Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:59 18.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Кажете някоя салата с рибанови  
АвторЛakoмниk (Нерегистриран)
Публикувано13.08.07 00:46



Дайте някаква идея за салата с риба за мезе на ракийката,че ми омръзнаха само домати и краставици.Значи маринована цаца с маслини и лук съм си правил вече-не че е лошо,но ми се иска нещо по-така...
Наздраве!



Тема Re: Кажете някоя салата с риба [re: Лakoмниk]  
АвторMaMи (Нерегистриран)
Публикувано13.08.07 07:36



по същия начин-направи херинга ,но на филенца-може в тях да увиеш и разни красоти.Скабрица може и да не намериш.Направи чирози-после с копърче и...уф,май не е много удачно,че като видях това лято цената на сафрида и ме втресе в Созопол...Абе,я иди внякой хипермаркет и си вземи готово приготвена от щанда ...онзи ден им купих на моите съомга-излапаха я като 3-глави лами и ме критикуваха,че съм била пинтия да взема само 320гр...В нашия град видях,че хамсията върви по 4лв килото и се отказах.Не знам какво е положението с меджид по морето...за това право на магазина и успех.



Тема Re: Кажете някоя салата с рибанови [re: Лakoмниk]  
Автор Wildberry (bitter)
Публикувано13.08.07 10:20



250 гр. консерва риба филе /скумрия/
2 сварени картофа
3 сварени моркова
1 зелена ябълка/кисела/
3 сварени яйца
200 гр. майонеза



ПРИГОТВЯНЕ:
В плоска голяма чиния се нареждат на пластове първо рибата-смачкана с вилица, после настъргани на едро ренде картофите, морковите, ябълката, белтъка на яйцата. Между всеки пласт се маже с майонеза. Най-отгоре се стържат на ситно ренде жълтъците. Пластовете трябва да са с еднаква дебелина, рибата може да е повече. Може да се добавят кисели краставички вместо ябълка, ако желаеш да е по-кисело.

А тази много я обичам:

1 консерва риба тон
1/2 маруля
1 ябълка
1/2 ч.чаша настърган кашкавал
1 стрък целина
2 варени яйца
зехтин, лимонов сок
Начин на приготвяне: Отцеждаш рибата тон. Накъсай листата маруля. Почистваш ябълката от сърцевината и я нарязваш на кубчета. Не се бели.
Смесваш рибата тон, марулята, ябълката и целината. Добавяш кашкавала и варените яйца. Подправяш на вкус.
Сервирам с препечен хляб.



Тема Re: Кажете някоя салата с рибанови [re: Лakoмниk]  
Автор Salem (Нега)
Публикувано13.08.07 15:14



Тази, която аз обикновено си правя и всички в семейството ми обичат, е с риба тон. Взимам такава в олио или зехтин, защото другата в собствен сос има малко странен вкус. Добре прецеждам и в изключително редки случаи капвам зехтин.
Добавям царевица, нарязани маслини (или кисели краставички - избягвам да има много неща, да не заприлича на манджа), една-две супени лъжици лютеница-пюре, поръсвам с риган или босилек, естрагон, черен пипер, сол, оцет/лимонов сок, разбърквам и готово

А, и щипка розмарин, ако не ме гледат, но не прекалявай, лесно се лови

Онзи ден ядох пак с риба тон, пресен спанак, царевица и настърган пармезан, беше доста вкусна.

За мезе обичам и пушените зимни шпроти, на тях няма какво да им се добавя.

cococure

Тема Re: Кажете някоя салата с рибанови [re: Лakoмниk]  
АвторБoп (Нерегистриран)
Публикувано13.08.07 16:25



Риба не върви на бирата бе.



Тема Re: Кажете някоя салата с рибанови [re: MaMи]  
АвторБoп (Нерегистриран)
Публикувано13.08.07 16:27



В Billa продава ли се маринована сьомга готова за ядене и каква й е цената, и има ли някаква рецепта от това да стане нещо за наяждане?



Тема Re: Кажете някоя салата с рибанови [re: Лakoмниk]  
АвторБoп (Нерегистриран)
Публикувано13.08.07 16:29



А, извинявай - стори ми се бира, а то било ракия. Може би щото ми се пие бира! От ракия не разбирам.



Тема Re: Кажете някоя салата с рибанови [re: Salem]  
Автор Wildberry (bitter)
Публикувано13.08.07 19:32



Ама маслините - зелени.



И тоя пусти розмарин! Що така не го долюбват На моя му миришел на мухъл



Тема Re: Кажете някоя салата с рибанови [re: Wildberry]  
Автор Salem (Нега)
Публикувано13.08.07 21:26



Аз я предпочитам с черни, но и зелени не отказвам. А розмаринът като е сушен, има малко неприятен вкус на клечки. Но ароматът му си заслужава. Слагам съвсем малко и те питат - ха, какво е това, и аз почвам да си измислям :))))

cococure


Тема Re: Кажете някоя салата с рибанови [re: Wildberry]  
Автор _Sheherezada_ (пухче)
Публикувано14.08.07 10:41



Ми той сушеният наистина на мухъл си мирише

Но много очарователен мухъл Мойте и те отначало не го искаха, сега го ползвам предимно като подправка за печени меса, особено пиле.

Дори след края на живота ни
любов ще правят душите ни ...



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.