционната трапеза - пуйка или свинско.
Според мен по- различните неща са за други времена, а не за Коледа.
Да, можеш да приготвиш прасешкото по по- различен начин.
Вземаш голямо парче бут - ако може да е с кожата.
Връзваш го с канап за печене и нарязваш кожичката на филийки.
Масажираш с паста от сол, захар, чесън, джинджифил, кора и сок от лимон (лайм е за препоръчване), мащерка, ром, горчица, маааалко балсамико и лют пипер.
Печеш на 250 около половин час с кожата нагоре в тава върху скара, след това обръщаш и печеш на 150 около 2 часа, обръщаш и печеш още около час .
Това е за бут около 2,5 кг. Накрая заливаш с вино и от това в тавата правиш сос. За гарнитура - зарзават по желание.
Става перфектно печено!



Тема Re: Нека се отнесем към КОЛЕДАнови [re: ket1234]  
Автор e тe тaka (и защо)
Публикувано10.12.08 10:52



За пуйката е ясно.Ние я предпочитаме пред свинското,макър никога да не я изяждаме.Всяка година купуваме пийки и баща ми ги гледа.Така сме сигурни че е и качествена.Имах пред вид нещо като ордьоври, торти ,и др. лакомства.Начини на украси и поднасяне.Тук има толкова професионалисти ,че искам да ви използвам максимално.
За свинското което ми предлагаш трябва ли да е с кожа ?От дете никак не обичам тия мазнини.



Тема Re: Нека се отнесем към КОЛЕДАнови [re: e тe тaka]  
Автор Meчo_Пyx (Щастлив)
Публикувано11.12.08 04:37



Преди месец някъде пробвах рецепта, която намерих в един друг форум. Надявам се авторката (Viva) да няма нищо против да я постна тук. Рецептата наистина е страхотна и никак не е трудна. Давам я copy/paste заедно с препоръките на авторката, а аз направих още малко промени:

Торта от сирене

ПРОДУКТИ: 175 гр масло, 800 гр сирене, 125 гр шунка, по една връзка ситно нарязан магданоз и копър, 2 с.л коняк, 1 с.л дребно настъргана целина, 1 голяма червена чушка, 1 с.л червен пипер, 4 скилидки счукан чесън, 1 с.л сухи подправки, 125 сирене рокфорт, 50г сусам, 100 г нарязана краставица, черен пипер.

Маслото се разбива на крем. Добавя се сиренето (ако е солено, предварително се изкисва) и се пасира до получаване на гладка смес. Тя се разделя на три равни части. Към първата част се прибавят нарязаната на малки кубчета шунка, коняка, магданозът, целината и черния пипер и добре се размесват.
Към втората част се добавят червения пипер, нарязаната на чубчета чушка, сухите подправки, черен пипер и добре се смесват.
С вилица се смачкава сиренето рокфорт и се смесват с останалата трета част от крема. Към нея се добавят нарязаните на дребно краставички, чесъна, копъра и сусама и се приготвя еднородна смес.
Върху страничната стена на тортена форма се поставя лента от алуминиево фолио. Най-отдолу във формата се разсила кремът от сирене и краставички, след това с чушката и най-отгоре с шунката. Тортата се поставя в хладилника да престои 3-4 часа на студено. След това се слага в чиния, отстраняват се външната стена на тортената форма и фолиото. Накрая тортата от сирене се украсява с шунка, магданоз и домати.


Тортата стана супер - изпробвах я Само няправих няколко промени - магданзът и копъра ми се сторито много и сложих по-малко и понеже нямах прясна червена чушка сложих печена червена чушка. Освен това част, която се смесва с рокфорт трябва да е по-малка от останалите, защото и се добавя още сирене.

Ето и моят вариант:



Аз се съобразих с препоръките на Viva и намалих зелените подправки, добавих прецелите около тортата и между блатовете поръсих счукани на едро крекери с розмарин.
Тортата е чудесна за маса с предвидени повечко салати. Обезателно ще я завторя по празниците.



