Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:14 22.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Тема Свинска супанови  
Автор MaмaMъpмopaнa (Котарана)
Публикувано30.11.07 19:54



Питам сутринта наследника /нали съм си у дома, да го поглезя/ какво иска да му сготвя с пилешко, а той вика "Супа, от оная хубавата дето я ядох последно". Думата на наследника - закон! Айде вадя пак свинска мръвка.
Тая супа я знам от леля ми, тя сигурно от някоя дебела книга. Ама и двамата с дечко я харесваме много.
Значи свинското се нарязва на ситни парченца /полуразмразено, инак няма нарязване/. Сварява се, после лук, картофи пак на такива ситни парченца, като те се сварят се добавят и домати /аз ги смилам на пюре, и двамата не обичаме доматени парчета/, накрая фиде. Не се застройва. Подправки - сол, дафинов лист и черен пипер.
Страшна супа. Най-важното е, че направо се гребе и яде, няма да дъвчеш големи мръвки, да гониш парчета картофи. Дребосъка лапа, та му пукат ушите. Майка му и тя



Ами ... похвалих се



Тема Re: Свинска супанови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор Blackcurrant (bitter)
Публикувано30.11.07 21:52



Умен наследник, ти си го питала какво да му сготвиш с пилешко, той иска свинска супа





Тема Re: Свинска супанови [re: Blackcurrant]  
Автор мopckия (новак)
Публикувано01.12.07 20:12



Вкусовете и изкуството граници нямат.Да Ви е вкусно винаги





Тема Re: Свинска супа [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано01.12.07 21:40



Аз от време на време си правя-подобна обаче(щото гледам мръвката да има кост,че по-вкусно става),като обичам да и сложа де що зеленчуци имам под ръка и накрая много,ама много пресен магданоз.

Е......и аз се похвалих





Тема Re: Свинска супанови [re: morska valna]  
АвторMaмa Mъpмopaнa (Нерегистриран)
Публикувано02.12.07 13:50



Диването едва ли ще яде такова, ама на мен ми изглежда интересно.
Дай моля те примерни съставки и начин на приготвяне. Зеленчуците на ситно, на едро, как? Какви? Застройка, без?
Аз като няма кой знае какво за супа, слагам квото има - лук, картов, морков, домати и фиде, ако има яйце застройвам. Става вкусно понякога. Това ми е проблема, че никога не се получава същото, та не се знае кога малкото ще се тръшка за още /след като е омел цяла тенджера/ и кога ще бутне след или още преди първата лъжица





Тема Re: Свинска супанови [re: Maмa Mъpмopaнa]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано02.12.07 17:54



Ако малкия не обича зеленчуци, нарежи ги на много едро и не му сипвай от тях. Важното е да си пуснат вкуса и арамата. Аз така готвя за майка ми. Тя не иска да яде чушка и лук.



Тема Re: Свинска супанови [re: Maмa Mъpмopaнa]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано02.12.07 18:28



Както съм написала в предния си постинг,обезателно мръвката ми е с костта.Слагам водата и месото да заврат и отпенвам докато не остане бистро.След като свърша с опенването пущам солта,черен пипер на зърна и зеленчуците като се съобразявам с времетраенето на увирането на всеки зеленчук.Когато имам богат избор слагам пиперка,зеле,морков,грах,корен от пащърнак,корен от магданоз,картоф,домати,лук(даже за зимата си замразявам във фризера торбички).Аз обичам зеленчуците да са ми нарязани на кубчета.Домата и фидето ги пущам заедно,защото те искат малко варене.След като я сваля от котлона слагам освен магданоз и керевиз(целина).Ако ще я застройвам и правя от варената застройка.Понякога заменям свинското с телешко или пилешко.Сервирам с резенчета лимон.Който не иска да му се мотка резенчето,си цеди от лимона сок в супата.


П.П.Имам една позната,която не обича да яде зеленчуците на кубчета както и вие.Тогава ги пасира ,но не съвсем на пюре,а на по-едро.Преди години,когато ги нямаше на пазара пасаторите ползвахме месомелачката.Даже сме си правили нещо като консервирана подправка за супи.Моркови,пиперки,магданоз,керевиз и домати смилахме,посолявахме и варяхме пет минути за капачката.

У нас този вид супи "изчезват" от тенджерата за отрицателно време.Даже сега в сезона на вирусите и грипа са много полезни.



Тема Re: Свинска супанови [re: Гинec]  
Автормaмa Mъpмopaнa (Нерегистриран)
Публикувано02.12.07 20:30



Казваш пак е достатъчно, а?
Ще опитам





Тема Re: Свинска супанови [re: morska valna]  
АвторMaмa Mъpмopaнa (Нерегистриран)
Публикувано02.12.07 20:32



Мерси, ще го имам предвид. Макар че диването и по крем супи не си пада особено. Абе, капризи, ама то щото аз имам да плащам за такива грехове.

А тая подправка мама ми я прави от няколко години. Ама я смилам допълнително в каната, че инак онова се мръщи.



Тема Re: Свинска супанови [re: Maмa Mъpмopaнa]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано02.12.07 22:49



Пак заповядай!А ти когато ще я правиш с пасирани зеленчуци-сложи по-малко като количество и така ще се получи овкусен бульон.Идеята на Гинес също е подходяща.






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.