Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:42 22.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема най-евтино дневно менюнови  
Автор balgar4e (непознат )
Публикувано30.04.08 23:36



Приемам предложения за най-евтино дневно меню(под 1 лев) и при това здравословно :)



Тема Re: най-евтино дневно менюнови [re: balgar4e]  
Автор Sapiens (master Merlin)
Публикувано01.05.08 00:42



Бяла маруля за 0,40 лв., геврек от парено тесто за 0,40 лв. и 0,20 лв. за свещ от църквата, където да се помолиш на Господ да те спаси от гладна смърт с такова ДНЕВНО меню.


Иначе си е хигиенично, ако под "хигиенично" разбираш глад...

"Не винаги е най-правилно да постъпиш правилно."

Тема Re: най-евтино дневно менюнови [re: balgar4e]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано01.05.08 17:34



1/3 хляб от левче и осем стотинки - 38ст.
едно яйце - 22ст.
олио - две - три лъжици
и цял ден ядеш пържени филии.

Ще ти липсват само витамини, минерали, белтъчини и още някой дреболии. Може да ги добавиш с една таблетка от нищо полезно не съдържащите разтворими мултивитаминни препарати - от най-евтините ще излезнат не-повече от 30 ст. бройката. Въпреки, че информацията ми за тях е с давност 3 години - тогава купих за последно.



Тема Re: най-евтино дневно менюнови [re: Kaлoмaин]  
Автор zver4o ((недоук))
Публикувано01.05.08 20:09



няма да стигне леФче - тока кой ще ти го плаща



На български разбира само "черпиш"

Тема Re: най-евтино дневно меню [re: zver4o]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано02.05.08 09:31



Ами тогава остана една маруля и кисело мляко.

Но киселото мляко ще трябва да се разпредели за два дни.

Преди години в списание "Вкусотии" бяха публикували 22 рецепти с едно пиле. Една жена - пенсионерка, беше участвала в конкурса за рецепти с пилешко.

От кожата на шийката - мезе - оваляни пръстенчета в брашно и изпържени.
От самата шийка - супа.
От крайчетата на крилцата - друг вид супа
От средната част на едното крилце - нещо като славянски гювеч - и изобщо в този дух. Дори беше успяла да смести и хамбургери за внуците. Ако го открия ще ви пусна снимка. Но и там без ток не се размина.



Тема Re: най-евтино дневно менюнови [re: Kaлoмaин]  
Автор Sapiens (master Merlin)
Публикувано02.05.08 13:04



Кой знае защо се сетих за класическата детска приказка за войника, бабата и клин-чорбата...


Господи, какво ли не прави интелигентният по природа българин, за да оцелее в тази страна.
Както казват, българинът не живее в тази страна, а само оцелява.
Даже от себе си бих добавил - опитва се да оцелее...
Сетих се за скъпата ми майчица, как преди много, много години правеше 25 кюфтета от две пакетчета кайма, значи от половин килограм. При това "фабрична" кайма, каквото и да означава това (а ние, по-възрастните и все още живеещи в България, прекрасно знаем какво означава...).
Вероятно щеше да спечели конкурса за най-икономично кюфте.

А идеята за киселото мляко и марулята май е най-добра - има кисело мляко от 0,60 лв., марулите сега са по 0,40, но поевтиняват постепенно, значи половин маруля плюс половин кисело мляко във вид на примитивен таратор, за едно хранене, при това два пъти на ден ще струва към този момент точно 1 лв.
И без да се хаби ток...

"Не винаги е най-правилно да постъпиш правилно."

Тема Re: най-евтино дневно менюнови [re: Sapiens]  
Автор MaмaMъpмopaнa (Котарана)
Публикувано02.05.08 13:56



Привет Sapiens


Надявам се да си добре!

По темата, наскоро си говорих мисля с майка ми за почти изгубената вече способност да оцеляваме с нищо. Имам предвид оная селска кухня пролетно време с преобладаващи треволяци от дворове и полянки. Баба, лека и пръст, поради някаква вътрешна предразположеност живееше предимно на подобни зелентии. Признавам, че нито си падах по повечето /ма то щото бях проклета и злояда/, нито съм забелязвала като как се правят. Но това пържен щавляк, чорба от щавляк със или без зелени джанки, коприва на нещо като каша, тия неща и бяха любими. А си мися, някога и доста повече неща са събирани и готвени. Не знам дали приготвянето на такива гозби ще се побере в рамките на левчето дневно от гледна точка на консумативите. Но ако има откъде и ги разпознава човек, поне изходната суровина може да е без пари.
А иначе, не е лоша идеята за едно по-пестеливо откъм финанси меню, пък в същото време и здравословно. Сега се сещам и за качамака, просеника, пък има и разни каши и други такива от различни брашна, които също са били основна част от прехраната. Но остава въпроса за разнообразието и полезността.



Тема Re: най-евтино дневно менюнови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор Sapiens (master Merlin)
Публикувано02.05.08 18:21



Здравей, мамче! Радвам се да те чуя!
И аз обичам всякакви пролетни зеленилки, от месец и половина се тъпча усърдно със спанак, пресен лук, лапад и киселец във всичките им разновидности, включително и сурови, на салатка със зехтин и лимон със задължителната добавка на левурда (див чесън) или пресен чесън.
А ако не ме мързи, бера си радика (листата на глухарчето), от които става чудна, леко горчивичка салата, която изключително тонизира и почиства черния дроб.
А комбинацията от щавляк, лапад, киселец, пресен лук, изпържени с яйца направо си е деликатес.

ОБАЧЕ!
Всички, които имат някакви ставни проблеми много да внимават, защото гореописаните зеленилки, без лука, съдържат огромни количества оксалова киселина, която може да създаде сериозни проблеми на хора с ревматизъм, камъни в бъбреците или пикочния мехур. Особено киселецът и лападът.

"Не винаги е най-правилно да постъпиш правилно."

Тема Re: най-евтино дневно менюнови [re: Sapiens]  
Автор zver4o ((недоук))
Публикувано05.05.08 09:43



ОБАЧЕ!
Всички, които имат някакви ставни проблеми много да внимават, защото гореописаните зеленилки, без лука, съдържат огромни количества оксалова киселина, която може да създаде сериозни проблеми на хора с ревматизъм, камъни в бъбреците или пикочния мехур. Особено киселецът и лападът.


ей това щях да кажа - как да сляза пред градинките около блока да си набера зеленяци, като хем всичко е мръсно от газовете на голите, хем си хвърлят боклука през прозорците, хем и кучетата си водя да пикаят там



На български разбира само "черпиш"

Тема Re: най-евтино дневно менюнови [re: balgar4e]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано05.05.08 14:07



Изхранване с под 50 евроцента на ден (или левче) е под всякакви граници на бедността.
Може и да се нахраниш, но не и пълноценно и здравословно, освен ако не живееш в гората и не гледаш 20 вида плодове и зеленчуци и овце.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.