Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:50 25.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема 4УДЕН БАНАНОВ ЩРУДЕЛ...нови  
АвторДopиc (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 13:35



направо е превьзходен....преди 2-3 седмици Иван Звездев го приготви в предаването и от тогава сьм го правила сигурно 10пьти.Много лесно се прави ,с малко продукти,а е невероятно вкусен...Нужни са финни кори,банани,масло,шоколад/те4ен или твьрд/,1 яице за намазване.За един щрудел/мальк е,за 1 4овек/са нужни 4 кори,всяка се маже с разтопено масло,в долния краи се слагат нарязани 2 банана и 2суп.л.шоколад,страни4ните краища се завиват навьтре/за да не изти4а при пе4ене/и се навива на руло.Отгоре се маже с яице,разбито с малко вода и с нож леко се правят 2-3 разреза отгоре,за да диша при пе4ене.Пе4е се за около 15мин.Може да се порьси с пудра захар при сервиране.Вкусен е и топьл и истинал....Опитаите...



Тема Re: 4УДЕН БАНАНОВ ЩРУДЕЛ...нови [re: Дopиc]  
АвторMe4тaтeлKa (Нерегистриран)
Публикувано19.02.08 20:21



И аз го пробвах. Бяха ми останали кори от нова година в камерата. Срещнах рецептата в бг.кулинар, но го направих на око, с шест кори, без яйце за намазване, а само с масло. Стана. Изядохме го много бързо





Тема малко подробности?нови [re: Дopиc]  
АвторNia (Нерегистриран)
Публикувано20.02.08 16:39



Обясни малко по подробно за бананите - два за всяка порция? - струва ми се много.
И как са нарязани - на колелца, поставени едно до друго, или на кубчета посипани небрежно?
Тази рецепта се завъртя напоследък и ме заинтригува, но никъде не срещнах точно описание за работата и количеството на бананите, а не съм гледала Звездев...



Тема Re: малко подробности?нови [re: Nia]  
АвторMe4тaтeлKa (Нерегистриран)
Публикувано20.02.08 20:14



ами в оригиналната рецепта са 2 банана, нарязани на колелца (но надали ще има разлика, ако ги направиш на кубчета и ги нахвърлиш безразборно - все пак те се разкашкват), които се слагат върху последната кора (четвърта). М/у корите има разтопено масло. Отгоре се слагат 2-3 с.л. течен шоколад. Подгъват се онези рабовете на корите навътре, които ше се паднат в двата края на рулото, след като се навият. Прави се, за да не изтече плънката.
Всъщност това е щрудел, но с банан и шоколад. Както бях написала в предишният си коментар, аз го правих с 6 кори, които навих откъм по-късата страна на корите. Получи се по-широко руло, много хрупкаво и вкусно.
Като се престрашиш веднъж ще видиш, че не е трудно.





Тема Re: малко подробности?нови [re: Me4тaтeлKa]  
Автор 3aeka (пухкав)
Публикувано21.02.08 09:36



Преди време бях споменала, че аз го пробвах и с многолисно тесто. Не го мазах с яйце. Така по ни хареса.



Тема Re: малко подробности?нови [re: 3aeka]  
АвторДopиc (Нерегистриран)
Публикувано21.02.08 11:09



в рецептата е с 2 банана,нарязани на колелца и нахвьрлани/не се подреждат/



Тема Re: 4УДЕН БАНАНОВ ЩРУДЕЛ...нови [re: Дopиc]  
Автор Mим (свободна)
Публикувано21.02.08 11:51









Тема Re: 4УДЕН БАНАНОВ ЩРУДЕЛ... [re: Mим]  
Автордиди (Нерегистриран)
Публикувано22.02.08 17:53



ох,пак ми се прияде ....



Тема Re: 4УДЕН БАНАНОВ ЩРУДЕЛ...нови [re: Дopиc]  
АвторMaraq (Нерегистриран)
Публикувано23.02.08 21:08



да, вярно е, наистина щрудела е стархотен. На мен пък ми го приготви моят съпруг, който си е любител кулинар





Тема Re: 4УДЕН БАНАНОВ ЩРУДЕЛ...нови [re: Maraq]  
АвторДopи (Нерегистриран)
Публикувано24.02.08 10:08



щастливка....моя вода неможе да си сипе...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.