Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:42 12.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Продукти, които НЕ СТАВАТ  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано06.11.07 19:44



Предлагам да направим една такава тема, нещо като черен списък, зада не се лъжем като пазаруваме. Поводът е едно мое посещение в Билла, при което в бързината си взех жито, в което имаше толкова шлюпки, че дори и бобено зърно, а иначе се водеше екстра качество..., масло Клевър, което си беше някаква странна смес с мекота почти на маргарин и два скъсани пакета брашно, набутани в найлонов плик, който след разпечатването не може да се ползва, та да се чудиш къде да прибереш брашното. Много ме ядосаха, та затова оплаквайте се в тази тема, да знаем от какво да бягаме.



щото аз няма да понеса ако другия ме обича повече мене...

Тема Re: Продукти, които НЕ СТАВАТнови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
АвторMapия (Нерегистриран)
Публикувано06.11.07 20:24



Струва ми се че преувеличаваш , не че не е възможно но да не би да си била в Кауфланд - там може и да е така !



Тема Re: Продукти, които НЕ СТАВАТнови [re: Mapия]  
Автор blackcurrant (bitter)
Публикувано06.11.07 20:39



Изобщо не преувеличава.
Марката Клевър е някакво недоразумение - няма нищо качествено, не масло, ами едни обикновени тампони за грим да си вземеш и ти се разпадат в ръцете. Корите им за баница са кофти. Омекотителите миришат на стар одеколон. Всичко им е ужасно!

Писала съм в клуб Черен списък на фирмите за Данон-активия. Взех си някакъв айран, който при отварянето му хвърлих на земята, защото смрадта , която ме удари в носа, беше отвратителна! Някаква адска смес беше забъркана...



Тема Re: Продукти, които НЕ СТАВАТнови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано06.11.07 22:09



Ама,че тема си отворила де!Ми...... аз мога да си пиша в нея до без край!Ще започна примерно от пакетираните разфасовки кайми.При положение,че най-евтиното месо(свинските гърди) е около 6 лв. за 1 кг,а 1 кг. пакетирана кайма е грубо около 3-4 лв(зависи от фирмата)-ей ти първия продукт!Олиото-не мога да изпържа почти нищо вече без да ми се разпадне,да не казвам,че прясната риба направо залепва.На пазара се предлага всичко друго в бутилките,но не и олио.Киселото мляко-къде "отиде" Булгарикум бациликус

,сиренето-солено и гадно(кой ще го остави да узрее?).Хляба-всичкия е от един вид брашно(няма такова "животно" като типов,ръжен и пр.),боя и ароматизатори,нетраен.Има ли смисъл да продължавам!?!?



Тема Re: Продукти, които НЕ СТАВАТнови [re: morska valna]  
Авторчepвoyroдниk (Нерегистриран)
Публикувано07.11.07 09:14



Включвам почти всички видове масло - едно време като си заправи човек омлет, ако се разсее малко, маслото прегаря и става черно без да го усетиш. Сега няма опастност-водата е толкова много в него, че пращи и пръска-няма как да го забравиш. Същото е и с каймите-много вода и сланина. И с пушените меса.
Преди доста време зададох въпрос за СТУДЕНО-пушени ребра като едно време-какъв боб ставаше с тях, а? Някой много случайно да е виждал някъде да се продават ? Щото тия дето се продават са топлопушени и са от горната категория....





Тема Re: Продукти, които НЕ СТАВАТнови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
АвторMe4тaтeлKa (Нерегистриран)
Публикувано07.11.07 10:04



Преди месец мъжът ми купи моркови от Билла. Бяха толкова горчиви, че преди да ги стържем за салата или цедим като сок на бебето, съм ги опитвала един по един. Не знам от какво беше - от препарати за торене или съхранение, но бяха невъзможни за консумация. От тогава никога не си купуваме от Билла моркови. Лошото е, 4е т.к. на никой не му се занимава, нямаме време да уведомим търговеца за некачествените стоки, така че да предприемат мерки към съответния производител.
Може би има е-mail адрес, но как ще се докаже, че не е "клевета". Мария например го прие малко "лично" ти като цитира Билла и насочи вниманието към другата търговска верига.





Тема Re: Продукти, които НЕ СТАВАТнови [re: Me4тaтeлKa]  
АвторБyбa (Нерегистриран)
Публикувано07.11.07 10:58



Моето мнение е, че Билла страшно много западна като качество на продуктите които предлага, обслужване и хигирна. Няма да коментирам и текущата им промоция с томболата. Касиерките упорито НЕ раздават талончета за участие - само ако си поискаш! Но това е друга тема. Що се отнася до марката "Клевър" - така е! Ппродуктите са в повечето случаи некачествени с едно изключение! Консервираната риба тон (в собствен сос) е МНОГО ДОБРА!!!! Рибара не е разкашкана на конци с много вода като при другите марки - а не цели хубави филета.

