Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:17 08.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Никулденнови  
Автор _Meдeя_ (тъмна)
Публикувано16.11.07 11:05



Знам, че е малко раничко, но си е време да се настройваме празнично


Пък и да има време да се посъберат рецепти и идеи.
Та как празнувате Никулден и какво смятате да е менюто ви тази година?

Когато си заровиш главата в пясъка, задникът ти остава беззащитен навън.

Тема Re: Никулденнови [re: _Meдeя_]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано16.11.07 12:46



Разрови се назад из форума и ще откриеш много идеи и рецепти.





Тема Може да е баналнонови [re: _Meдeя_]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано16.11.07 13:30



но аз шарана с лук и орехи за нищо не го заменям.

Е, за другите вкъщи пека пъстърва. Последната много вкусна, която ядох, беше пълнена с орехи, маслини и лимон (и дали нямаше и чесън), но и без плънката си е вкусна.

Колко мъка има на този свят, драги ми Смехурко!

Тема Re: Никулденнови [re: morska valna]  
Автор _Meдeя_ (тъмна)
Публикувано16.11.07 14:41



Ами то рецепти има за всичко назад из клуба, из други сайтове също, дали пък да не вземем да го закрием тоя клуб?
Не това беше целта на темата, но ти благодаря за участието.

Когато си заровиш главата в пясъка, задникът ти остава беззащитен навън.


Тема Re: Може да е баналнонови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор _Meдeя_ (тъмна)
Публикувано16.11.07 14:52



Ох, не знам, някой път сигурно ще се престраша да пробвам пак, досега веднъж съм яла пъстърва, някъде в заведение, кокалите определено бяха повече от месото. Или са ми пробутали нещо друго? Понеже много хора съм чувала да казват, че пъстървата е хубава ...
Пълненият шаран нещо не ми допада, аз обикновено го пека сцепен надве върху ориз и към края ръся орехи.
А наскоро правих една скумрия с гъби по някаква рецепта от черноморието, стана много вкусна, а най-странното е, че по някаква причина гъбите имаха вкус по-скоро на зеле.

Когато си заровиш главата в пясъка, задникът ти остава беззащитен навън.


Тема Re: Може да е баналнонови [re: _Meдeя_]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано16.11.07 15:27



По всяка вероятност са ти пробутали нещо друго.
Пъстървата е само с една средна кост и много лесно се филетира и сурова.
Аз изваждам костта, като оставям опашката и главата и гръбчето остава цяло.
Пълня със сметана размесена с много копър
Затварям рибата /естествено осолена и опиперена предварително/ отгоре слагам парченца масло и покривам с нарязан на тънки шайби избелен лимон.
Печем в плик за печене. Става нещо великолепно.



Тема ReПророчице,нови [re: _Meдeя_]  
АвторMaMи (Нерегистриран)
Публикувано17.11.07 09:50



ще си позволя и аз да се включа с предложенията-щом се нервиш от костите,защо не пробваш с паламуд.Дори и да е океански/в магазините се намират и по-малки рибоци от този вид/,мисля,че той достойно замества и дори рибата тон за наши възможности и условия.Та идеята е:задушаваш лук с подправки/по избор/и домати,доматено пюре и орехи".Тънкостта"е да смелиш орехите ситно и да ги изсипеш след отнемането от огъня на лука и доматите.Напълни рибока и го сложи в тава,а ако остане от плънката-около него.Направи на рибока нарези,но не до край и запечи във фурна/може отначало под фолио/.Към края на печенето,когато видиш красив златист цвят в нарезите сложи лимонови парчета и допечи.В плънката можеш да сложиш и маслини-зелени и черни ако имаш.Внимавай,защото ситно смлените орехи не само сгъстяват,но и омазняват плънката-просто го имай в пред вид.Дано съм ти била от полза.Но аз вече се разтърсих за солени риби-паламуд от нашето море,в краен случай от рибните щандове на големите магазини.Май моите повече ги предпочитат.



Тема Re: ReПророчице, [re: MaMи]  
АвторCтoянoв (Нерегистриран)
Публикувано17.11.07 11:30



Относно пъстървата- взех си филе, намазах фолио със зехтин посолих рибата добавих и черен пипер и лимон малко розмарин увих фолиото и хвърлих на скарата.
Стана бързо вкусно и не умирисах цялята махала.



Тема Re: Може да е баналнонови [re: ket1234]  
Автор _Meдeя_ (тъмна)
Публикувано17.11.07 12:44



Виж ти, ще пробвам. Прави ми впечатление, че често рецептите за пъстърва са с копър, изглежда й отива.

Когато си заровиш главата в пясъка, задникът ти остава беззащитен навън.


Тема Re: ReПророчице,нови [re: MaMи]  
Автор _Meдeя_ (тъмна)
Публикувано17.11.07 12:46



Благодаря ти, записвам си тази рецепта. Но поне аз доколкото знам, за Никулден рибата трябва да е непременно с люспи (не да се готви с тях, но да ги е имала). Така че ще я пробвам при друг случай. А сега ще е шаран или толстолоб.

Когато си заровиш главата в пясъка, задникът ти остава беззащитен навън.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.