Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:26 28.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Ядете ли рохки яйца?  
Автор _maycal ()
Публикувано22.06.08 23:46



Преди да се обяви, че бактерията салмонела в някаква степен май присъства!? във всяко яйце, рохките яйца (с коагулирал при сваряването белтък, но с течен жълтък) бяха доста популярни при сутрешна закуска!


Аз мисля, че яйцата, така приготвени, са много хубави, но имам известен страх от пустата салмонелоза! Вие?



Тема Re: Ядете ли рохки яйца?нови [re: _maycal]  
Автор Sapiens (master Merlin)
Публикувано23.06.08 03:18



Ако ползваш "купешки" яйца, мисля, че не трябва да се безпокоиш, би трябвало да минават през много стриктен контрол.
Аз също обичам рохки яйца, точно както ги описваш, но от доста време не ги ям по хигиенни съображения...

"Вселената е пълна с изненади, а разумът е най-голямата от тях..."


Тема Re: Ядете ли рохки яйца?нови [re: _maycal]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано23.06.08 07:47



А случайно да знаеш как точно трябва да се варят, за да бъдат с напълно стегнат белтък. Аз ги слагам във вряща вода и варя пет минути, но понякога стават прекалено рохки - т.е. белтъка понякога не стяга целия.





Тема Re: Ядете ли рохки яйца?нови [re: Kaлoмaин]  
Автор _maycal ()
Публикувано23.06.08 13:00



"А случайно да знаеш как точно трябва да се варят, за да бъдат с напълно стегнат белтък. Аз ги слагам във вряща вода и варя пет минути, но понякога стават прекалено рохки - т.е. белтъка понякога не стяга целия. "

В твоя случай има само въпрос на вкус, защото "нестегналия" бълтък не е приятен на вкус!Когато само жълтъка, или жълтъка и белтъка не са били подложени на достатъчна топлинна обработка, просто има, изглежда, вероятност да те "хване" салмонелоза!





Тема Re: Ядете ли рохки яйца?нови [re: Sapiens]  
Автор _maycal ()
Публикувано23.06.08 13:02



"Ако ползваш "купешки" яйца, мисля, че не трябва да се безпокоиш, би трябвало да минават през много стриктен контрол.
Аз също обичам рохки яйца, точно както ги описваш, но от доста време не ги ям по хигиенни съображения..."


Е какви са ти "хигиенните съображения", при положение, че считаш, че "не би трябвало да се безпокоиш" ( "ако ползваш купешки")?





Тема Re: Ядете ли рохки яйца?нови [re: _maycal]  
Автор Sapiens (master Merlin)
Публикувано23.06.08 17:02



Близко е до ума, не само салмонелозата е опасна в едно яйце. Холестеролното му съдържание може да бъде като бомба със закъснител, особено ако си над 35 години и ги употребяваш често и в достатъчно голямо количество.
Особено рохки...

"Вселената е пълна с изненади, а разумът е най-голямата от тях..."

Тема Re: Ядете ли рохки яйца?нови [re: Sapiens]  
Автор _maycal ()
Публикувано23.06.08 17:16



" Близко е до ума, не само салмонелозата е опасна в едно яйце. Холестеролното му съдържание може да бъде като бомба със закъснител, особено ако си над 35 години и ги употребяваш често и в достатъчно голямо количество.
Особено рохки.."


Това изобщо не е актуално, освен ако "ги употребяваш в достатъчно голяма количество"!

Значи, не е "бомба със закъснител", ако ги употребяваш често, а ако са.......(да не се повтарям)!И откъде пък го измисли (е да ,нали си "сапиенс") това: "особено рохки"?



Тема Re: Ядете ли рохки яйца?нови [re: _maycal]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано23.06.08 17:17



Навремето много оби4ах 2 не6та:

- да пия сурови яйца

- крема, приготвен от сурови яйца и захар

Изяла съм килограми такива без никакъв проблем. Възможно ли е опасността от салмонела да е нараснала през последните години и за6то?



Тема Re: Ядете ли рохки яйца?нови [re: Prof.McGonagull]  
Автор _maycal ()
Публикувано23.06.08 17:59



"Изяла съм килограми такива без никакъв проблем. Възможно ли е опасността от салмонела да е нараснала през последните години и за6то?"

Предполагам ,че да, поради засилване на динамиката на процесите и нарастване на контактите по отношение на всякакъв вид продукция и увеличаването на нейното количество, общо казано!



Тема Re: Ядете ли рохки яйца?нови [re: _maycal]  
Автор abettor (няма значение)
Публикувано24.06.08 11:53



Аз нямам страх от болести.
Затова и си ям рохки яйца с кеф.
Преди време обичах дори да пия сурови яйца. Но само от домашни кокошки. И когато сам съм си "набрал" яйцата.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.