И отново за Билла: Плодовете и зеленчуците са некачествени, цялата зона им е мръсна. В най-пиковите часове на пазаруване (привечер) кантарите им или нямат етикетчета или липсват торбички. Зареждането по рафтовете става когато е най-голям трафика в магазина. Персонала е невъзпитан, говорят на висок глас, коментират клиентите .... Паркинга им вечер е неосветен и зимата - непочистен.

Аз вече пазарувам само в Пикадили. Имат страхотен избор, добри цени и обслужване.

1) мелят ти месото на място
2) предлагат голям асортимент от прясана риба, а на щанда за месо има и черен дроб
3) Много е чисто...



Тема Re: Продукти, които НЕ СТАВАТнови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор дъждoвнaтa (extremo)
Публикувано07.11.07 11:17



Във "Фантастико" - някакво пилешко вретено май. Беше отврат - пълно с жили





Тема Re: Продукти, които НЕ СТАВАТнови [re: дъждoвнaтa]  
Автор Milley (tender_heart)
Публикувано07.11.07 13:00



Казаха ми снощи за салама "ВЕЖЕН" - бил боклук.



Тема Re: Продукти, които НЕ СТАВАТнови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Авторjabolinka (Нерегистриран)
Публикувано07.11.07 14:16



Нарязан на филийки бял хляб, който купувам за попарата на бебето - на 2-я ден е станал лепкав и прилича на тесто в средата :(

По етикет е с име : "МИО ОРГАНИК - тост хляб"



Тема Re: Продукти, които НЕ СТАВАТнови [re: blackcurrant]  
Автор Kalomain (търсеща)
Публикувано07.11.07 14:19



Ами продуктите "Клевър" са с идеята да купиш нещо с не много ниско качество на много ниски цени. Аз рядко ги купувам, но веднъж уцелих доста добри овесени ядки.
А маслото на почти всички фирми е меко и фалшиво. Ако сте обърнали внимание има поне 3 марки, които се произвеждат на един и същи адрес в Пловдив. А опаковките са различни, цените обаче не.



Тема Re: Продукти, които НЕ СТАВАТнови [re: jabolinka]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано07.11.07 14:32



Вие пък се жалвате, за хранителните продукти то държава нема , вие чакате храна да имаме като хората. Директивите на ЕС то са толкова интересни хем ти говорят за качествена храна с доказан произход хем са пълни с консерванти там дето видиш буквата Е четеш до дупка какво има вътре.
Ако някой се сети най добре да съди минестерството на земеделието, на здарвеопазването, за допускане на некачествени храни.
За маслото ми то нема истинско вече, рядко някъде ще намериш нещо близко до кравето масло. За каймата ми соя колкото щеш вътре се слага плюс една камара консерванти.

Дрън и бръм, всеки ден и нощ.



Тема Растителният кашкавал на Хранс Комерснови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор martyr (мчк)
Публикувано07.11.07 16:11



"Гауда" някой друг път. Пресована дехидрирана суроватка с лимонтозу. Даже не се разтапя, като го запечеш.



Тема Re: Растителният кашкавал на Хранс Комерснови [re: martyr]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано07.11.07 16:36



ххехе че какъв е тоя растителен кашкавал бе човек от суроватка, суроватката е отпадъчен продукт от производството на сирене и отчасти на кашкавал.



Дрън и бръм, всеки ден и нощ.

Тема Re: Продукти, които НЕ СТАВАТнови [re: Djasta-Prasta]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано07.11.07 16:39



То това "Явление" е по целому свету и ние като "добри" подражатели бързаме към "промяната"

.Това лято една близка доведе германци на почивка у нас.Направих им най-обикновенна салата от домати,лук и магданоз.(зеленчуците от градината на вилата).Бяха меко казано изумени от превъзходния вкус(това са техни думи) на салатата.



Тема Re: Продукти, които НЕ СТАВАТнови [re: morska valna]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано07.11.07 16:42



Ами много по лесно е така, да се произвежда, рядко ще се намери продукт който например да усещаш вкусът на месото. Ми за това аз си правя зимнинка поне знам какво папкам и местни продукти.



Освен да се появят наситан сериозни производители на чисти продукти.
Дрън и бръм, всеки ден и нощ.

Редактирано от Djasta-Prasta на 07.11.07 16:44.



Тема Re: Растителният кашкавал на Хранс Комерснови [re: martyr]  
Автор Kalomain (търсеща)
Публикувано07.11.07 16:43



Боя се, че с растителния кашкавал нещата са по-зле. При мен се разтече, но имаше отвратителен вкус на много солен маргарин в комбинация с нишесте или нещо подобно. Де да беше суроватка! Тя поне е истинска.



