Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:21 05.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Хлебопекарна  
АвторПитaнчo (Нерегистриран)
Публикувано12.10.07 12:13



Искам да купя на жената машинка за печене на хляб.
Проучих пазара и форумите , но в провинцията е
малко по - сложно.Няма такъв избор като в София.
Напоследък се предлагат в магазин за електронна
търговия "Покана"/ www.pokana.com/ и в Бон Апети
машинки Северин модел 3985 на цена 119 лв.Като
гледам картинката има само 3 бутона за степента
на изпичане , друго не виждам.Как работи това
чудо ? Ако някой има такава да сподели опит.
В софийските ТСМ - и има ли предлагане на такива
машинки,защото са по евтини.При нас има само
Мулинекс от 170 лв. нагоре.Приемам с благодарност
всякаква полезна информация по темата.



Тема Re: Хлебопекарнанови [re: Питaнчo]  
АвторДopиc (Нерегистриран)
Публикувано13.10.07 20:08



и аз сьм мераклиика за такава фурна,но незнам на коя да се спра...В4ера гледах 4е една пловдивска фирма Телемаркет /рекламата вьрви по ТВ/предлага за 99лв.и доставката е безплатна за цялата страна.Хареса ми ,но още се 4удя,патила сьм си от подобни покупки....





Тема Re: Хлебопекарнанови [re: Питaнчo]  
АвторДoмakиня (Нерегистриран)
Публикувано15.10.07 09:45



Марката която се предлага в Телемаркет е Selec line , но
не можах да намеря технически данни за тази машина.
Мисля , че е испанска , но не съм сигурна.Ако някой знае
нещо за нея нека пише.



Тема Re: Хлебопекарнанови [re: Дoмakиня]  
АвторEli (Нерегистриран)
Публикувано16.10.07 12:35



Аз имам Clatronic. Немска е и съм доволна от нея. Има 12 програми: стандартна, хляб от фино брашно (френски), хляб от пълнозърнесто брашно, 3 бързи програми, програма за кекс, за месене на сладко тесто, само за месене на тесто, само за печене, за варене на конфитюр. Има режими за 700г. и за 1000г. и три степени на изпичане. След спиране на тока помни програмата и продължава сама. Има отложен старт 13 часа. Два пъти размесва тестото, чака го да втаса и го пече около час. Ако е студено в стаята подгрява тестото за да втаса. След като опече хляба, го държи топъл 1 час.
Откакто я имам купувам хляб много рядко. Правя типов хляб, пълнозърнест, ръжен, с маслини, с пармезан, с лук, с орехи. Тези с орехи, с пармезан и с маслини са много вкусни. Месих и козуначено тесто. Стана прекрасно. Меся и тесто за пици и за арабски питки и чиабата и ги пека в нормалната фурна. Единствено трябва да се съобразява кога трябва да е готов хлябът, защото необходимото време е около 3 часа. По тази причина много често използвам отложения старт. Смятам, че е много удачна покупка.



Тема Re: Хлебопекарнанови [re: Eli]  
АвторДopиc (Нерегистриран)
Публикувано16.10.07 21:02



от кьде си я купила и на каква цена...ще може ли някоя рецепта да разкриеш,напр.за арабски хляб,с маслини,с лук,с орехи,а какво е 4иабата...



Тема Хлебопекарна Алясканови [re: Питaнчo]  
Автор Mим (щура)
Публикувано23.10.07 15:00



Преди няколко месеца си купихме от Метро хлебопекарна Аляска (и ние сме от провинцията, но често посещаваме Пловдив). Беше в промоция с цена 71 лв., без промоция е 10-ина лева отгоре. Много съм доволна. Има 10 програми - основна, за бял хляб, за пълнозърнест, за сладък (т.е. козунаци), бърза програма, месене на тесто, тесто за макарони, млечен хляб, мармалад, печене. След изпичане подгрява хляба още 1 час, ако не се извади веднага. Може да се програмира 15 часа предварително. Има 3 големини на хляба - 500, 1000 и 1250 г, и 3 степени на зачервяване. Машинката е с 1 контейнер с 2 перки (чела съм съвети в стари теми тук, че перките трябва да са метални, а не пластмасови, така че гледай и това, когато избираш). Книжката с инструкции е доста добра, с полезни съвети, има и примерни рецепти, но не съм ги пробвала.
Досега съм правила само пълнозърнест хляб - от 100 % пълнозърнесто брашно, без добавка на бяло. Точно заради това си купихме машинката - да избегна фалшивите (с много добавки, набухватели и оцветители) купешки хлябове. Рецептите съм издирила от този клуб и се получава страхотен хляб. Всъщност съм пробвала само две - за грахам и ръжен. Външният му вид не е много добър - по-скоро прилича на тухла, но вкусът е невероятен! Не съм яла досега купешки хляб с такъв вкус. А пък да не ви разправям как мирише цялата къща, докато се пече... ммммммммммм...
Днес мисля да пробвам и бял хляб - ще имаме гости в края на седмицата и смятам да порепетирам, да видим какво ще се получи.
Иначе съм ползвала само първата (основната) програма, а не тази за пълнозърнест хляб - такива бяха съветите на авторите на рецептите.
Ами за това се сещам в момента. Готова съм да отговоря, ако имате въпроси.





