Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:40 14.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Салата "Шарлота"нови [re: ket1234]  
Автор вeceлyшka ()
Публикувано14.12.08 11:26



В случая мирър е права, идва от френското rouler - руле. Аз пък побеснявам, като видя роло









Тема Re: Салата "Шарлота"нови [re: ket1234]  
Автор e тe тaka (и защо)
Публикувано14.12.08 12:46



разбира се че ми е приятно и много.Точно за това искам да приготвя нещо по различно и много приятно на външен вид.Снахата дето има бебе не е в София.Но и да е с бебе на 9 месеца нали знаеш колко може да се помогне,то не мирясва с тая енергия.а иска и непрекъснато внимание.
Малката снаха , може разбира се да ми помогне , но все още се притеснява.По точно ще ни стане снах апрез месец март догодина , пък и не живеят също при нас.

ето защо всичко си остава за мен.Бъдни вечер започвам да се приготвям от предния ден това:боб,сърми ,ошав пълнени чушки.На другия ден меся.аз съм на 45 години и мога да се похваля с моите баници и погачи.И аз като тебе ходех при мама,но в един момент решихме с дечицата да сме си удома.Така започнах да правя всичко сама.

Коледа е семеен празник , и затова много ми се иска всичко да е подредено и украсено в духа на празника.Може и да дойте момента когато и аз ще ходя при снахите на ,но това да се надявам е още доста далече.



Тема Re: Салата "Шарлота"нови [re: вeceлyшka]  
Автор e тe тaka (и защо)
Публикувано14.12.08 12:51



е стига де с тия забележки.аз също допускам грешки.никога не проверявам написаното , и като щтракна "продължи"толкова грешки откривам че се срамувам.важното е обаче идеята която ни подаваш ,страхотна е.това може да е и моя коледен сладкиш.бързо и лесно .толкова неща има да се приготвят , и това е добрата идея.



Тема Re: Салата "Шарлота"нови [re: ket1234]  
Автор Mим (свободна)
Публикувано14.12.08 23:05



Какво имаш предвид под една заквасена сметана? Малка (200 г) или голяма (400 г) кофичка?


Що се отнася до правописа на думите - той зависи все пак от езиковите норми на българския език. Аз пък много се дразня, като видя рОлца от раци...


Права е Mirror, че ролка е от немски, а руло е от френски. В българския език има и още една дума от немски - рола (в женски род, ед. число е - една рола), ударението е на О-то и означава 'топ навита на барабан хартия, ламарина или др.'

Моля да ме извините за езиковата лекция, ама не се стърпях...


Ако видиш човек без усмивка, подари му своята!

Тема Re: Салата "Шарлота"нови [re: mirror_]  
Автор Mим (свободна)
Публикувано14.12.08 23:12



Леле, страхотна идея за салата - солена торта!


Много е оригинална и изглежда страхотно! Само ме притеснява няма ли вътрешността й да се разпадне при нарязването?


Ако видиш човек без усмивка, подари му своята!

Тема Ами за да не се срамуваш,нови [re: e тe тaka]  
Автор Mим (свободна)
Публикувано14.12.08 23:22



проверявай написаното, преди да щракнеш "Продължи". Или в влез в профила си, в "Изглед на клубовете" и на въпроса "Искате ли да бъде включена опцията "Искам да видя как ще изглежда моето мнение?" дай "Разрешен". Така ще можеш да редактираш написаното и ще бъде по-приятно на всички, които четат мненията ти.



Моля не приемай това като забележка, а като най-добронамерен съвет!


Ако видиш човек без усмивка, подари му своята!

Тема Re: Салата "Шарлота"нови [re: ket1234]  
Автор Haдя-Haдя (Двойната Надя)
Публикувано15.12.08 02:36



Може път някоя фрау с ролки да прави rouleau защото е влюбена в някой френски chef



Terror incognita

Тема Re: Салата "Шарлота"нови [re: Mим]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано16.12.08 00:50



Не се разпада. В пълнежът има майонеза и тя го държи. Освен това и катрофената смес държи формата. Само притискаш малко по-плътничко при нареждането





Тема Re: Салата "Шарлота"нови [re: mirror_]  
Автор e тe тaka (и защо)
Публикувано16.12.08 11:05



Може ли да използвам готови палачинки ?



Тема Re: Нека се отнесем към КОЛЕДАнови [re: Meчo_Пyx]  
Автор anbra (аз)
Публикувано16.12.08 13:43



Благодаря.
Весели празници желая!



Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.