Тема Re: Продукти, които НЕ СТАВАТнови [re: Djasta-Prasta]  
Автор _Meдeя_ (тъмна)
Публикувано07.11.07 17:05



И аз си произвеждам, яж качествена храна, докато можеш, защото скоро и това ще ни отнемат. В момента задължават собствениците на месопреработвателни фирми да подписват декларации, че занапред няма да изкупуват животни от български производители, а ще работят само и единствено със замразено месо, внос от ЕС. И се чува, че от средата на 2008, който иска да си гледа домашни животни за клане, ще трябва да плаща данъци за тях

После сигурно ще въведат данък маруля, домат и праз ... и ще минем и ние на пластмасови зеленчуци като на запад ...

Когато си заровиш главата в пясъка, задникът ти остава беззащитен навън.

Тема Re: Продукти, които НЕ СТАВАТнови [re: Djasta-Prasta]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано07.11.07 17:05



Абе,то и аз залагам на домашното,но не може всичко да се направи в домашни условия де.Айде едно хайванче ще отчуваме(който има възможност),кисело мляко си подквасвам от време на време(прясното си го купувам от едни съседи на вилата-имат си хората крава).Риба ще си направя маринована и солена.С една дума всичко ,което е по силите и джоба ми.Ама виж маслобойна нямам,нито мелница за брашно





Тема Re: Продукти, които НЕ СТАВАТнови [re: _Meдeя_]  
Автор Kalomain (търсеща)
Публикувано07.11.07 18:21



Ама откъде я имаш тази информация!!!


Това просто няма да стане! Ще си декларирам доматите като декоративни храсти!



Тема Re: Продукти, които НЕ СТАВАТнови [re: _Meдeя_]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано07.11.07 19:48



Еееее,е**ло си мамата значи

.Ако е истина това.Ще станем като един мой познат-терасата си я превърна в зеленчукова градина



Тема Re: Продукти, които НЕ СТАВАТнови [re: morska valna]  
АвторMapия (Нерегистриран)
Публикувано07.11.07 21:04



Всъщност май трябва да си върна думите -

- отдавна не съм пазарувала в Била , 2-3 месеца ! Ама то навсякъде по веригите е така - запазените им марки , продуктите собственно пройзводство са с най ниско качество ! Никога не купувам от тях . А какво ще кажете тогава за Т-Маркет .... . Мисля че най качествени стоки се намират в Елемаг , но цените са .... един път .



Тема Re: Продукти, които НЕ СТАВАТнови [re: morska valna]  
Автор 3aeka (пухкав)
Публикувано07.11.07 21:07



Не съм рекла , не съм си превърнала хола в градина /ехаааааааааааа- 24квадрата /, тогава всички ша ми завиждат.



Тема Re: Продукти, които НЕ СТАВАТнови [re: Kalomain]  
Автор blackcurrant (bitter)
Публикувано07.11.07 21:27



Много рядко влизам в Била или Фантастико, трябва да съм нещо много на зор... На Клевър съм взимала едни кренвирши, 1,50 10 бр., за едни сервизни котета, които се подрискаха, с извинение....

Пазарувам главно от Елемаг, досега нямам забележки за некачествени продукти.



Тема Re: Продукти, които НЕ СТАВАТнови [re: Mapия]  
Автор Фиш (вече спокойна)
Публикувано07.11.07 23:16



T-Маркет знам само един в Младост 1.Тръгна мн добре, но сега е заприличал на магазин за 1 лв-мноооого странни неща продават



Хубав е и този ден, в който нищо не се случва...

Тема Re: Продукти, които НЕ СТАВАТнови [re: blackcurrant]  
Автор 3aeka (пухкав)
Публикувано08.11.07 11:19



Защо такъв елемаг няма и при нас в люлин-2 ?



Тема Това казвам,нови [re: Djasta-Prasta]  
Автор martyr (мчк)
Публикувано08.11.07 11:28



НЕ Е растителен

. Гаудата е растителен и си е съвсем приятна на вкус. Това е някакво го*но, което не става за нищо. Сутринта правих Кренвирши с "кашкавал". Беше голям FUN. Попрегоря, но не се стопи . Снощи стъргах в салатата, там пък се стопи от оцета. Да се смахнеш направо.



Тема Re: Това казвам,нови [re: martyr]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано08.11.07 15:43



Ами в тоя случай дапуснем тема тук домашни рецепти за такива като нас които търсят качествена храна.



Дрън и бръм, всеки ден и нощ.