Тема Re: Хлебопекарнанови [re: Питaнчo]  
Автор Stefanie (непозната)
Публикувано24.10.07 21:53



Моята е ФИФ от ТСМ, купих я преди няколко години за 69 лв. Не зная дали ги има още. Доволна съм от нея, защото си знам какво слагам в контейнера, а не да ми пробутват фалшиви черни хлябове с оцветители и Бог знае какво още...
Правя хляб през ден, най-вече пълнозърнест, като сменям добавките за разнообразие - тиквено или слънчогледово семе, сусам, чесново брашно, бира, ким и така всеки път хлябът е различен. От време на време пека и козунак за закуска - ето как изглежда:


Не се стряскай от трите бутона, просто разучете книжката с различните програми и не бързайте да се разочаровате, ако в началото не се получи желаният резултат. Всички сме имали провали, но бързо ще разберете какво трябва да се прави
На Северин спокойно можеш да се довериш, Мим е доволна от Аляска, значи и тя става. Мулинексът ми се струва излишно скъп, а на телевизионните реклами изобщо не им вярвам, предпочитам да поогледам, преди да купя каквото и да било.
Успех с покупката!



Тема Re: Хлебопекарнанови [re: Stefanie]  
АвторEви (Нерегистриран)
Публикувано25.10.07 10:19



Тази седмица ми донесоха машина "Мулинекс", от томболата на маргарин Калиакра. Понеже бях чела и чувала че рецептите в книжките не са удачни, изрових от предишни години рецепти, дискутирани тук.За сега обаче и двата опита са неуспешни.

Ако някой има нещо изпитано за тази марка, моля нека да сподели и да ме насочи, защото имам голямо желание .



Тема Re: Хлебопекарнанови [re: Eви]  
АвторT-Rex (Нерегистриран)
Публикувано25.10.07 12:54



Не са неудачни, а са погрешно преведени.

Т.е. преводът не съответства на оригиналния текст на френски.
Освен това винаги има нужда от първоначално адаптиране: тези рецепти са за френско брашно, което неизбежно е по-различно от нашето, а и нашето е различно на различните фирми... Направете няколко опита и сама ще разберете кое по колко, после си запишете "актуализираната" рецепта. Обикновено нещо в съотношението вода-брашно не върви, а от програмите ви препоръчвам основно 3 и 4.
Ето ви моята рецепта за РЪЖЕН ХЛЯБ, постигната по опитен път след сравняване на оригинали, преводи и разни други източници:

400-430 мл вода
2 чаени лъжички сол (от мерителните на машината!)
2 супени лъжици олио (или зехтин, както предпочитате)
(1 супена лъжица мед - става и с, става и без)
600 гр. брашно - пълнозърнесто ръжено-пшенично или само ръжено; първото е по-добро (не го натъпквайте в мерителната каничка, но и да не е прекалено въздушно насипано, някаква златна среда)
1 пакетче суха мая

Машината е чудесна, пожелавам ви да си я ползвате много и със здраве! Непременно направете козунака от рецептата, става прекрасно панетоне, само го наблюдавайте при печене - става готов някъде 10-на минути преди края на програмата.
Не се колебайте да отваряте машината по време на работа и при нужда да доливате по малко вода или да досипвате брашно.



Тема Re: Хлебопекарнанови [re: T-Rex]  
АвторEви (Нерегистриран)
Публикувано25.10.07 14:20



Благодаря, ще продължавам да опитвам.Просто ми се стори, че 600гр брашно са твърде много за 290мл. вода.






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.