Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:34 19.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема хлебопекарна  
Автор rep4o (непознат )
Публикувано04.06.08 15:52



От 10-ина дни съм притежател на хлебопекарна Moulinex OW5002. Изпекох доста видове хляб - някои успешно, други не. Притеснява ме, че горната кора все остава недопечена, независимо, че задавам най-високата степен на препичане. Има ли някакъв трик за по-изпечена горна кора, например запушване на вентилационните отвори на капака или нещо друго?



Тема Re: хлебопекарнанови [re: rep4o]  
Автор mimensita (беля на главата)
Публикувано04.06.08 21:24



Сакън, вентилационните отвори не покривай. Просто върху прозорчето за наблюдение като започне печенето сложи парче алуминиево фолио, но внимавай да не покриваш вентилационните отвори, че ще си повредиш машинката. Фолиото ще отразява топлината и горната коричка ще се зачерви и без да слагаш на силно препечена кора , но имай предвид, че в хлебопекарната горната кора винаги си остава по-мека и по-бледа от това, което си свикнала да виждаш на купешкия хляб.



Тема Re: хлебопекарнанови [re: mimensita]  
Автор rep4o (непознат )
Публикувано04.06.08 22:12



Благодаря за предупреждението! Явно ще трябва да се задоволя с долната и страничните кори!



Тема Re: хлебопекарнанови [re: rep4o]  
Автор Sapiens (master Merlin)
Публикувано04.06.08 22:35



Освен това, за което си говорите, има голямо значение гъстотата на тестото, вероятно вече сте го открили.
Освен това, количеството мая, както и видът й, също имат значение за коричката отгоре.

"Вселената е пълна с изненади, а разумът е най-голямата от тях..."

Тема Re: хлебопекарнанови [re: Sapiens]  
Автор 3aeka (пухкав)
Публикувано05.06.08 09:45



Аз имам същата хлебопекарна , и при нас също горната коричка не се изпича . Това не е фатално , тъй като като цяло хляба става фантастичен .



Тема Re: хлебопекарнанови [re: rep4o]  
Автор rep4o (непознат )
Публикувано06.06.08 09:29



Снощи пекох козунак и сложих алуминиево фолио на прозорчето. Горната кора стана супер! Сега ще пробвам с хляб.



Тема Re: хлебопекарнанови [re: rep4o]  
Автор Oдpи (познат)
Публикувано13.09.08 23:10



Случайно преглеждах темите и поподнах на твоята хлебопекарна. Напиши рецептата за козунак в хлебопекарна, защото класическата не е много подходяща. Благодаря предварително!



Тема Re: хлебопекарнанови [re: Oдpи]  
Автор rep4o (непознат )
Публикувано16.09.08 23:15



Рецептата ми е компилация от интернет рецепи и малко опит.
Брашно марка 450 540 г
Мляко 150 мл
Захар 150 г
Разтопено масло 40 г
Олио 50 мл
Прясна мая 12 г
Яйца 3 бр
Кората на 1 лимон
Шепа стафиди, накиснати в коняк или уиски
Режим на машината 4
След омесване засичам 50 мин втасване, изваждам тестото, сплитам, поръсвам със захар и поставям в две кексови форми. Второ втасване във фурната на 50 градуса 50 мин. Печене 50 мин на 150 градуса.
Можеш да го оставиш да се опече и в машината, но на фурна е като на баба ми.



Тема Re: хлебопекарнанови [re: rep4o]  
Автор Oдpи (познат)
Публикувано19.09.08 12:23



Много благодаря! Ще я изпробвам непременно.



Тема Re: хлебопекарнанови [re: rep4o]  
Автор Mим (свободна)
Публикувано24.10.08 15:36



Имам машина за хляб от миналата година и наистина горната коричка не се изпича добре, но и аз се бях примирила заради страхотния хляб, който става.

Обаче вчера реших да пробвам нещо различно и за мое щастие даде добър резултат: веднага след като машината приключи с печенето, сложих хляба както си беше още във формата във фурната и го запекох за минута-две на инфрачервения реотан. Коричката се зачерви и стана хубава, но трябва да се внимава да не изгори, защото въпросният реотан е много силен и всичко бързо прегаря.

Много интересно ми се видя предложението за алуминиево фолио под капака, не ми беше хрумнала такава идея. Може да пробвам и този вариант...




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.