Тема Re: Нека се отнесем към КОЛЕДАнови [re: e тe тaka]  
Автор _Viola_ (ухание)
Публикувано11.12.08 11:35



Тая сутрин в povarenok.ru попаднах на интересна идея. Салата Оливие се ползва като основа. Тук искам да вметна, по повод честите коментари, че руснаците не били чували за руска салата. Тази салата се състои от същите продукти, които ние слагаме в руската, плюс кромид лук. По този начин и аз не съм пробвала, но може просто да си ползваш руска салата.
Та да кажа какво е особеното. Правиш си палачинки, намазваш ги със смес от майонеза и настърган кашкавал (може и друг солен пълнеж по твой избор), режеш на рулца и покриваш с тях салатата, предварително оформена като полусфера. В празните места между тях слагаш по едно грахче или половин маслинка. Имаше снимки на сайта, много е ефектно.



Тема Re: Нека се отнесем към КОЛЕДАнови [re: Meчo_Пyx]  
Автор e тe тaka (и защо)
Публикувано11.12.08 12:25



интересно предложение , а и изглежда даста привлекателно и вкусно.Отпечатих си го.



Тема Салата "Шарлота"нови [re: _Viola_]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано11.12.08 21:40



Нещо, като твоята....



Продукти: за пълнежа:
5 картофа
200 гр.пилешко филе
200 гр.грах
3 с.л майонеза
1 глава лук
сол

за палачинките:
4 яйца
1 с.л. брашно
1 ч.л майонеза
1/2 ч.л сол
сода за хляб на върха на ножа
2 с.л нарязан магданоз
Начин на приготвяне: 1.Сваряваме по отделно картофите, филето и граха/ но може да се използва и стерилизиран/.

2.Приготвяме палачинките по следния начин:
Разбиваме яйцата със солта, содата и брашното.
Намазваме тефлонов тиган с мазнина, загрявяме и изливаме половината яйчена смес. Когато долната страна се изпържи я обръщаме. Готовата палачинка слагаме в чиния.
Изпържваме и другата, и след като изстинат ги намазваме с майонеза и поръсваме с нарязания магданоз, навиваме ги на руло и ги режем на кръгчета с дебелина 1 см.

3.Рендосваме картофите и лука /на най-ситно, за да стане на каша/ и ги смесваме, добавяме и 2 с. л. майонеза, и разбъркваме.

4.В отделна купа нарязваме месото на малки кубчета и го смесваме с граха и 1 с.л майонеза.

5.Взимаме една кръгла купа и я намазваме отвътре с масло, слагаме фолио, достатъчно голямо, зa да може след това да покрие добре готовата салата. Трябва краищата му да са надолу. Притискаме го към дъното и стените на купата за да прилепне добре.

6.Леко го намазваме с майонеза и слагаме парченцата палачинки плътно едно до друго на дъното и по стените на купата.

7.Отгоре на парченцата палачинка мажем тънък слой от картофената смес и хубаво го притискаме.

8.В средата слагаме пилешкото филе с граха и майонезата, като добре го натъпкваме, за да не се разпадне при рязането.

9.Най-отгоре слагаме равен слой от оставащата картофена смес. Ако са ни останали от палачинковите парченца може да ги сложим върху картофите.

10.Завиваме салатата с краищата на фолиото, притискаме го с ръка и оставяме готовата салата в хладилник поне за 2 часа.

11.Преди поднасяне развиваме краищата на фолиото и обръщаме салатата върху чиния. Махаме фолиото и режем на триъгълни парчета.



П.П. Пълнежът подлежи на инпровизации



Тема Re: Нека се отнесем към КОЛЕДАнови [re: Meчo_Пyx]  
Автор anbra (аз)
Публикувано12.12.08 11:54



Много ми хареса тази рецепта, но имам един въпрос - какво би могло да замени рокфора в третия пласт?

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Салата "Шарлота"нови [re: mirror_]  
Автор e тe тaka (и защо)
Публикувано12.12.08 15:33



Леле изглежда великолепно,Абе вие дебели ли сте ?????????????

Само неразбрах точка 5 от приготвянето.Мажеш купата ,след което слагаш фолиото ,но тия краища надолу малко ме объркват.Кое е надолу :навътре в купата или навън от нея.моляте обясни ми това.Украсена е с навината и нарязана палачинка така ли?И колко броя палачинки правиш?
Това на външен вид изглежда като сватбена торта , страшно ми хареса.



Тема Re: Салата "Шарлота"нови [re: mirror_]  
Автор e тe тaka (и защо)
Публикувано12.12.08 15:35



Тази Коледа ще караме с двете си снахи .Едната има бебе и не може да ми помогне,другата още пък пресна

.Та искам да ги очаровам.Пък и красота на масата никога не е излишна.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.