Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:58 10.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Домашна пастърма.нови [re: AGLER]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано28.01.10 17:00



Така е, в моите рецепти давам и двата варианта - само с белтъците, които дават спойката и плътната коричка и с целите яйца, които вършат абсолютно същото, но през лятото наличието на пресен жълтък при по-бавно съхнене е с потенциална опасност.
За спойка и по-добро прилепване, разбира се, е най-добре да се използват само жълтъци, но горепосочената причина винаги ме е отказвала от употребата им, особено в летни горещини.



Тема Re: blaser8 Домашната пастърма.нови [re: AGLER]  
Автор Asen38 (член)
Публикувано28.01.10 19:51



Какво ме интересуват турците!
От там където съм свалил нещата, няма турски цени или аз не съм се интересувал от тях - не съм ги видял. Може би само това беше на турски и го предпочетох за да съм по силен в артумента си!


Виж тук за цените на машините при Google:
Profi-Aufschnittmaschinen

Aufschnittmaschine 220er224,37 EUR

( zzgl. 19 % UST und ggf. Versandkosten )

А тази е моята, върши ми работа:
Vertikalschneider 300er

780,67 EUR

( zzgl. 19 % UST und ggf. Versandkosten
В същност се използва рядко, ти можеш да си купиш готово нарязано!

Ама и първата ще ти върши добра работа. Колко струват при теб?

Моята кашица е правя без яйце /Сармонелите!/.
Като намажа месото с кашицата /става доста гъста - чимена го накисвам за една нощ в бяло вино, което после изливам и взимам само утайката/ оставям месото легнало да позасъхне кашицата - като го пообръщам -става 100% ова коричка.

Тази година не става да се прави нещо при нас - студа ще развали месото. Но имаме още време





Тема Re: blaser8 Домашната пастърма.нови [re: Asen38]  
Автор AGLER ()
Публикувано28.01.10 20:26



Ама и първата ще ти върши добра работа. Колко струват при теб?



Имам една професионална машина за слайдове на FIMAR, но съм я ползвал веднъж-два пъти. Стои като в паноптикум в един шкаф барабар с кутията си с други безмислени кехненски реликви и всичко което знам за нея от постоянно преместване като търся нещо е, че тежи сташно много - към 20-тина кила с приспособленията си.

Нямам понятие колко струва точно, но тази фирма е за профиоборудване и е от скъпите италиански фирми.

На мен ми прави кеф да си режа колбасите на ръка с много тънък и остър нож. Забавлява ме.



Тема Re: blaser8 Домашната пастърма.нови [re: AGLER]  
Автор Asen38 (член)
Публикувано28.01.10 21:19



И аз така правя.

Колбаси по рядко от салами и Бекони или шунки
Ciao



Тема Re: blaser8 Домашната пастърма.нови [re: AGLER]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано28.01.10 23:02



От поне 10 години имам мерак да си купя такава машина, но просто защото обичам всякакви полезни и приятни кухненски уреди.
Обаче, когато стигне до купуване - в годината поне по 2-3 пъти - прагматизма у мене надделява, поне досега.
За минус считам появата на още един кухненски уред, за който трябва да се търси място, а и заема достъчно много от така оскъдното в една кухня място.
А и за какво ми е, след като умирам да си режа, като тебе, с остър и хубав нож на слайдове тънки като косъм и абсолютно еднакви.
Преди доста години имах такъв уред, "безмоторен", с прибиращ се на пантички плот и вакуумно закрепване за кухненски плот. Не заемаше почти никакво място, обаче жена ми един път решила да го сложи върху един от котлоните на кухненската печка и без да иска врътнала ключа за точно този котлон. Е, бързо реагирала, но от топлината се беше деформирала частта с пантичките, които бяха на пружини и сачми...
Така и не успях да му се порадвам.



Тема Re: blaser8 Домашната пастърма.нови [re: Sapiens]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано31.01.10 18:52



Мислил ли си за по-евтините резачки? Има по 50-60 лева, които не са лоши в интерес на истината. Аз си взех един Зелмер за 95 лева. За меса и сирена върши идеална работа.



Тема Re: blaser8 Домашната пастърма.нови [re: Mишo Шaмapa]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано31.01.10 18:59



Изобщо не става въпрос за пари... Става въпрос, че е уред, който заема много място, а аз и без това имам прекалено много уреди и се налага част от тях да влизат дълготрайно в някакъв шкаф поради липса на място.



Тема Re: blaser8 Домашната пастърма.нови [re: Sapiens]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано31.01.10 21:12



Идеята ми беше, че ако те притесняват размерите дали си гледал от по-евтините. Те са и по-компактни (по-принцип), сгъват се и ги скриваш за 5 секунди. За случайна употреба са екстра. Другите са по-солидни и издръжливи, имат функции и ала бала, но ако не се използват - 200 евро си е много.



Тема Re: blaser8 Домашната пастърма.нови [re: Mишo Шaмapa]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано31.01.10 22:06



Да, ако са сгъваеми и са без електромотор, бих си взел веднага, но пък от друга страна, имам толкова хубави и скъпи ножове, изключително точна ръка и изпитвам удоволствие от рязането на еднакви и тънки като косъм слайдове, та просто ако си купя, то ще е единствено, за да задоволя гъдела си към всякакви домашни машинарийки...





Тема Re: blaser8 Домашната пастърма.нови [re: Sapiens]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано01.02.10 10:13



Моят мъж също реже на ръка и му стават като на машина. Аз имам робот и приставка за рязане на филийки. Стават добри, но не колкото в Билла, оттам си купувам нарязани за празници, за да спестя време, а и обичам нарязани умерено, прозрачните ми се струват прекомерни, не се усеща вкуса.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.