Тема Re: Продукти, които НЕ СТАВАТнови [re: 3aeka]  
Автор Blackcurrant (bitter)
Публикувано08.11.07 17:38



И при нас в Надежда няма.



Тема Всичко българско е недостатъчно качественонови [re: Kalomain]  
Автор _maycal ()
Публикувано09.11.07 18:10



или съвсем некачествено!
Съветвам ви да си купувате напр. сирене тип Грана Падано (като пармиджано, но вместо 24 месеца е отлежавало 12) на фирмата "Галбани"-добра италианска фирма, струва 21 и нещо лв. килограм-в "Метро", съвсем твърдо (стърже се с ренде, също се и реже)-като качество, действителна стойност на вложените продукти и хранителна стойност при тази цена е на светлинни години пред всякакви български млечни продукти -боклуци!Ако се поддам на безотговорност, илюзия и емоции, бих изказал стихийното си желание за бойкот на всякакви български боклуци!
Все пак , да си даваме сметка, че милиарди хора от по-"задни" светове биха били щастливи да имат достъп до некачествените български продукти!





Тема Re: Продукти, които НЕ СТАВАТнови [re: blackcurrant]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано14.11.07 16:22



Тъй като Клевър е търговска марка, а не производител, различните им продукти се произвеждат на разллични места. Корите, например, се произвеждат на същтоо място, където се произвеждат и корите Белла. Направих си експеримент - взех един път кори Белла и един път кори Клевър. Не намерих разлики.

Иначе преди да купя нещо ка клевър, гледам от кого е произведено, ако съм доволна от въпросният производител - взимам, ако не - пропускам.

Струва ми се,чеДжорджОруел е схванал всичко погрешно.НеГолемия брат наблюдава нас.Ние го наблюдаваме


Тема Re: Всичко българско е недостатъчно качественонови [re: _maycal]  
АвторДeницa (Нерегистриран)
Публикувано15.11.07 11:54



А какво ще кажете за Лютениците,които се продават? Според мен това са по -скоро изкуствени доматени пюрета и нямат нищо общо с Лютеница.



Тема Re: Всичко българско е недостатъчно качественонови [re: Дeницa]  
АвторДopинa (Нерегистриран)
Публикувано17.11.07 20:44



наи-вкусната лютеница според мен си остава ХОРОТО,но и там ве4е има несполу4лив дубликат.Имам предвид това 4е на етикета,които е сьс снимка е истинския вкус,а с рисунка на хоро е ментето.



Тема Re: Всичко българско е недостатъчно качественонови [re: Дeницa]  
АвторLuk4o (Нерегистриран)
Публикувано17.11.07 22:51



Има една домашна лютеница на фирма Митак. Капачката е синя и на нея пише Marco. Скъпа е, но няма евтин качествен продукт. Казват, че е по рецепта на майката на един от собствениците. За мен е най-доброто, което съм срещал!



Тема Re: Продукти, които НЕ СТАВАТнови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Stefanie (непозната)
Публикувано18.11.07 12:49



От много дълго време не купувам никакви маргарини, малотрайни колбаси и кренвирши (за кренвиршите Сачи ме предупреждават вече няколко човека, които работят там), пушени меса, пакетирано масло, лютеници... Киселите млека също не са стока и когато имам възможност, си взимам прясно мляко от една приятелски настроена крава и си го подквасвам. През есента отделям 3 дни и си правя домашна лютеница, която после използвам и за готвене. Хляб също не купувам, прави го хлебопекарната.
Изобщо, това, което мога да си го приготвя сама, без да ми отнема много време, просто го изключвам от списъка за пазаруване. Също не купувам замразени меса и пилета, както и полуфабрикати.
Никога няма да забравя как осмърдях къщата с една замразена бяла риба

. Това беше най-гадното нещо, което влезе в кухнята ми. От тогава купувам само прясна риба, а ако искам скумрия, си я взимам само от проверени места.
Темата е много полезна, надявам се да се включат повече хора и да споделят патилата си...
Може би трябва да си отворим отделна тема за продуктите, които СТАВАТ и от които сме останали доволни. Дано само не се приеме като скрита реклама...



Тема Re: Продукти, които НЕ СТАВАТнови [re: Stefanie]  
АвторДopинa (Нерегистриран)
Публикувано18.11.07 17:13



голям срам за мле4ния ни пазар е новото кисело мляко на ф.Карабунар 3,4процента.По-гадно мляко отдавна не беше ми се слу4вало...На буци,безвкусно,блудкаво....ОТВРАТ.

.а за пресните млека в пликове да не говорим...измити гюмове,а в кутиите сухо мляко...как да сме здрави после,децата ни от 2-3годишни с кариеси,остеопороза при 30-35годишни.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.