Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:34 28.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Шницели от нахут.нови  
Автор xaджи Пoптoлeв ()
Публикувано03.01.08 01:20



Това всъщност е компилация от други идеи и един екперимент.
Ако искате пробвайте и Вие. Рецептата съм я качил в моя сайт, защото вече съм забравил, как се оформят постовете тук.



Ако системата Ви поиска регистрация, изберете бутона ВХОД КАТО ГОСТ.



Тема Re: Шницели от нахут. [re: xaджи Пoптoлeв]  
Автор Cлapтибapтфacт (магратеанец)
Публикувано11.01.08 12:40



Не става. Я кажи поне откъде да си купя евтин нахут. Казаха ми, че в България бил по 7 лв килото, докато в Гърция например - около 2,5 лв...

Не смотри на часы
Наше время еще не вышло
А в саду расцветают вишни
Утром влажные от росы


Тема Re: Шницели от нахут.нови [re: Cлapтибapтфacт]  
Автор SweetSorrow ()
Публикувано17.01.08 21:16



Така наречените Фалафели

. Ето ти . Нахута е по 4 лв. килото. На женския пазар, ако от паркинга вървиш към сточна гара, след като подминеш рибарския магазин, от дясно се намира, след още няколко магазинчета има 2 арабски магазина един до друг. Там има и въпросните готови смес, има и нахут, и цената преди месец беше към 4 лева, както казах.

thanks to СуперХостинг.бг

Тема Re: Шницели от нахут.нови [re: SweetSorrow]  
Автор Cлapтибapтфacт (магратеанец)
Публикувано17.01.08 22:57



Хм... не се ориентирах съвсем, но арабските магазини ги знам. Ама и аз трябваше да се сетя, че там може да има. Всъщност нахутът ми трябва за хумус, но може да пробвам и фалафели. Благодаря много!



Не смотри на часы
Наше время еще не вышло
А в саду расцветают вишни
Утром влажные от росы

Тема Re: Шницели от нахут.нови [re: Cлapтибapтфacт]  
Автор SweetSorrow ()
Публикувано18.01.08 10:44



И аз много обичам хумус, а там има дори готов, на съвсем нормални цени. Можеш да си вземеш и нахут, сам да си го приготвиш (ще чакам рецептата ти) и да си вземеш една консерва и да направиш съпоставка.
Колкото до магазините: Когато тръгнеш по женския пазар и се движиш от дясната страна (не от към сергиите с дрехите) след рибарския магазин са тези арабските.
Успех и чакам с нетърпение

да споделиш.

thanks to СуперХостинг.бг

Тема Re: Шницели от нахут.нови [re: SweetSorrow]  
Автор Cлapтибapтфacт (магратеанец)
Публикувано23.01.08 12:23



Така.... значи:

Открих нахут при арабите, 5 лв килото (ако това беше кило, за каквото ми го продадоха), хумус в консервни кутии - най-скъпият беше 2,5 лв, като грамаж е 200-300 гр. Представлява паста от сварен нахут, сусамов тахан, сол и вода. Без подправки. Не е особено вкусен така, но предполагам, че ако се добавят захтин, чесън и лимонов сок ще стане съвсем прилично.

Отделно се пробвах да направя хумус сам. За пропорции не ме питай, защото всичко е на око и с опитване:) Значи около 1/2 кг нахут сварих и смесих с едно бурканче тахан, сирийски, от ХИТ, не му знам грамажа. За жалост нямам блендер, нито пасатор, поради което останах без ръце да мачкам с едно такова с дупки:) Сложих сол, сок от два лимона (пуснаха малко сок), доста зехтин (екстра върджин задължително), и две скилидки смачкан чесън. Същото така се наложи и да добавя около 300 мл от водата, в която вря нахутът, за да се постигне известна гладкост, иначе беше доста сухо и на бучки.

Крайният резултат е, че се получи почти същото на вкус като този, който ядох в Израел, само дето останаха малки несмачкани парченца - не знам дали от метода ми или от това, че нахутът не е врял достатъчно. Ами това е.

Не смотри на часы
Наше время еще не вышло
А в саду расцветают вишни
Утром влажные от росы


Тема Re: Шницели от нахут.нови [re: Cлapтибapтфacт]  
Автор SweetSorrow ()
Публикувано25.01.08 10:59



Поздравления

! За да не се мориш толкова следващия път, просто си купи един пасатор + купа , вълшебен уред и ще си правиш хумус през ден . По отношение на варенето, един съвет: накисни нахута предната вечер, и когато се прибереш на следващата, ти тръбват не повече от 1-1:30 часа за да се свари на мозък. Отделно, не разбрах - люспите махна ли ги, или ги остави? (питам по принцип, не като грешка - аз не ги махах при фалафелите, но не съм правила хумус и за да знам)?



Тема Хумуснови [re: SweetSorrow]  
Автор Cлapтибapтфacт (магратеанец)
Публикувано25.01.08 11:53



Да, киснах го около 20 часа, после го варих към 3 часа, люспите не паднаха сами, предполагам ако се пасира ще бъдат елиминирани, тоест смлени

. Както и да е - не бяха проблем.

Ако решиш да се пробваш - успех и помни, че е много важно да си в добро настроение, когато готвиш и да го правиш с любов, защото това се отразява на качеството на храната.



Не смотри на часы
Наше время еще не вышло
А в саду расцветают вишни
Утром влажные от росы

Тема Re: Хумуснови [re: Cлapтибapтфacт]  
Автор SweetSorrow ()
Публикувано25.01.08 11:59



Признавам си, готвенето ми е хоби! Правя го винаги с удоволствие. За година не съм готвила 2 еднакви ястия - все нещо ново правя. Друг е въпроса, че имам още малко време, преди да остана без толкова време за импровизация.
С удоволствие готвя, снимам и приготвеното, и се наслаждавам като гледам мъжа ми с какво настървление унищожава всеки мой експетимент






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.